Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan őrizhetném meg a...

Hogyan őrizhetném meg a hidegvéremet?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mesélte, hogy valaki ma a környezetében epilepsziás rohamot kapott. Belegondoltam abba, hogy ha az én környezetemben ér valakit ilyen roham, vagy bármiféle más probléma, nem tudnék rajta segíteni. Nemcsak azért, mert nincs egészségügyi vizsgám (bár most rádöbbentem, hogy hasznos, ha van), hanem mert valószínűleg rettentően bepánikolnék az adott szituációban, és nem tudnám megőrizni a hidegvéremet, valószínűleg csak rontanék a szituáció végkimenetelén. Mit lehetne ezzel kezdeni? Magabiztosabb szeretnék lenni, hogy ha neadjisten ér egy ilyen helyzet, akkor ne sokkoljak le, és tudjak segíteni.
2021. dec. 6. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze magad. Felnőtt ember vagy, ha valaki életvedzélybe kerül, nem pánikolhatsz be, és nem hagyhatod magára.


Mentőket azért tudsz hívni felnőtt létedre?

2021. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nos az első szabály, hogy ha már nem tudsz segíteni akkor legalább ártani ne árts! Magyarul hívj segítséget.
2021. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont. Annyit viszont hozzá kell fűznöm, hogy különbözőek vagyunk. Valaki hajlamosabb a pánikra, valaki kevésbé, de egy felnőtt embernek azért illik egy ilyen helyzetben racionálisan reagálni. Aki túlzottan pánikba esik, annak érdemes egy pszichológus segítségével megtanulni uralkodni önmagán. Egy beteg előtt amúgy soha nem szabad ijedtséget mutatni, hiszen a segítségünkre szorul.
2021. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!