Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért erőlteti mindenki...

Miért erőlteti mindenki interneten a hanghívásos kommunikációt?

Figyelt kérdés
Ez valamilyen szinten önző kisajátítás, hiszen írásban lehet több emberrel beszélni (vele is), de hangban (kivéve a csoportos hívás persze), nem. Emellett nem lehet közben zenét sem hallgatni, filmet sem nézni, meg mást sem csinálni. Pláne ha a hanghívás sem túl tartalmas és még szakadozik is.
2021. dec. 16. 12:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%

Micsoda problémák....


Amúgy gyorsabb, mint pötyögni.

2021. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Uhh, nem tudom, de én is útálom, amikor a történet fele az, hogy hallasz? Most hallasz? Mondd még egyszer léci, rossz a net. Elmegy az ember kedve.
2021. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%
Vannak, akik szeretik azt érezni, hogy ha már beszéltek, teljesen rá koncentrálsz. Plusz gyorsabb, többet lehet beszélni, mintha pötyögnétek.
2021. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1# Ha zavar, olvass bele politikai, közéleti vagy hasonló kategóriákba! Ott nem fogsz ilyen problémákkal találkozni! :) Troll deactivated. ;) Amúgy meg hallottam ezt már, mainstream indok, de nem elfogadható.


2# Igen ez az egyik, és ez még csak a technikai része a dolognak. Még az is igaz, hogy erről egyik fél sem tehet. Na de ha enélkül is jó "tartalmas" a társalgás. Na az már baj.

2021. dec. 16. 13:11
 5/29 A kérdező kommentje:
3# ez szokott átcsapni önző kisajátításba. Még akkor is ha nem a párja vagy a kiszemeltje akivel akar hangozni.
2021. dec. 16. 13:12
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. ugyanennyire rühellem azt, mikor valaki hangüzeneteket küldözget messengeren... A munkahelyemen esélytelen egy ilyet meghallgatnom, szóval 16 óráig főhet válasz nélkül, mert írni tudnék, de hangüzit hallgatgatni nem... Vagy mondjuk bankban, orvosnál várakozás közben megint nem fogom meghallgatni.
2021. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Hát igen. Bár a hangüzenetek mellet, még lehet többekkel kommunikálni. De minden mást tényleg nem.
2021. dec. 16. 13:49
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez minimum részben generációs, szocializációs és praktikus kérdés is. Én utálok telefonálni, én is jobban szerek írásban kommunikálni, de egy csomó ismerősöm, barátom régimódibb, nekik az írkálás nem olyan kényelmes, természetes, mint hangban kommunikálni. Van, aki egyáltalán nem is tud, más nem hajlandó pötyögni. Van, amikor egyszerűen csak praktikusabb hangban kommunikálni, mert azonnal választ kapsz, lehetőség sincs húzni az időt, kitérni a válasz elől, hallod a hangsúlyokat, jobban érzel belőle olyasmit, ami írásban kevésbé jön át - és vannak, akiknek ez is fontos bizonyos helyzetekben.

Van olyan is, aki pont azért akar telefonon beszélni, hogy tudja, hogy csak rá figyelsz, közben nem csinálsz semmi mást - és van, akinek ebben igaza is van, meg jogalapja is van rá, ha mondjuk üzleti, családi, stb. hierarchikus kapcsolatban vagytok egymással.


Teljesen mindegy, hogy te vagy én gyorsabban tudunk-e gépelni, mert nekik az az érzésük, hogy lassabb, kevésbé hatékony az írott kommunikáció. Ők akkor is így érzik, ha nem így van.


Munka ügyekben egy csomó emberrel vagyok kénytelen telefonon intézni dolgokat, mert csak telefonszámot adnak, meg, csak telefonon válaszolnak, stb. Pedig nekik is egyszerűbb lenne akár copy+paste válaszokat elküldeni, mint mindenkinek külön-külön válaszolgatni telefonon. De ők így szokták meg, ez a természetes számukra, így működnek.


Ha olyan helyzetben vagy, akkor diktálhatod te a kommunikáció feltételeit. Pl. mondhatod, hogy téged ne hívogassanak, küldjék el emailben, vagy chaten, amit akarnak, különben nem fogsz vele foglalkozni. Ha meg ők vannak olyan helyzetben, akkor ők diktálják a feltételeket, hogy márpedig ők csak telefonon fognak kommunikálni és kész. Az emberek sok félék, akárcsak a szokásaik is.

2021. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

#1

Gyorsabb? :D

Engem rendszeresen hívogatnak azzal emberek, hogy lediktáljanak valamit, amit én közben jegyzetelhetek. SOKKAL lassabb és körülményesebb, mintha átdobná sms-ben vagy chaten.


#Kérdező

Ez nekem is rejtély, én utálok telefonálni. :D Vagy találkozzunk élőben és beszélgessünk, vagy váltsunk pár üzenetet.

2021. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az 1-es kivételével kb. mind hasznos és meglepett kellemesen. Azt hittem már "önző" vagyok meg "antiszoc". :D


Engedelmetekkel én is leírom az álláspontomat:


Az, hogy közben nem tudok másokkal is beszélni, nem tudok zenét hallgatni közben vagy filmet vagy sportközvetítést, az még csak egy dolog. Ebbe még akár sértődötten és önkritikátlanul bele lehet magyarázni, hogy önző vagyok és antiszociális, meg egyéb kedves dolgokat. Bár aki azért akar inkább hangban dumálni, hogy ha vele kommunikálnak, akkor csak is vele kommunikáljanak, inkább ő az önző és a kisajátító.


Na de... Amikor még mindezek mellett az a hangos kommunikáció sem teljesen oké. És itt most nem a technikai problémákra gondolok, mert azt megbeszéltük, hanem hogy sem eleje, sem vége. Órákig van beszélve a semmiről, vagy a jó kis üresjáratok (amikor nincs téma csak nézik/hallják egymást), akkor kb. elveszik egymástól azt az időt, amit ráfordíthatna bármire és akármire, amik mellett a vele való, egyoldalú kommunikációt is folytathatja írásban.


Ha meg a főleg ilyen hangos kommunikáció miatt nem tud az ember elmenni enni, vagy az illemhelyre (mert mondjuk a vonal végén a másiknak egyenesen sértés ha nem ő fejezi be a hívást), és emiatt kénytelen közben intézni a dolgait, akkor meg azon megy a hiszti, hogy csámcsogás vagy WC hangok vannak a vonal végén.


Ha meg megpróbál közben válaszolgatni másoknak, akkor meg az a baj, hogy hangban 5 percenként szól egy szavas választ, hogy mindenkivel tudjon foglalkozni, vagy ha még ez kamerába megy, akkor a másik arca kifehéredik ha megnyit egy weblapot, netán visszatükröződik a weboldal a szemüvegéről, és megint megy a hiszti. Persze ez is nyomorékság, de nem mindegy hogy magától csinálja ezeket, vagy az értelmetlen de önző hangos/képes, maratoni hosszú kommunikációval rákényszeríti.


Hogy gyorsabb beszélni mint pötyögni. Hát ezt helyettem is megválaszoltátok, hogy miért nem, és egyet is értek. :)

2021. dec. 16. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!