Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A homoszexuális férfiak miért...

A homoszexuális férfiak miért gesztikulálnak, meg beszélnek már-már túlzóan nőiesen?

Figyelt kérdés

Pl miért kell a melegeknek "úgy" csinálni a kezükkel? Még igazából a nők természetesen sem csinálnak ennyire így, már túlzónak tartom.



A túlzóan behajlított csukló, a kinyújtott ujjak és ahogy a kezükkel köröznek.. egy időben megfigyeltem direkt a nőket, hogy vajon ők mennyire csinálnak így, és még a nőiesebb nők sem csináltak pl pont így.



Megjátszanák esetleg? Ha igen,

akkor miért?


Ha van egy meleg férfi, aki a párkapcsolatban a "férfi" neki is miért kell úgy viselkednie mint egy nőnek? (Van egy munkatársam, aki pont ilyen, de tudok több ilyenről is) Mert még a "női" szerepű meleget még csak csak meg lehetne érteni, de aki férfi szerepű is.. abszolút nem értem.


Én a melegséget úgy képzelném el, hogy egyszerűen csak szexuálisan a saját neméhez vonzódik, de maga a fogalom, és a jelenség is csak ezt jelentené, nem jelentené vele együtt azt is, hogy akkor egyben a másik nem is, mert az már hetero transzgender lenne és nem meleg (logikusan, nem?) Főleg nem azok, akik a párkapcsolatukban is a férfi szerepet töltik be.


Apropó: Nincs semmi bajom a melegekkel, nem vagyok homofób, csak tényleg érdekel, mert szeretném megérteni.



2021. dec. 6. 03:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Öregem, te még nem láttál élőben meleg pasit
2021. dec. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Hogyne láttam volna. Az egyik munkatársam nyíltan meleg, egyik legjobb tanár barátom tanártársa szintén meleg, akivel én is találkoztam, beszéltem többször is. Sőt, még meleg rokonom is van. Ezen kívül még nekem is van egy meleg barátom.


Szerintem te nem láttál még meleget, ha ez a jelenség nem egyértelmű számodra, vagy simán csak vak vagy.

2021. dec. 6. 05:49
 3/31 anonim ***** válasza:
71%
Nekem vannak meleg ismerőseim. Egyik se gesztikulált úgy, egyik se beszélt furán.
2021. dec. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

#3

Azért mert a te ismerőseid nem, attól már azt hiszed, nem is létezik ilyen? Ezt a felfogást sose értettem.


És azt se, amit a kérdező ír. Én is tök kíváncsi lennék a jelenség okára, mert számomra is megjátszósnak tűnik a dolog. Úgy gondolom (de lehet tévedek), hogy ezt a túl affektálást azok a melegek csinálják, akik mindenki számára tudatni akarják, hogy márpedig ők melegek. Nekem nagyon nem szimpatikus ez a viselkedés. Egy normális meleg ember nem ilyen, hanem olyan, mint mindenki más, nem feltűnősködik.

2021. dec. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
46%
Elég ránézni Lakatos Márkra, pontosan ezt csinálja. Fogalmam sincs, hogy belülről jön-e, vagy felvett póz az idők során.
2021. dec. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
92%

Tényleg csak a melegek egy része viselkedik, így nem az összes. Talán amiatt, mert tudat alatt egy ilyen képet alakítottak ki maguktól és ehhez igazodik a viselkedésük is, de ez csak a saját elméletem, meg kéne kérdezni egy pszihológust is.

Talán lehet még, amiatt mert inkább lány barátaik voltak és így szocializálódtak vagy amit már más is írt, hogy ezzel akarják tudatni, hogy melegek, de ennek sem kell feltétlenűl tudatosnak lennie.

2021. dec. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
77%

Én amúgy azt vettem észre, hogy néha a latin táncosok is "hasonlóak" a túlgesztikuláló melegekhez - főleg a járásuk.


Szerintem gyakorolják a mozdulatokat, nem direktben, de valamennyire pl. zumbán vagy táncórákon, esetleg a tükör előtt, mint amikor nézegeti magát az ember, aztán annyira megszokják, hogy így marad.


De amúgy, ha valaki már megkérdezte ismerősétől, akkor érdekelne engem is. Nekem sajnos nincs olyan meleg ismerősöm aki túlgesztikulál.

2021. dec. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Wannabeapro válasza:
46%

Felvett viselkedés, akik így viselkednek valószínűleg azért csinálják (nem feltétlenül tudatosan) mert azt látták, hogy egy melegnek így kell csinálnia. Amúgy biztos rengetegen vannak akik tök normálisan gesztikulálnak. Csak róluk meg ugye pont ezért nem feltétlen tudod, hogy melegek.

Nekem három kolegám van akikről tudom, hogy azok. Az egyik tényleg ilyen, a másik kettő hanglejtése, mozdulatai kicsit nőiesebbek ugyan.. de azért kapásból nem mondanám meg róluk, hogy melegek.

2021. dec. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Igen, azt fontos hozzátenni, hogy rengeteg meleg ember van, azonban nem mindegyik gesztikulál úgy. Általában viszont nagyon kevés olyan emberről tudni, hogy meleg, aki nem gesztikulál úgy, elképzelhetőnek tartom azt, hogy azokon nem látszik ez a fajta viselkedés, akik szégyellik esetleg, hogy melegek, míg akiken látszik, azok ezt nyíltan felvállalják.


A jelenség viszont mindenképp létezik, különben nem lehetne megmondani, vagy minimum sejteni egyes melegekről, hogy melegek.

2021. dec. 6. 10:00
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a melegek is elismerik, hogy vannak ilyen beállítottságú emberek is köztük, van aki erre még rájátszik valamiért, szerintem az utóbbi esetében nincsen rendben mentálisan valami, melegként is lehet normálisan viselkedni.
2021. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!