Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A karácsony lényegében egy...

A karácsony lényegében egy nőies ünnep?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=3gIa9Y6EX-I


Mert kezd hányingerem lenni a sok giccses, nyálas, cukormázban áztatott lelkizős egyvelegtől ami akár a karácsonyi vásárokban akár a munkahelyen fogad. Utóbbinál is már hetek óta megy a zene miközben agyvérzés kerülget a sok nyűgtől ami ott fogad.

Mindig cringy hangulatom volt a karácsonytól az összes nyálas dologgal együtt és nem tudom elhinni, hogyha emberként megszemélyesítenénk az ünnepeket, akkor a karácsony nem egy piros estéjibe öltöztetett orrhangú lelkizős anyuka lenne, aki szabadidejében ész nélkül shoppingolna (karácsonyi vásár) otthon meg kidekorálná a házat meg bömböltetné a Merry Christmes-t.



2021. dec. 19. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem lett női ünnep csak nagyon el anyagíjasodott, amit az általad vázolt köntösbe "tálalnak" a társadalom felé.
2021. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Neked nagyon beteg a lelked...
2021. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Az tény, hogy a marketinget a nőkre optimalizálják, de főleg azért, mert a karácsony nagyrészt "házimunka". Többnyire a nők foglalkoznak az egész család ajándékával, díszítéssel, főzéssel...


A karácsonyi zenét amúgy nem tudom ki szereti, engem nőként irritál, a vásárlást pedig előre letudom mindig, mert ilyenkor én pláza közelébe nem megyek. Az előkészületeket amúgy személyes környezetemből kiindulva a felnőtt lakosság 90%ban a pokolra kívánja, de szeretik a családjukat, a gyerekek kedvéért pedig csak hazacipelik a fát.

2021. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Inkabb csalados.. altalaba a gyerekek miatt van az egesz hacacare. Nekem nincs gyerekem es ha epp bnom se akkor full leszarom az egesz karacsonyt 😅
2021. dec. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan negyven éve még ünnep volt. A legszebb napok az évben amikor az egész család összejött, ettünk ittunk, játszottunk akkor még gyerekként és nem az volt a sláger ki teljesítette túl magát. Ma már csak egy giccses rohangálós őrület. A nők is összevásárolnak mindenféle semmi haszna sz@rt. És ami a legjobban bosszantó hogy mindig ugyanazt. Alig várom már hogy túllegyünk ezen az ünnepen és mehessek inkább dolgozni.
2021. dec. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!