Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják egyesek erénynek...

Miért tartják egyesek erénynek, pozitív tulajdonságnak, ha egy nő nem sminkel?

Figyelt kérdés

Én személy szerint sminkelek naponta, elég feltűnően (egyébként csak a szemeimet), és nagyon idegesítő számomra, amikor egy másik lány meglátja, hogy ki vagyok sminkelve, elkezd áradozni, hogy hú de jól néz ki, de ügyes vagyok, ő nem tud így sminkelni és milyen jó nekem, hogy én tudok, bárcsak ő is tudna, aztán eljut oda, hogy de amúgy nem is baj, hogy nem tud, mert mennyivel jobb a természetesség, és mennyivel jobb az, aki nem sminkel. Mindezt azután, hogy percekig sorolta, hogy bárcsak ő is tudna, mert akkor ő is csinálná...

A másik kedvencem a családom. Az összejövetelek utáni képeket visszanézve mindig elkezdik ajnározni az unokatesóm párját, hogye milyen szép, milyen jó, hogy nem sminkel. Ami mondjuk tökre nem igaz, csak laikus szemmel, úgy, hogy valaki sosem sminkel, nem tűnik fel, hogy amúgy elég rendesen van kontúrozva, meg amúgy a szemsminkjét szinte pont ugyanúgy csinálja, mint én, csak rövidebb tussal, és nem élénk szemhéjpúderrel.


És félreértés ne essék, nem mondom, hogy sminkelni erény, vagy jó tulajdonság. Szerintem semmi erény nincs abba, hogy ki mit milyen sorrendben csinál a reggeli rutinjában, ki mit hagy ki azok közül a dolgok közül, amiket nem számít igénytelennek kihagyni. Most én se izélek, hogy hú de nagy erény, hogy nem kávézok, vagy hű mennyivel jobb vagyok, csak mert én nem csinálok napi hatszáz felé fonást a hajamba, pedig szeretnék, csak béna vagyok hozzá/nincs hozzá türelmem.

Meg szerintem nem átverés, ja valaki kisminkeli magát. Legalábbis én nem gondolom, hogy átvernék vele bárkit is, az meg ne az én hibám legyen már, hogy valaki olyan buta, hogy ha meglát sminkben, akkor ő azt hiszi, hogy fú ez nem is smink, hanem ez a lány biztos fekete vonallal a szempillái felett, meg bordó szemhéjakkal jött ki az anyjából. Meg egyébként tök sokan vannak, akik szeretnek sminkelni és simán megjelennek smink nélkül. Én is meg tudok jelenni nélküle, szerintem tök szép pofám van smink nélkül is, szimplán megnyugtat maga a folyamat, amikor csinálom magamon. Most nem értem miért kéne erénynek lennie annak, hogy mást más tevékenység nyugtat meg.

Meg egyébként ha már becsapás a smink, ennyi erővel fésülködni is becsapás,mert hát kócosan se büdös a hajad, ha megmosod rendszeresen, viszont ha kifésülöd akkor nem úgy néz ki mint ébredés után.


2021. nov. 20. 12:08
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
81%
En a smink nelkuli csajokra bukok pl. Max vmi szolid szemkihuzas. Alapozo meg ilyesmik off.. esetleg ritkan kibirom, de nekem nemjonbe.. Inkabb a termeszetes szepseg 😍
2021. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
92%

Én imádom az erős, alternatív sminkeket és a szüleimtől mindig megkapom, hogy nem jelmezbálba készülünk. De én így érzem jól magam, nem az a lényeg, hogy másnak mi tetszik.

Azt vettem észre, hogy a fiúk/férfiak többségének nem tűnik fel, ha természetes hatású smink van valakin, és pont akkor néznek nagyot, mikor meglátják, hogy milyen anélkül.

Nyilván nem arra gondolok, hogy valaki egy mocsári szörny lenne, hanem pl. pirosító nélkül sápadtabbnak néz ki, kontúr nélkül más egy kicsit az arca, ilyesmik.

