Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A homoszexuális férfiak miért...

A homoszexuális férfiak miért gesztikulálnak, meg beszélnek már-már túlzóan nőiesen?

Figyelt kérdés

Pl miért kell a melegeknek "úgy" csinálni a kezükkel? Még igazából a nők természetesen sem csinálnak ennyire így, már túlzónak tartom.



A túlzóan behajlított csukló, a kinyújtott ujjak és ahogy a kezükkel köröznek.. egy időben megfigyeltem direkt a nőket, hogy vajon ők mennyire csinálnak így, és még a nőiesebb nők sem csináltak pl pont így.



Megjátszanák esetleg? Ha igen,

akkor miért?


Ha van egy meleg férfi, aki a párkapcsolatban a "férfi" neki is miért kell úgy viselkednie mint egy nőnek? (Van egy munkatársam, aki pont ilyen, de tudok több ilyenről is) Mert még a "női" szerepű meleget még csak csak meg lehetne érteni, de aki férfi szerepű is.. abszolút nem értem.


Én a melegséget úgy képzelném el, hogy egyszerűen csak szexuálisan a saját neméhez vonzódik, de maga a fogalom, és a jelenség is csak ezt jelentené, nem jelentené vele együtt azt is, hogy akkor egyben a másik nem is, mert az már hetero transzgender lenne és nem meleg (logikusan, nem?) Főleg nem azok, akik a párkapcsolatukban is a férfi szerepet töltik be.


Apropó: Nincs semmi bajom a melegekkel, nem vagyok homofób, csak tényleg érdekel, mert szeretném megérteni.



2021. dec. 6. 03:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

"elképzelhetőnek tartom azt, hogy azokon nem látszik ez a fajta viselkedés, akik szégyellik esetleg, hogy melegek, míg akiken látszik, azok ezt nyíltan felvállalják."


Nem, ennek a kettőnek nincs semmi köze egymáshoz. :) Én nem szégyellem magam a melegségem miatt, nyíltan vállalom, ha rákérdeznek, még sincsenek nőies gesztusaim. Nagyon sok férfias meleg (is) van, akiken egyáltalán nem látni semmiféle nőies vonást, sőt kifejezetten pasisak, férfiasak. Rólam általában nem szokták elhinni, hogy meleg vagyok, gyakran azt kapom vissza, hogy biztos csak szívatom őket. Pedig nem. Nincsenek nőies gesztusaim, mozdulataim, és nyíltan felvállalom magam (és a párom is) bármikor, ha rákérdeznek. Jó, nem megyek senkihez sem oda, hogy "Szia, Benő vagyok és uzi", de ha rákérdeznek, hogy van-e feleségem, akkor simán elmondom, hogy nincs, mert a párom szintén férfi. Egyébként én azt gondolom, hogy az a jelenség, amire rákérdezel, inkább a melegeknek csak egy kisebb részére igaz. A jéghegy csúcsára. Mondjuk kb. a 10-20%-ára. A valóságban ennél sokkal több meleg van, mint amennyiről feltételezni lehet a viselkedése, a gesztikulációja, hanglejtése stb. által.

Tegyünk egy próbát:

Nézzétek meg, hogy hány ismerősötök van Facebookon. Ezeknek az embereknek az 5%-a szinte egészen biztos, hogy meleg vagy leszbikus (minden 20. ember). Ha valakinek van mondjuk 500 ismerőse, abból szinte egészen biztos a statisztika alapján, hogy 25-en melegek. Ebből a 25-ből hánynak vannak nőies gesztusai? Szerintem a többségnek nincsenek.


"Megjátszanák esetleg? Ha igen,

akkor miért?

Ha van egy meleg férfi, aki a párkapcsolatban a "férfi" neki is miért kell úgy viselkednie mint egy nőnek? ..abszolút nem értem."

