Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olajos magvak szabotálják a...

Olajos magvak szabotálják a fogyást?

Figyelt kérdés
Diétán vagyok, előtte nagyon sok chipset, ropit és egyéb nassolnivalókat ettem, ezt most a magvak váltották fel: mogyoró, mandula, kesudió és pisztácia. A gond az, hogy nem bírok leállni egy maréknál, képes vagyok egy zacskóval megenni. Úgy tudom, ezek "jó zsírt" tartalmaznak, ettől függetlenül félek, hogy ezekről is le kell mondanom, mert hizlalnak?

2021. dec. 11. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem léped túl a kalóriakeretet, akkor nem hízlalnak. Ettől függetlenül nem érdemes túlzásba vinni őket, mert sok bennük a zsír (telítettlen zsírok, amik egészségesebbek, mint a telítettek, de mindenből megárt a sok) és a kalória is. Ha pedig csak ezeken élsz, mert kitöltik a teljes kereted, akkor felléphetnek mikrotápanyag hiányok is.
2021. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Kalóriakereten keresztül hízlal ugyanúgy, attól, hogy egészségesebb. Módjával oké, de sajnos mértéktelenül nem lehet. Kb több kalória van benne, mint a chipsben vagy a nutellában. Én is nagyon szeretem, úgyhogy meg tudlak érteni.
2021. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
30 gramm kesudiót, mandulát szoktam rágcsálni, hetente párszor. A "fogyásom" alatt és most a súlytartás alatt is. Kalóriakeretem belül bátram eheted.
2021. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Azt nagyon jól tetted hogy magokra cserélted a chipset meg a többi szemetet. Ehhez grarulálok. De ezeket se jó ám túlzásba vinni. Megeszel mindből egy keveset és kész, mellé gyümölcsöt. Attól még hogy jó zsír, a sok belőlük ugyanúgy felesleggé válik csakúgy mint a rossz zsírokból.
2021. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

"Úgy tudom, ezek "jó zsírt" tartalmaznak"

Ugye azt is tudod, hogy a jóból is megárt a sok?

2021. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Minden nap eszem valami magot, az étrendem része. Extrém elhízott voltam, most normál súlyom van, szóval igen, le lehet fogyni így is.

Nyilván nem érdemes fél kilót megenni belőle naponta, de nagyon hasznos tápanyagok vannak benne. Jó zsírok, fehérje, a többségében kevés de jó ch. Én speciel 70-80 grammot szoktam enni egyszerre vacsi után.

2021. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Cukros dolgok, gyümölcsök mellé szoktam enni 5 dbot max, mert amúgy rengeteg kalória van benne, de lassítja a cukor felszívódását.
2021. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

elég valószínű, hogy ekkora mennyiségekkel túlléped a kalóriakereted és akkor bizony szabotálják a fogyást. egy zacskó mandulában 600 kcal van. átlagos 1500 kalóriás kerettel számolva ez kb a 3 étkezésből elvesz egyet. tehát ha eszel 3 tápláló étkezést a megfelelő kalóriakeretben és amellé eszed a 10-20 deka olajos magot akkor szabotálnak bizony.


az én tanácsom: tartsd nehezen elérhető helyen és ha nassolhatnékod van, vegyél elő 4-5 szemet és egyesével a szemeket lassad rágcsáld el. kis mennyiségben tényleg jó, jó zsírok vannak benne, vitaminok is, szóval egészséges

a másik lehetőség hogy átszoksz répára, zellerszárra, karfiolra rágcsálni, azokból akár egy kilót is megehetsz naponta

a harmadik dolog, hogy nem rágcsálsz, hanem kisebb mennyiségűekre veszed az étkezéseidet és beiktatsz köztes étkezéseket. pl tízóraira egy sovány túrókrém gyümölccsel, édesítővel

2021. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!