Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig meg akarok felelni es...

Mindig meg akarok felelni es egyfolytaba kattog az agyam. Hogy lehetne ezt kikapcsolni?

Figyelt kérdés
Tudom magamrol,hogy feleslegesen jaratom az agyam,de nem tudok kikapcsolni. meg a hetvegen is azon gondolkozok,hogy mit rontottam el a heten a meloba, vagy mi nem lett kikuldve es hetfon meg kell oldanom. Ha enm ezen akkor meg azon hogy mi lesz velem a jovoben,hogy fogok hazat venni, hog lehetne jobb melom vagy barmi mason. Lenyeg,hogy folyton kattogok valamin. Probaltam inni, az nem segit. Sportolni szoktam meg eljarni. Az addig kikapcsol. Barmi otlet, javaslat?
2021. nov. 23. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Sport, relaxáció jó. Pia, játék, web2 nem jó.

Esetleg írd le ezeket, nekem néha segít, ha látom leírva, így kicsit eltávolodva tőle a dolgot.

2021. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
probaltam meditalni, de nem tudok. mindig elkalandozok,meg a munkan jar az agyam,meg amiket leirtam.
2021. nov. 23. 16:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha megoldanád/végiggondolnád ezeket a problémákat? Nem menekülni kell ezek elől, hanem foglalkozni velük.

Pl a lakásvásárlás kapcsán járj utána a dolgoknak, írt le a tervek valahova és akkor utána már nem kell ezen kattogni, mert már végiggondoltad a dolgot és megvan a kész válaszod.

A munkahelyi dolgokat is gondold végig, ha hibáztál, akkor vond le a következtetést és ha lehet javítsd ki a hibát és zárd le.

2021. nov. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mi van ha ez lesz? es ha az? es ha mas fog tortenni akkor ezt kell csinaljam, de ha maskepp akkor igazabol a masik megoldas a jo....stb...es ez fokozottan.
2021. nov. 23. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Még mindig azt mondom, hogy nem menekülni kell a problémák elől.

Ebben az esetben az a problémád, hogy rettegsz az ismeretlentől. Legyen elég önbizalmad, hogy azt tudd mondani, hogy "Lesz, ami lesz, majd megoldom"

2021. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Priorizálni kell a problémákat. Van egy könyv Hatékonyságnövelés stresszmentesen a címe, elkezdtem, már ez is segített, ajánlom neked is!
2021. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
fent van valahol PDF -ben?
2021. nov. 23. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:
ne légy lusti, keress rá, vagy könyvtár
2021. nov. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2021. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!