Szerintem ez nem megjátszás. Egyszerűen melegként csak nem kell erősen, mereven megfelelnie a férfias elvárásoknak és a normáknak, a férfias viselkedésnek, ezért bátrabban és nyíltabban meg merik élni és fel merik vállalni a gyengédebb, érzékenyebb, nőiesebb oldalukat vagy énjüket is, ami megmutatkozhat akár a viselkedésükben, a gesztikulációjukban stb. is. Egyszer régen olvastam itt egy nagyon érdekes kérdést. A kérdező azt kérdezte hetero férfiaktól, hogy ők mi mindent tennének meg, hogyha nem kellene foglalkozniuk a társadalmi elvárásokkal, ha nem kellene attól tartaniuk, hogy nőiesnek vagy akár melegnek nézik vagy gondolják őket emiatt, vagy nem tartják őket elég férfiasnak. És mely' érzelmeiket vállalnák fel sokkal nyíltabban, ha nem tartanák őket emiatt nőiesnek. És erre a kérdésre nagyon érdekes válaszok születtek! :) Kiderült, hogy nagyon sok olyan hetero férfi van, aki sokkal lágyabb, sokkal érzékenyebb, gyengédebb viselkedésmintát mutatna, ha ennek nem lenne negatív értékítélete a társadalomban. A melegeknek ezekkel az elvárásokkal nem kell szembenéznie, így szabadabban megélhetik. Szerintem ez nem megjátszás vagy szándékos rájátszás, hogy "Hahó, ide nézzetek, homo vagyok és direkt polgárpukkasztok, mindenki rám figyeljen!" (van ilyen is, de remélem, hogy a többség nem ilyen), hanem egyszerűen csak nyíltabban, őszintébben, korlátok nélkül megélik a nőiesebb oldalukat, a nőiesebb énjüket, mert tőlük nem várják el, hogy szupermachok vagy alfahímek legyenek. Ezért felszabadultabban élik meg a valódi önmagukat. De ez a fajta viselkedés egyáltalán nincs benne minden melegben. Sőt, szerintem a többsége teljesen átlagos, teljesen hétköznapi férfi ember, aki mellett simán elmész az utcán úgy, hogy eszedbe sem jut róla, hogy meleg. (Ismét megjegyzem: minden 20. ember a saját neméhez vonzódik.) Bárki lehet meleg mindenféle külső "jel/jelek" nélkül is, akár a bolti eladó, a postás, az asztalos, az ügyvéd vagy az orvos is.

2021. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Sunshinedoll ***** válasza:
53%
Kérdezd meg a meleg ismerőseidet. Hányan is vannak? :)
2021. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a tartalmas választ! :) Örvendetesnek tartom, hogy válaszolt olyan is, aki konkrétan meleg és objektív, tájékoztató választ adott!


A számokon egybéként nem lepődöm meg, valóban sokkal több ember meleg, mint amennyiről gondolják. Igaz én nem vagyok homofób, így a véleményem ezen a téren nem igazán "releváns" de szerintem sokkal többen felvállalhatnák, hogy melegek. Minél többen felvállalnák, annál inkább lenne társadalmilag elfogadott dolog. Mint pl akárcsak az elhízás is, bár azt titkolni nem lehet, de mégis elfogadott már, mert olyan sokan vannak elhízva. (Félreértés ne essék, tudom, hogy az elhízás egy olyan dolog, amin lehet és kell is javítani, míg a melegség az nem, csak jobb példa nem jutott eszembe, de akinek igen, az nyugodtan leírhatja)


Egyébként az én ismerősi körömből úgy van, hogy személyesen 4 meleg ismerősöm van (mármint akikről konkrétan tudom, hogy melegek) és ebből a 4-ből csak egyről "nem süt", hogy meleg, de szerintem épp ezért lehet az, amit te is mondasz, hogy nagyon sokan úgy melegek, hogy vagy titkolják, vagy egyszerűen csak nem kerül szóba, de ha megkérdeznék, akkor azt mondanák, hogy melegek.

2021. dec. 6. 14:37
 14/31 anonim ***** válasza:
68%
Na én pl. Kocsis Tiboron akadtam ki, hogy meleg, hiszen feltételezni se lehetett róla. És szerintem ez a jó, nem játsza magát, csak él mint egy normális meleg.
2021. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
28%
Mert nőnek képzelik magukat.
2021. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
36%
Tapasztalataim alapján az ilyen viselkedésű melegeknek van valami mentális gubancuk, vagy transzok ,csak még nem tudatosult bennük teljesen.
2021. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
54%
3 vagyok, egy szóval nem mondtam, hogy nincs ilyen, csak reagáltam a kérdező elképzelésére, ugyanis az elején még ki is hangsúlyozta, hogy mindegyik meleg gesztikulál, furán beszél.
2021. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem írom oda minden mondatomhoz külön, hogy "tisztelet a kivételnek" ne jelentse már automatikusan azt, hogy általánosítok. Értsük már jól a dolgokat és ne csavarjunk már ki mindent, na :)
2021. dec. 6. 17:24
 19/31 anonim ***** válasza:
54%

"Szerintem te nem láttál még meleget, ha ez a jelenség nem egyértelmű számodra, vagy simán csak vak vagy."


Ebből következtettem arra, hogy te gondolod ezt minden melegről. Mea culpa félreértettelek.

2021. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Értem már hol csúszott el. A hangsúly volt más. Azon volt a hangsúly, hogy TE NEM láttál meleget, mert előtte az 1. válaszoló ezt írta ugye: "Öregem, te még nem láttál élőben meleg pasit"


Nyilván ezt azokra a melegekre értettem / érthettem, akik csinálják, és nem azokra, akik nem. Ha ez nem így lenne, akkor lehetne gondolni azt is, hogy valaki úgy viselkedik így, hogy valójában nem meleg, de nyilván nem erről van szó, hanem arról, hogy olyan viselkedik így, aki mellé meleg is.


Nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar. Értsd jól :)

2021. dec. 6. 17:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!