Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne gondoljak a jövőre?

Hogyan ne gondoljak a jövőre?

Figyelt kérdés
Mindig csak a jövőre gondolok, hogy mi lesz 1 év múlva és már rendesen szorongok miatta meg stresszelek. Járok pszichológushoz is. Hogyan élhetnék a jelenbe. 24 éves lány vagyok.
2021. dec. 17. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Miért akarsz a jelenbe élni? A jövővel csak akkor van baj ha kilátástalannak látod. Ha viszont így van, akkor el kell kicsit engedni, hagyni kell hogy alakuljanak a dolgok maguktól. A jelennel nem tudom mire lehet menni.
2021. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Keresd a flowt
2021. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így gondolkodom, és a 2#-nek igaza van. Igen, fontos, hogy legyen terved a jövőre nézve, de úm. fékezd le magadat kicsit. Kezd az alapokkal: nézz körül a környzetedben, mit látsz, nézd meg a fényeket, a nap sugarait, ahogyan beszűrődik a házba, figyeld a természetet, a madarak hangját, mozgását, a vadlibák haladását, és amikor beindul, hogy "Mit kell tennem holnap?", akkor azonnal zökkenj vissza abba a tevékenységbe, amit az előbb tettél (pl.: a fények figyelése), mert az most nem fontos, hanem a nyugi megtanulása a fontos.
2021. dec. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tudatos jelenlétbe az egyik legjobb út a meditáció. A jelenben azért nehéz megmaradni, mert a gondolatok elviszik az embert. Egyszerűen ahhoz szoktunk hozzá hogy elképzelünk dolgokat, és kivetítjük magunkat. A meditációból van sokféle, de talán a zen az egyik leggyorsabb módszer. Ez egy gyakorlás tulajdonképpen. Van egy stabil ülés, miközben figyeljük a légzést, és a hangokat. Ha pedig elkalandozik az ember, és ezt észreveszi - akkor egyszerűen visszatérünk a gyakorlathoz (tehát a légzés + hangok figyeléséhez) a tudatos jelenlét tapasztalásához. Ha valaki napi szinten gyakorol (egy keveset) az egyre inkább észreveszi azt (egyéb élethelyzetekben is) amikor elszáll a gondolataival.., és egyre nagyobb gyakorlata lesz abban, hogy leválasztódjon a belső gondolatvilágról - így újra csak a tiszta, tudatos jelenlét marad. Ha megfelelően meditál tehát valaki, annál növekszik az átlag időtartam - amit a valósságban tölt. Ráadásként mivel a "nem fontos" gondolatokra egyre kevesebb energiát "pazarol" ezért amikor valóban "értelmes" dolgokon kezd el gondolkodni, akkor az sokkal "hatékonyabb" lehet...
2021. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!