Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék kevésbé pökhendi?

Hogy lehetnék kevésbé pökhendi?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, ő szokta a fejemhez vágni időnként, hogy száljak le a magas lóról, pökhendi vagyok.

Általában olyan helyzetben van, amikor ő valamit (szerintem) negatívan megítél annak ellenére, hogy amúgy igazából nem is érdekli. Én ezt ítélkezésnek tekintem és olyasmit böfögök be, hogy "én legalább nem ítélkezem".

És persze ez nem teljesen igaz, hisz én is sozktam, bár igyekszem nem ítélkezni.


De tény, hogy hajlamos vagyok másoknál jobbnak gondolni magamat, csak mert én így vagy úgy cselekszem, gondolkodom, vagy ezem vagy azom van (függetlenül attól mennyire az én érdemem).

Talán jobbnak gondolni magamat még nem akkora bűn, de ezt hangoztatni már semmiképp sem túl jó tulajdonság.


Mit tehetnék ez ellen? Mármint.. oké, ne csináljam:D de ezek elég szituatív dolgok, ott helyben én úgy érzem, hogy csak reagálok, egy beszélgetésben vagyok, nem ghostingolhatom amásik megjegyzését... bár jobban belegondolva talán igen.. nem tudom.



#nagyképű #arcoskodás #pökhendisé #fennhéjázás
2021. dec. 21. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az "én legalább nem itelkezem" típusú mondatokat cseréld le a "nem szép dolog ítélkezni" típusúakra

Lehet, túlgondolom, de az a sejtésem, hogyha valaki eldicsekszik, hogy mit vett/kapott, akkor általában valamivel rákontrázol, hogy neked már van/volt, ezt sem kell minden helyzetben közölni, próbáld átérezni az ismerősöd lelkesedését

Illetve ha valaki mesél neked valamit, ne az legyen az első reakció, hogy magadra irányítod a figyelmet mondjuk egy olyan mondattal, hogy "igen, velem is volt ilyen, amikor..." (de lehet, ezt is már csak én látom bele)

Vagy csak gondolkozz el azon, hogy valóban jobb ember vagy-e másoknál, és ne csak tehetségek terén nézz körül, hanem érzelmi téren is. Mi többet tudsz, amit egy adott ember nem? Mi többet tud ő, mint te?

Még azt tenném hozzá, hogy már az is jó jel, hogy ezt ide kiírtad, ezek szerint változtatni szeretnél rajta😃

2022. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hm, jó gondolatok, köszi, hogy írtál, ment a zöld:)


Igen, más örömének való örülés régóta gyakorló fázisban van. nem mindig megy, de a legtöbbször azt hiszem igen. Tudatosan igyekszem visszakérdezni egy részletre, hogy meséljen még a másik meg ilyenek.


És amúg ylaapvetően nem tartom magam jobbnak másoknál, sőt, nem vagyok túl jó véleménnyel magamról. De sok esetben empatikusabb, türelmesebb, "kiváróbb" vagyok másoknál, ha úgy érzem nincs elég infóm egy dologról inkább nem nyilatkozom, vagy visszakérdezek ha tudok. Meg hajlamos vagyok meglátni olyanoknak a nyomorát, aki úgymond "nem érdmelik meg" vagy ilyesmi... Most egy elég szélsőséges de érthető példa, egy haverom, akit nagyon foglalkoztatott a szír háború, mutatott egy videót, hogy egy ISIS katona hát nincs a helyzet magaslatán, és amikor egy vállról indítható rakétával akart lőni, eleve rosszul tartotta a csövet és gyakorlatilag felrobbantotta saját magát (maga mögé lőtt a földre). Ezen sokan sírva röhögtek, mert hát ugye az ISIS nem egy szerethető szervezet, de nekem elég morbid ezen nevetni, mégiscsak meghalt az illető, és nem is túl szép módon... Persze, valószínűleg rengeteg ember életét kioltotta, de attól még... hát nemtom, érted talán amit mondok.


Vagy a valaki téved, mondjuk egy banki ügyintéző, mint mindenkit, engem is idegesít, ha 6x kell visszamenni a bankba és ebőbl 3x az ügyintéző töketlensége miatt.. mégis mikor lezárul a folyamat és megkaptam amit akartam, akkor elengedem ezt a haragot és megbékélek, mondván na, nem történt semmi igazi baj, mit bántsam szegényt, ő is ember, tévedhet.


És talán ez az, amikor azt látom, hogy valaki máshogy gondolja, haragtartó kárörvendő vagy haosnlók, akkor jobbnak érzem magam. TÉny, hogy szeirntem fölösleges ilyen negatív érzelmeket a szükségesnél tovább magunkban hurcolni, de ettől még nem lenne szabad jobbnak gondolnom magam, mert egy csomó mindenben meg mások viselkendek/működnek könnyebben, "jobban". Szóvá tenni meg aztán teljesen fölösleges, igazából soha semmit nem érek el vele, ha kérkedek azzal amilyen vagyok..

2022. jan. 12. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!