Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szavazzatok ! Örülnétek, ha...

Szavazzatok ! Örülnétek, ha holnap virradóra minden eddigi rossz emléketek törlődne ? Minden kudarc, veszteség, vagy múltbéli trauma ? Úgy értem, megtörtént veletek, de teljesen törlődne a tudatotokból és mindenkiéből.

Figyelt kérdés
Mivel ez mindenkinél törlődne, ezért senki se tudna emlékeztetni titeket a régi rossz törlődött emlékekről. Ezzel együtt minden negatív érzelem is törlődne belőletek, a szorongás, félelem, szégyen, irigység, rosszindulat, stressz. Csak a pozitív érzések maradnának, mint empátia, szeretet, boldogság, nyugalom. Ebből következne, hogy csak pozitív dolgokat tudnátok érezni. Nem tudnátok sose sírni, sose lennétek idegesek, vagy szomorúak, nem stresszelnétek semmin se és természetesen senki sem sértené meg a másikat, és nem is sértődne meg senki soha semmin, hiszen nem lenne miért. Hosszútávon milyen lenne egy ilyen társadalom, hogy működne ?

2020. dec. 6. 23:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, örülnék
Nem örülnék
38 szavazat
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Hopp viszont egy fontos csavart elfelejtettem !!! A rossz érzésekhez hozzátartozik az éhségérzet, fáradtság, szomjúság, fájdalomérzés stb, ezek is mind megszűnnének ! Ez egy fontos információ a történethez.
2020. dec. 7. 00:02
 2/30 A kérdező kommentje:
A 2 dolog együtt történne, tehát a negatív emlékek is törlődnének mindenkinél és a negatív érzések is hiánytalanul.
2020. dec. 7. 00:10
 3/30 anonim ***** válasza:
Az éhség és a többi se érzés,fizika fájdalom az nem érzés ha lelki dologgal párosul az már igen..szóval az érzésekre igent mondok amik rossszak.törlődhet minden trauma és egyéb szar.
2020. dec. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
ennek azért nem csak pozitív hatása lenne. ha ez megtörténne, akkor újból bele tudnánk esni egy hibába, amit pont egy kudarc tanított meg átvészelni vagy legyőzni. sztem kellenek a negatív dolgok is, hogy jobban törekedjünk a jó dolgokra
2020. dec. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Sőt ! Én azt mondom, ezek a dolgok hátráltatnak is minket. Sokkal előrébb tartana az emberiség és társadalom szerintem, ha ez a 2 komplexen érvényesülne.
2020. dec. 7. 00:13
 6/30 A kérdező kommentje:

4: Akkor újból bele tudnánk esni egy hibába.


De mivel a rossz érzések megszűnnének, ez senkinél sem okozna traumát.

2020. dec. 7. 00:14
 7/30 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek a rossz emlékek hiánytalan törlődéséről, ha ez megtörténne ?
2020. dec. 7. 00:17
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre persze csábítóan hangzik, de ha tényleg az összes negatív emlék törlődik, akkor hogyan fogjuk észlelni azt, hogy a megmaradt emlékek pozitívak?


Pl. valakinek volt valami trauma a gyerekkorában, ami törlésre kerül. Addig az számított a legrosszabb élményének, a törlés után viszont lehet, hogy az számít majd a legrosszabb emlékének, hogy egyszer elment boltba és technikai okok miatt zárva volt. Akkor ez az emlék is törlésre kerül? Csakhogy ennek a folyamatnak sosem lesz vége, mert negatív emlékek nélkül a pozitívakat sem ézékeljük annak, vagy ha igen, akkor a skála addig szűkül, amíg egy emlék sem marad.

2020. dec. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Es ha elmulna minden rossz erzes,akkor honnan tudnad ha valami bajod van,amikor nem tud jelezni a tested? Vagy te orulnel neki ha nyakon szurnanak az utcan es csak otthon venned eszre amire perceken belul meghalsz? A tobbibe bele se megyek amik meg eszembe jutottak hogy ez mekkora hatranyokkal jarna,nem veletlen vannak erzeseink,nem vagyunk robotok,igy van balansz a foldon,maskepp megnagyobb kaosz lenne.
2020. dec. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
8: A receptoraink csakis a pozitív érzések befogadására lennének alkalmas. A negatívak meg úgy ahogy van a kukába mennének. Ugyanígy az emlékek is. Szerintem sokkal boldogabb élet lenne, de ez az én személyes véleményem.
2020. dec. 7. 00:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!