Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szabotálja el valaki az...

Miért szabotálja el valaki az életét? Miért jó ez neki?

Figyelt kérdés
Sorozatos rossz döntésekkel, lehetőségek kihagyásával, emberek eltaszításával, azzal, hogy nem azt csinálja, amit szeret vagy amire tényleg vágyna, stb.
2021. dec. 14. 05:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez én vagyok... Van egy alapbetegségem, ami miatt nem érzem magamat okésnak, így alárendelődöm másoknak, akik kihasználnak, nem merem kimondani azt, ha fáj, rossz valami, mert tudom(?): nekem nem lehet igazam.

Nem jó ez íígy érzem, csak ígyy próbálom túlélni az életet.

2021. dec. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A lehetőségeket nem látja, vagy nagyon sokmindenre figyel döntések során, nem lehet tudni, mindenkinél más és más.
2021. dec. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez sokaknál tudatos lenne. Inkább csak nem tudja, hogy mi a jó döntés. Sok függ attól, hogy milyen csomagot hoz otthonról, hogyan készítették fel az életre. A lehetőségeket nem ismeri fel, újabb nyűgnek látja.

Én pl 0 felkészítést kaptam az életről, senki nem mondta el, hogyan működnek a dolgok, hogyan kell érvényesülni, hogyan "adjam el magam", miért fontos tanulni, miért fontosak a kapcsolatok, a kapcsolati tőke stb. Ezekre felnőtt koromban, magamtól jöttem rá fokozatosan. Persze addig rengeteg rossz döntést hoztam és rengeteg lehetőséget kihagytam, dacból is, vagy csak simán butaságból.

2021. dec. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem tudatos.
2021. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem tudatos, bizonyos (például korábbi tapasztalatokból adódó) működési módok rögzültek. Példa: valaki időnként próbálkozik dolgokkal és ha nem jön össze, akkor nem a "hogyan kellene nem feladni" van benne, hanem a "mit mondtak", "hogyan néztek", "milyen hanglejtéssel beszéltek", "mit gondolhatnak" stb. Van aki szituációkba azt látja bele, hogy vele rosszul, méltánytalanul bántak és ilyen rossz érzések mentén éli az életét, hoz döntéseket.

Ez is csak egy gondolat, rengeteg oka lehet.

2021. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:
Rossz az értékrendje. Nem okos. Nem életrevaló.
2021. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!