Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány órakor keltél a legkorább...

Hány órakor keltél a legkorábban a munkahelyed miatt? Hogyan bírtad megszokni valamennyire?

Figyelt kérdés

Legkorábban 4.45 - kor keltem még a legelső munkahelyemen. Borzasztó volt! Akkor voltam 21 éves. Mindig utáltam a korán kelést! Egyszerűen nem tudom teljesen megszokni!

Igaz, nem vagyok korán fekvő típus. Este is megvan a magam foglalkozása. Képtelen lennék már nyolckor - vagy kilenckor lefeküdni aludni.

Most is raktárban dolgozom 29 évesen. A sofőrökkel szoktam beszélni ki mikor kel. Nekik már gyakran hatkor indulniuk kell a telephelyről! Nem ritka az sem, hogy 7 - re már például Nyíregyházán kell lennie, úgy, hogy ő budapesti és a telephely is ott van! Mondta, hogy háromkor kel!

Igaz, a teherautó sofőrök többnyire már legkésőbb 2 óra felé végeznek.

A legnehezebb a GLS futároknak, mert ők már 6 - kor bent vannak a telephelyen, hogy összekészítsék az árut, amit 7 órától kiszállítanak. Ráadásul, ők délután fél négyig minimum nyomják a melót! Ünnepek tájékán gyakran ötig - hatig is! Nekik az átlag napi cím 110 - 130 cím még nyáron is! Kemény lehet! Nem csoda, hogy 5 év alatt már vagy a 6. új futár viszi tőlünk az árut, mert nem csinálják 1 - 2 évnél tovább...

Egy nemzetközi kamionos barátom viszonylag könnyen alkalmazkodott annak idején a korán keléshez. Nyáron is lehúzta a redőnyt este nyolckor, mert reggel négykor kelt.

Igaz, ma már nem nemzetközizik és el is költözött otthonról a menyasszonyához, de kamionozott vagy 6 évig.

Egyébként, jelenleg 5.40 - kor kelek. Átlagosan 6 - 6 és fél órát alszom. Ez sem sok, de a napi munkavégzéshez elég. Ha itthon vagyok hétvégén, úgyis bepótolom az alvásmennyiséget.



2021. dec. 5. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Én reggel 6-ra megyek, de 2-kor szoktam kelni, mert szeretek lassan készülni, olvasgatni KV közben, reggelizni, elmenni WC-re, hogy ne a mocsok nyilvános WC-be kelljen napközben, megfürödni stb. Nagyon nagy megszokást nem igényelt, mert évtizedek alatt alakult ki, mindig kicsit korábban kelve, mert úgy volt kényelmesebb.
2021. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Raktárban dolgoztam. Kisteherautóval kellett boltokba szállítani.Reggel 5-re ott kellett lenni. Így,hogy oda tudjak érni reggel 3:30-kor már zuhanyoztam.

Szerencsére már nem csinálom.

2021. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Aki gondolja, írja le, mivel foglalkozott/foglalkozik!

Egyes: elképesztő vagy!😀 Mikor fekszel le aludni? Nyáron is már napsütésben alszol?

Kettes: megértelek! El nem tudom képzelni, mekkora szellemi igénybevételt igényel, hogy az ember fáradtan még az utakon is 100 százalékosan ott legyen!

2021. dec. 5. 11:41
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
4:20.. Volt egy munkám 40 kmrel arrébb, de reggel olyan fos volt a közlekedés, hogy fél8ra úgy értem ki, hogy 4:40es helyivel mentem a az 5:30as vonatra, azzal értem 7re a másik városba, majd még ott is buszoztam. Hazafelé már volt busz, de az is 1 óra, plusz az otthoni helyijárat,így hiába dolgoztam fél 4ig, 4-fél 5 előtt nem igazán tudtam hazaindulni, szóval volt sokszor 6 óra is mire hazaértem. Este 9kor már aludtam, mint akit agyonvertek. Szóval soha többet. A vonaton azért szundítottam 1 órát, de az nem volt pihentető, mert mindig attól féltem, hogy túlmegyek a megállón.
2021. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az iskola miatt kellett eddig a legkorábban kelni. 3:50-kor szólt az ébresztő, 4:35 kor ment a busz és 7:30-ra voltam ott a sulinál minden nap. Kb 60 KM volt csak az oda út és egyszer átkellett szállnom.
2021. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
4:10kor kelek, 5:30ra kell bent lenni, recepción vagyok. Elején én is paráztam a korán keléstől, de mivel itt van éjszakai műszak is, most már szivesebben kelek korán, mint az éjszakai műszak. Az sokkal jobban megvisel.
2021. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még Budapesten éltem akkor ablaktisztítóként dolgoztam. Én főleg a városba voltam beosztva vagy külkerületekre (Budaörs, Solymár, stb) viszont nem ritkán előfordult hogy vidékre lettem beosztva. Ez azt jelentette hogy hajnal fél három-három körül már el kellett indulni. Átlagosan ilyenkor hajnal 2-kor keltem. Úgymond nagy alvó vagyok, úgyhogy még engem is meglepett hogy milyen könnyen és gyorsan hozzászoktam az ennyire korán keléshez. Ha pedig érdekel azért kellett olyan korán indulni mert az ország bármely pontjára is mentünk (Sopron, Szeged, Debrecen…)ott kb. 6 órakor el kellett kezdeni a munkát hogy mire nyitnak az üzletek, plázák (9-10 óra körül) addigra biztosan végezzünk. Ugyanis 10 óra után meg volt tiltva ez a fajta munkavégzés a vásárlók kényelme érdekében. Nyílván ebből adódóan azért sok esetben elég hamar tudtunk végezni. Nem volt ritka hogy dél körül már megfürödve feküdtem otthon a lakásomban.
2021. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Reggel fél 6-tól este fél 7ig dolgoztam. Ahoz, hogy beérjek 3 órakkor kellett felkelnem. Teljesen mindegy, hogy nappal volt, vagy este. Mindig 3 órakkor kellett kellni. Volt olyan, hogy 8 után hazaértem a munkából majd 3 kor keltem, pár óra alvás után. Minden nap. Én voltam a szerencsétlen váltás aki a nappalost és az éjszakást váltottam, hogy tudjon szabadnapra menni a másik. Persze ebből az lett, hogy gyakorlatilag nekem nem volt soha szabadnapom. Vagyis max annyi, hogy ha egyszer hazamentem este akkor nem reggel kellett menni, hanem délután. 6 hónapig birtam, aztán mikor már arra sem emlékeztem, hogy sétáltam haza a vonatról, mert olyan fáradt voltam, akkor kiléptem, mielőtt korházba kerültem volna.
2021. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Mikor még 2018-ban húsüzemben dolgoztam néhány hónapot, a délelőttös műszakok reggel 6-kor kezdődtek. Ez önmagában még nem lenne olyan vészes, viszont másik városból jártam be, szóval addigra még be kellett utaznom oda a céges busszal (körülbelül fél óra volt az út).

Szóval az emlékeim szerint 03:30-kor szólt ilyenkor először az ébresztő, és néhány szundi után 4-kor kászálódtam ki az ágyból, 5-kor pedig már a buszmegállóban álltam.

2021. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A repülőtéren dolgoztam, ahova már 4-kor jöttek az utasok. 3 körül ébredtem akkor. Cserébe délben vége volt a napnak.
2021. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!