Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jellemző sokakra az,...

Miért jellemző sokakra az, hogy ha valamiről tudják hogy nem tudnak semmit/nem tudnak róla mindent, akkor is 100%-os bizonyossággal állítanak dokgokat róla, főleg úgy hogy még csak érvelni se tudnak mellette?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy egyes emberek miért állítanak ténynek beállítva dolgokat olyan dolgokról, amikről nem tudnak mindent vagy egyáltalán nem tudnak semmit, aztán pedig amikor az ember megkérdezi őket hogy miért állítják azt amit, akkor meg nem képesek tényeket felhozni mellette.

2021. dec. 15. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyanok is vannak, akiknek van tudása egy adott témával kapcsolatban, viszont nagyon rosszul kommunikálnak, nem tudnak jól érvelni, tanítani, magyarázni.

Nekem tanárom is volt ilyen, nyilván ezáltal alkalmatlan volt erre a munkára.Valahogy mégis odakerült, mert ehhez kell képesítés.A tudása így azt feltételezem megfelelő szinten volt minimum.

2021. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

1. Lehet, hogy sokat tudnak, és az adott ember tud róla keveset és azt hiszi, hogy mivel olyan infókat hall, amiről még nem hallott, ezért elkönyveli tévesnek azokat.

2. Tudatlanságukat akarják így leplezni, hogy nagynak mutatják magukat.

2021. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én nem kifejezetten azokra az esetekre gondolok amikor az illető hozzáértő, csak rosszul kommunikál, hanem amikor ténylegesen nem ért hozzá, illetve ezt tudja is magáról, sőt, akár ezt hangosan is kimondja.


Például, van egy barátom aki nagyra tartja a homeopátiát, ilyeneket és olyanokat állít róla. Aztán mikor megkérdezem, hogy mik az érvei, hogyan és miért működik ez és az a dolog amit állít, mi áll mögötte, vagy hogy egyáltalán fejtse ki állítását, nem képes rá, és rendkívüli erőkkel próbálja elterelni a témát, vagy egyenesen lepisszeg hogy maradjak csöndben.

Illetve még sok másik példát fel lehetne idézni, nem csak a homeopátia témakörében, ez nem egy homeopátia specifikus kérdés.

2021. dec. 15. 15:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embernek semmi hajlama a racionális gondolkodásra, érzelmi alapon gondolnak ezt vagy azt a dolgokról (valójában hisznek ebben-abban, ami az érzelmi szükségleteiket kielégíti).
2022. jan. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

amíg a világ leggazdagabb emberének szent meggyőződése, hogy elvisszük a civilizációnkat a marsra, csak picit sokszor kell majd fordulni az űrhajókkal, addig egy tökkelütött bolondember miért ne gondolhatna bármiről is butaságot...?


mindenkinek alanyagi joga, hogy hülye legyen. és az emberek imádnak élni ezzel a jogukkal.

2022. jan. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyzolásból teszi ezt az az ember, mert akkor (talán) meghallgatják mások is.
2022. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Féltjük a sz@ros kis énképünket mindannyian. Ki így, ki úgy. Ehhez a (tév)hiteink védelmezése is hozzá tartozik.


Én már felhagytam azzal, hogy szembesítsem az embereket a hülyeségeikkel, csak feszkó van belőle, pláne, hogy ez is csak egyfajta gőg. Bónusz, hogy így engem sem cseszegetnek a hülyeségeim miatt. :)

2022. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van az a tényező hogy a hülyék teljesen magabiztosak, és az intelligens emberek folyamatosan megkérdőjeleznek mindent, leginkább önmagukat is. Dunning Kruger effektus a neve. Röviden a lényege hogy valaki minél kevesebbet tud 1-1 témában, annál kevésbé lát bele a mélységeibe, összefüggéseibe, és ezáltal sokkal könnyebben puffogtathat róla felszínes, innen onnan összeszedett tudást, még ha tévedésekkel van tele akkor is. Míg ha valaki minél inkább szakértőjévé válik a témának, annál részletesebben átlátja az összefüggéseket és a mélyebb szinteket is ismeri, akkor sokkal több dolgot fog megkérdőjelezni, és sokkal inkább bizonytalanabb is lesz hogy mi igaz és mi nem.
2022. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernél össze van nyitva az elmében az a három szoba, aminek a feliratai: 1. tudom, 2. nem tudom, 3. gondolom. És olyan dolgokról is hajlamosak állításokat közölni, amik a gondolom szobában vannak, úgy, mintha a tudom szobában lennének. Nem tudják megkülönböztetni a gondolt dolgokat a tudott dolgoktól.
2022. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az egyik okot leírta a 8-as.


A másik meg az, hogy ebben az országban az emberek többsége burokban él és nem részesült normális oktatásban, nevelésben.

a politika is erre erősít rá: a magyarok többsége egyszerűen amit sokat hallott, azt elhiszi bármilyen témában, de nem tud érvelni mellette, mert nincsenek mélyebb ismeretei a témában.


aztán még az is van, hogy sok magyar rettentően frusztrált, boldogtalan, és igyekszik ilyen dolgokba kapaszkodni.

2022. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!