Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit választanál? Kaptam egy...

Treafóház kérdése:

Mit választanál? Kaptam egy választási lehetőséget a munkahelyemtől 25 év után. 8 órás nettó 400 000 Ft fizetés helyett 4 órás állás nettó 230-ért, vagy végkielégítés.

Figyelt kérdés
2021. dec. 19. 15:34
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
80%

Biztos vagy te ebben?

Én 4 évig 4 órában dolgoztam és abból 2 évet számoltak a nyugdíjba.Pedig nem 100 éve volt.

A szabadságban már nem vagyok biztos, mert már nem emlékszem ezért azt nem vitatom. Nálunk ugyanis nem volt divat kivenni, annyira "jó" hely volt.

Az ügyvezető szerint, aki el tud menni szabadságra, az bebizonyítja önmagáról, hogy nincs rá szükség.

Mindegy is, hála Istennek elmúlt!

2021. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha jól értem, ugyanazt a munkát kellene elvégezned ezentúl 4 órában, mert eddig sok volt az üresjárat. Mit jelent az, hogy a magándolgaidat csináltad munkaidőben? Pénzt kerestél saját zsebre?
2021. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

31 a nyugdíj törvények évről évre változnak. Mondjuk az igaz hogy addigra egész más lehet.

De a többire végképp a most aktuális törvény érvényes. Igaz az is változhat az évek során.

2021. dec. 19. 20:42
 34/55 A kérdező kommentje:
Ez a magandolog egy félreértés. Arról van szó hogy aránylag laza munkahely ami után maradt energiám más munkakra. De ha egy jobban fizető munkahely agyonhajt akkor nem biztos hogy lesz energiám másra és még az se biztos hogy a végeredmény több lesz.
2021. dec. 19. 20:47
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Tehát gyakorlatilag - de javíts ki, ha rosszul értelmeztem - a munkaterületed lazaságát felismerték, ezért úgy ítélték meg, hogy fele időben is elvégezhető és ezért fele bért (vagy annál egy kicsit többet) adnak? Mert ebben az esetben én már presztízsből sem maradnék, de tény, hogy képes vagyok önérzetességből rossz döntéseket hozni.
2021. dec. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
Na de ha igazuk van akkor minek az onerzet? Azt nem arról szól hogy nálunk hatalmasabbnak nincs igaza és ellenállunk még ha veszthetünk is
2021. dec. 20. 09:19
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

#36

Másként látjuk a dolgokat, de ez nem baj!

Szó nincs róla, hogy kinek van igaza!


Nekem személy szerint leégne a képemről a bőr, hogy 25 évig vettem fel dupla pénzt és ez ilyen formában nyilvánosságra került.

Utána lefokozva a 25 éves produktumomat "elbarkácsolgatok" gombokért, ugyanazzal az eredménnyel, 4 órában.


De mondom, ez szubjektív dolog és kizárólag én gondolom így, magammal kapcsolatban.

2021. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

Én úgy értelmezem hogy figyelj mostantól hatékonyabbnak kell lennünk ezért csak annyit tudunk fizetni amennyi munka ténylegesen van. Viszont nem kell itt lenned amikor nincs hanem végezhetsz más munkát. De ha ez az egész nem tetszik akkor természetesen végkielégítés.


Persze ez így nem hangzott el csak ez is egy értelmezés.

2021. dec. 20. 10:15
 39/55 A kérdező kommentje:
Amúgy nem dupla pénz volt hanem a jelenlétért, a készenlért is fizettek, amit most már nem engedhetnek meg maguknak.
2021. dec. 20. 10:16
 40/55 anonim ***** válasza:
55%

Sokan 8 órában keresnek 230-at. Én még örülnék is 4 órának ennyi pénzért.

Ha leépítenek, még mindig tudsz mást keresni.

2021. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!