Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek költeni kellene...

Szerintetek költeni kellene magamra?

Figyelt kérdés

Van el téve 150 ezrem amit nyáron kerestem és a kártyámon 17 ezer de sajnálom magamra költeni mert haszontalannak találom, van a kert végén egy autó ami régen apámé volt és gondoltam hogy megcsináltatom és nekem jó lesz én ennek látom értelmét. Valahogy azt gondolom hogy amilyen sokat dolgoztam nyáron az nem látszik meg rajtam mert mások vesznek 50 ezerert cipőt én meg csak 15-20 ért, szerintetek mi lenne a helyes megoldás?


16F


2021. dec. 6. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra költsd amire szeretnéd, ami neked fontos. Ha az ötvenezres cipő fontosabb akkor arra, ha az autó, akkor arra. Megdolgoztál érte.
2021. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

16 évesen én még nem foglalkoznék komolyabban a ruházkodással, jövedelem nélkül. Jogsid megvan-e? Úgy kérj meg hozzáértőt hogy mi legyen az autó sorsa, kijön-e a pénzedből a javíttatás egyebek.

Gondolom nincs kiforrott ízlésed, így minek is költenél még drágább ruhákra, azon belül márkákra.

2021. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 lau6 válasza:
25%

Szia.Nézd,szerintem elég butus vagy,már ne haragudj.

Magadra is kellene költened,hiszen te dolgoztál meg érte.Arról nemis beszélve,hogy koszos ruhákba,stb nem járhatsz,nem lehetsz.Még otthonodba sem.

Vagy ugyanaba a ruhában sem.

Normális ha magadra költöd.

Hiszen azért dolgozol,hogy megélj.Hogy eltudd tartani magad.Étel,ital,ruha,stb.

Nem haszontalan egyáltalán.

Inkább az a haszontalan,hogy te ezt gondolod.Mért lenne haszontalan magadra költeni?

Hülyeség.Mindenki más is aki dolgozik,magára és a szeretteire költi amit megkeres.

Ebbe nincs semmi haszontalanság.

Ne légy ilyen buta.

Nagyon nem szeretem ha valaki haszontalannak gondolja magát,avagy magára költeni.

És egyéb hasonlók.

Ha valami megtetszik,vagy csak szeretnél valamit venni magadnak,magadra,vedd csak meg.

Ez természetes dolog.

Ezért nem kell bánkódnod.

Ne szomoríts el ezzel a haszontalannak tartom szöveggel.

2021. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem tenne boldoggá egy 50ezres cipő, akkor nem kell arra költeni csak azért mert mások így tesznek, vagy mert nekik van neked meg nincs. Te érzed hogy mi tesz téged boldoggá. Nekem is van hogy másokon megtetszik 1-1 drága kabát vagy táska de úgy hogy én dolgoztam meg azért a pénzért, soha nem adnám ki rá, csak azért hogy nekem is legyen olyan szép új kabátom, mert nekem az a holmi nem ad annyit, nem olyan értékes mint valami más. Arra költsd a pénzed ami boldoggá tesz. Ha ez egy autó felújítása, akkor arra, hajrá ;) de ha egy cipő, akkor arra , azzal sincs semmi baj. A fő hogy olyasmi legyen amiben örömödet leled! :)
2021. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Laura, azzal gondolom Te is tisztában vagy hogy az 50 ezres cipő akkor ér valamit, ha mellette van még 2 pár ugyanilyen értékű cipőd, hogy váltva viseld őket. Nekem sajnos volt olyan időszakom hogy megakartam mutatni hogy jól megy, közbe munkanélküliként egy 90 ezres cipő volt rajtam télen-nyáron éveken keresztül, mint sem vettem volna egy olcsó valamit.

Ennyi összegből nem nagyon lehet lépni, lehet ha nyáron dolgozhat, akkor visszajön a pénz, de ezek csak ruhák, amik sajnos a média, és hírességek által egy mércét képeznek köztünk, átlag emberek között.


Én is örültem ha valaki kérdezett egy ruhám felől, és olyan is akadt hogy bevállaltam egy rendelést számára.

2021. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

50 ezerből tudsz venni egy csomó mindent. Konkrétan belefér egy cipő,kabát,nadrág,pulcsi. Még így is marad egy 100 asod a kocsira.

Nyilván 20 ért vannak nagyon jó cipők, nem kell hülyeséget csinálni és 50 ért meg 100 ért venni cipőt. A lényeg, hogy tetszedjen neked.

2021. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én tuti, nem ruhára költeném, sőt talán egy jó részét félre is tenném. Hol van előírva, hogy el kell költeni, mert megkerestem? Jó az, ha az embernek van félretett pénze is, mert adódhat olyan helyzet, hogy igenis jó, ha van tartalék, és ezt akár fiatalon se árt megtanulni.


Ha van jó cipőd, cipőid, akkor minek venni 50 ezrest?


Lehet, hogy majd lesz valami hobbid, valami hatalmas vágyad, amihez tényleg jól jönne, pl. rájössz, hogy szeretnél egy jó biciklit, vagy egy fényképezőgépet, vagy elromlik a laptopot (ha van)... Akármi

2021. dec. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szalad el az a pénz. Nem kötelező a seggére verni, mert épp van.

Ha nem akarsz ruhára költeni, ne tedd. Nem kötelező magadra írni, hogy éppen van egy kis zsebpénzed.

Majd tudni fogod, mire költsd. Addig kár lenne. Lehet nyáron elutaznál a csajoddal. Vagy bekrepál a géped és kell a sulihoz, akármi.

De a kocsizáshoz sajnos nevetséges ez az összeg, remélem tudod. A jogsi 4-500ezer alatt nem jön ki jelenlegi árakon.

Utána ott a kocsi, gondolom nem egy 20ezres javítás miatt áll a kertben. Egy alap javítás is könnyen elvinné a teljes pénzed, nem hogyha komolyabb baja van. Műszaki egyáltalán van rajta? Esetleg átíratás (illeték legalább nincs), kezdő jogsis fiatal srácként a biztosítás is lesz legalább 80-100ezer évente.

És akkor ott van a súlyadó, tankolás, új ablaktörlő-olajcsere-gumi-és más rutin kiadások, amik egy kocsinál felmerülnek.

Autód akkor legyen, ha fenn is tudod majd tartani, mert csak viszi a pénzt, álltában is (sőt). Nem egy értékálló beruházás sajnos.

2021. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy mire kellene költened, ha egyáltalán, az a helyzeted adja. Szerintem az autó az utolsó.

Az is kérdés, hogy mennyire van neked és a családnak elegendő rendszeres jövedelme. Tudod, ha most éppen van, de különben az éhenhalás küszöbén álltok, akkor én nem tapsolnám el.

Ha nekem nincs egy tisztességes (és itt nem márkára, vagy drágára gondolok, hanem tényleg csak arra, hogy normálisan meg tudjak jelenni, nem szakadt stb.) ruhám, akkor azt azért vennék, de arra nem kell ennyi. Azért jó, ha az ember meg tud jelenni normálisan. Régen nekem sok szakadt fehérneműm és egyéb ruhám volt, stb. na azokat kicseréltem, amikor tudtam. De azért nem adtam százezreket olyan ruhára olyan alkalomra, amire csak egyszer mentem volna, pl. az Operába.

2021. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!