Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szólnátok a munkáltatótoknak...

Szólnátok a munkáltatótoknak ha több fizetést utalnának véletlenül?

Figyelt kérdés

2021. nov. 24. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Volt már ilyen.Én nem szóltam.Elég gazdagok akik foglalkoztattak.Én meg szegény vagyok.
2021. nov. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Azt mondanám, hogy nem néztem a bankszámlámat… az ő felelőssége rendesen utalni.
2021. nov. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

A becsületet adtad meg, mint kulcsszot, miközben a munkáltatók az abszolút minimumot fizetik ki, amit amit csak törvényileg lehetséges.

Mindegy, hogy mennyit keresel; ez nem csak a minimálbéres munkákra érvényes, hanem mindenre.

Mások munkájából megszedni magad, miközben a munkásaidat a minimumot tartod már alapból megkérdőjelezi az egész rendszer becsületességét, így nem érezném magam rosszul ha többet fizetnének, de amúgy igen, szólnék. Nem akarnék bajba kerülni ilyenért.

2021. nov. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szóltam, duplán kaptam.


Nem tudom hogy kiderült volna e, könyvelésben, berszamfejtes ellenőrzések szerintem tuti. Én is pénzügyes vagyok, ha később derül ki hogy nem szóltam irtó gáz

2021. nov. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Én szólnék. A könyvelésből előbb utóbb kiderül. Egyrészt becsület kérdése is, másrészt, ha utólag jönnek rá, akkor mondhatja azt a cég, hogy akkor következő hónapban nem utal, hiszen már megkaptad.
2021. nov. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólnék. És nem azért, mert hú de erkölcsös vagyok, hanem mert úgyis kiderül. És szarabb utólag visszautalni.
2021. nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert úgyis rájönnének hol a hiány a könyvelésben. Az meg ultra ciki lenne visszautalni, úgy hogy ők kérik számon.
2021. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

attól függ ki és mit utal


ha a cég ahol dolgozom többet utal, akkor jelezném egyből, mert valószínűleg hiba történt


ha egy magánszemély akinek dolgoztam többet utal, akkor tőle megkérdezném, hogy ez szándékos, vagy véletlen, mert nem a megbeszélt összeg jött


ritkán nézek a számlámra, több millió van rajta, lehet +10-50 vagy akár 100-200 ezer fel sem tűnne, mert annyira nem érdekel, hogy 5 percenként nézegessem pontosan mennyi is van rajta

így a negatív részét sem venném észre, ha többet vennének le


én általában csak bizonyos utalásokat nézek meg, a legtöbb felületen ahol online vásárolok látom, hogy mennyit kell fizessek, a boltban a blokkon látom mennyit fizettem, viszont ha valami hiba miatt mondjuk a meki 4000 helyett 8000-et venne le, de a számlán 4000 van, azt észre sem venném, csak ha nagyon utána mennék


akár nyernék, akár buknék egy-egy utaláson, én jelezném a megfelelő helyen és nem sunnyognám el, kivéve ha potom összegről van szó

tehát ha mondjuk 4008 Ft helyett 4020Ft-ot vennének le, akkor nem érné meg 12Ft-ért utána mennem

2021. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A veletlenul utalt penz nem becsuletesseg kerdese, lopas vagy nem lopas. Raadasul kovetkezmenyei vannak, ami meglep embereket.
2021. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!