Mert nyilván egy erős sminknél, ahogy kérdező is írta, mindenki látja, hogy az illető nem úgy született.

2021. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

Persze, most a sminkkel vagy smink nélkül tetszik jobban az nyilván más kérdés. Az inkább ízlés kérdése.

Csak számomra az a rész érthetetlen, hogy személyes ízlés alapján tetsző embereket miért kell egekig magasztalni. Most ez olyan, mintha azért kezdeném el magasztalni egyes férfiakat, mert mit tudom én, úgy öltöznek, ahogy nekem tetszik, és akkor mindenki más, aki nem ilyen, az instant rossz.


A nem feltűnő sminkről amúgy egy csomóan azt hiszik, hogy nincs is semmi az adott lányon. Pedig amúgy egy ízléses szemöldökkihúzás, egy éppen természetesnek látszó kontrúr, meg egy kis szempillaspirál sokat tud változtatni, ahhoz képest, hogy nem látszik

2021. nov. 20. 13:07
 4/56 anonim ***** válasza:
57%
Felfoghatatlan, hogy nem undodorodik valaki attól, hogy gusztustalan vegyszerekkel összekeni magát, és erre még időt, pénzt áldoz.
2021. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
53%
Végig se olvasom a hisztit, pont ez miatt. Felkenitek a vakolatot, és próbáljátok elnyomni az önbizalomhiányt és a testkép zavart. Mellesleg a természetességnél nincs jobb. Igen férfi vagyok, és foglalkoztam direkt azzal hogy megtudjam különböztetni kin van smink és kin nincs.
2021. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
79%
Igazabol ez kb csak a csajokat erdekli 😀 A pasik nagy resze eszre se veszi meg nem is erdekli, max ha sok mert az mar taszito. En kivoltam mikor minden reggel 1 orat baszakodott a bnom es mindenhonman elkestunk.. meg magat nezegeti es igazgatja a sminkjet. Bleeh. Nemlehet smarolni egy rendeset mert annak a szarnak az izet erzem 😀 A mostani bnom felebred 5 perc furdo, felvesz vmit es mehetunk. Sokkal vonzobb tulajdonsag es joval szebb mint akik orakig rajzolgatnak meg hajaznak 😀
2021. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, akkor ne sminkelj és nézd meg a hatását.

Egyébként értelmi szintedet mutatja, hogy képes vagy a fésülködést összehasonlítani a sminkkel. 😒🙄


Nagyon nem mindegy, hogy mennyi vakolatot kensz magadra, hogy teljesen megváltozik az arcod tőle, vagy sem.


Nekem ennyi a sminkelésem reggelente: fekete szemceruzával kihúzom a szemem, de csak a kontúrját enyhén, és fekete szempillaspirált használok még.

Viszont van, hogy még ezeket se teszem fel, mert nincs kedvem.


A legtöbb férfi a természetesség híve.

2021. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
84%

Azért az is tévképzetben él, akinek meggyőződése, hogy minden lány egy angyalarcú kis tünemény smink nélkül.

Én pl. nem érzem magam nőiesnek, nem is öltözök nőiesen, de muszáj sminkelnem, mert olyan arcom van, mint egy palinak és azért úgy erősen lecsökkennének az esélyeim minden téren, hiába van mellem meg fenekem.

2021. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
63%
Na pont ezert atveres.. nem az alcat akarja latni egyik pasi se
2021. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
70%

Azért nem úgy kell elképzelni, hogy színpadi sminkben rohangálok.

Arról nem tehet valaki, hogy brutál széles álla van, de kontúrral lehet ellensúlyozni, attól még nem egy full másik embert látsz, ha lemossa a sminket.

A szemöldököm meg alapból nem látszik és ha megcsinálom, akkor nem úgy nézek ki, mint Marilyn Manson. Erre gondolok: [link]

A szempilláim sem nagyon látszanak alapból, úgyhogy szempillaspirált is használok.

De ennyi erővel kövezzük meg a pillát csináltat, meg kitetováltatja a szemöldökét, nem?

2021. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!