Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alakult az ki, hogy a...

Miért alakult az ki, hogy a férfinak udvariasnak kell lenni a nőkkel szembe pl engedjék őket előre az ajtón meg ehhez hasonlók? Illetve ez a gyengébbik nem kifejezés miért lett ?

Figyelt kérdés
Ugye az van hangoztatva, hogy egyenlő a két nem teljesen..de mégis vannak ilyen dolgok.

2021. dec. 15. 09:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%
Hangoztatva van, csak nem igaz, a férfiak még most is pofátlanul jobb helyzetben vannak mint a nők..... Ami a gyengébbet illeti: fizikailag valóban gyengébbek a nők, más téren meg sokkal erősebbek a férfiaknál.
2021. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

"Ugye az van hangoztatva, hogy egyenlő a két nem teljesen"

Az etikett amit említesz, korábbról származik mint az egyenlőség.

2021. dec. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Mert emberhez méltatlan viselkedés visszaélni a fizikai erőfölénnyel.
2021. dec. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Nő létemre udvarias szoktam lenni, bár a munkám során többször voltam megkülönböztetve férfiakkal szemben is, holott azt hiszem, munkavégzést végeztem. Nézőpont kérdése, hogy hogy viselkedik az ember.
2021. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
"Ugye az van hangoztatva, hogy egyenlő a két nem teljesen" - Hol van hangoztatva? Az egyenjogúság és az egyenlőség nem ugyanazt jelenti.
2021. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nő vagyok és nem ítélem el az etikettet, szimplán felmerült bennem a kérdés.
2021. dec. 15. 10:19
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

#6

Tanultál történelmet?

2021. dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

udvariasság. A férfi erősebb fizikailag. Ezért ezt nem használja ki, hanem segít, óv vele másokat. Hogy akár ő megy be előbb a kocsmába, vagy lépcsőn a nő mögött megy, hogy ha leesik, akkor puhára essen.

Szerintem ezek szép dolgok és semmi köze a mai mozgalmakhoz :)

2021. dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, akkor kérdezd a totál kifordult liberális gondolkodóktól.


Bár valamelyik vérfeminista már leírta itt, hogy a feminizmus célja a "nők" teljes függetlenítése a férfiaktól, munkaügyileg, megélhetés szempontjából, gyereknevelést illetően, stb.

Ugye ezek az abszolút férfikedvelő, heteroszexuális nők védjegyei....öööö, vagy nem?


Ők a normál nők, akik napi szinten kihívásnak gondolják a férfi nemet, életük értelme, a férfiak nélküli lét, és bizonyítás, a nők 1000x jobbak, többek. Öööööö, vagy nem?

2021. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

#9

Mi bajod van neked? :-0

2021. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!