Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » HeyJulie youtuberről mi a...

HeyJulie youtuberről mi a véleményetek? Vannak olyan youtuberek, akik még érdekesek?

Figyelt kérdés

Eleinte kedveltem a videóit, mert egy picit mást nyújtott mint a többi youtuber, de mostanra nagyon ellaposodott, kissé unalmasak lettek a videói..

De más youtubernél is ezt érzem.. az első két évben jól megy a csatornájuk, aztán elkezdenek unalmas tartalmakat gyártani.. a Csecse-Magyar Barbi brigádról ne is beszéljünk..

Nekem újabban Fekszi Dóra videói kötnek le, nagyon kevés feliratkozója van, de eddig értelmesnek tűnik.

Ti mit gondoltok? Vannak youtuberrek akiket követtek a magyarok közül?



2021. dec. 21. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem igazán nézek magyarokat. Paxel, Hidan, Mr. Originality Csabika, GV Cooper, Random azok, akik számomra érdekes témákkal foglalkoznak. Bobektől szeretem a Stáblista után sorozatot, Három Harmad is sok érdekes és érthető videót csinál, RetroShock Gyerekkorunk Meséi/Sorozatai sorozatait is szeretem. Belenéztem néhány magyar csatornába, de dögunalmas vagy irritáló a legtöbb. Viszont szívesen fedeznék fel újakat, akik nem sminkelnek politizálnak, unboxingolnak... stb.
2021. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is nézem Bobeket, illetve Paxelt és Randomot is. Kedvelem a sötétmesék youtube csatornát is :D Illetve a true crime részlegen Szabó Beatrixot és Karolina csatornáját ( https://www.youtube.com/c/Karolinamagyarul/videos) ( https://www.youtube.com/channel/UCN5FpsEKZ3B2nH3Hq0v0Mhg)
2021. dec. 21. 15:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sötétmesék nem jön be sajnos, True crime-ra majd ránézek.
2021. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer bementem a papír-írószer boltba. Ott volt két lány akiket az egyik eladó körülugrált. Kiderült hogy Youtuberek és azért hízeleg ennyire az eladó, de én nem tudtam kik ők és volt egy kis szégyenérzetem, hiszen úgy rajongott értük az eladó, hogy illett volna tudnom.


Nagyon kevés magyar Youtubert ismerek. Valami Contentbemder vagy kicsoda az akit néha megnézek, a Lazy Town videóját ajánlotta a Youtube. Pont unatkoztam és valami unalmas szarra számítottam, ehelyett imádtam a videót és elkezdtem nézni a többit is.


Ezeket a máltai lányokat néha megnéztem kíváncsiságból, hogy mit csináltak a cirkusz után, de rá kellett jönnöm, hogy nem az én korosztályomnak szól a csatornájuk és nem néztem tovább őket.


Hollywood hírügynökséget néztem régen, néha nézem most is. Neki jó a csatornája csak szeretem megvárni amíg sok új tartalom van és egyszerre megnézni.


Régebben Dancsót is néztem, de mára már nem én vagyok a célközönsége, olyan tartalmakat gyárt amikhez túl idős vagyok.


Meg a középsulit is néztem régen, mert érdekelnek az olyan sorozatok amik a diákokról szólnak, de mivel nem láttam, hogy a sorozat készítői fejlődést akarnának vinni a sorozatba és inkább az egész egyre butább lett, idővel nem követtem.

2021. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

HeyJulie-t sosem néztem, csak egy nagy beszélgetést láttam vele, de ott szimpatikusnak tűnt.

Az Unlimited csatornán több hasonló YouTuberrel, de nagyon sok más szakmát művelő, sokkal érdekesebb emberrel is beszélgettek. Ezeket a beszélgetéseket nagyon szeretem (jó sokat csinál). Újabban elég sok gaming közé rejti őket, de azért

meg lehet találni őket a csatornán és még mindig csinálja a beszélgetős videókat, csak sajnos ritkábban.


Magyarósi Csabát nézem rendszeresen (akivel szintén nagyon jó beszélgetést csinált Unlimited Imi), neki nagyon sok féle és sok értékes, tartalmas videója is van, nagyon vegyes a csatornája és szerintem talán a legszínvonalasabb az összes magyar videós közül.


Pamkutyáékat csak hébe-hóba nézem, de nekik is vannak nagyon jó videóik. Nekem az utazósak és ismeretterjesztőik is bejöttek tőlük, nem csak a régi humoros-zenés stílus (amit mostanában hanyagolnak). Egyikük (Norbi/Béla) szintén volt vendég az Unlimiteden.


Nánásiékat csak hébe-hóba, pár utazós videójukat néztem, de egészen jónak tűnt, csak nem igazán érdekelt egy idő után.


A WMN csatorna elég vegyes, D Tóth Kriszta beszélgetős műsorait nagyon bírom rajta, nem csak autóban híres emberekkel beszélget, hanem kerekasztal beszélgetéseket is szokott csinálni sok féle fontos és érdekes témában.

2021. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, ha meghallgatsz pár ilyen beszélgetést a videósokkal (vagy ismered belülről a tartalom gyártás világát, mert én is ebben dolgozom, csak más területen, nem YouTube-on), akkor elég könnyű belátni, hogy nehéz dolog tartósan ugyanolyan stílust és színvonalat hozni.

A hagyományos médiában (akár tévé, rádió, újság, magazin) ezeken sok tagú stábok dolgoznak, komoly szakképzésű profikkal, teljes munkaidőben, állandó profi technikával és körülmények között és még így sem mindig sikerül megvalósítani, hogy hosszú távon állandó maradjon egy műsor színvonala.


A YouTuberek meg általában egyedül, vagy max 2-3-as csapatban dolgoznak, ami minden szempontból sokkal nehezebb. Munkamegosztás, motiváció, ötletelés és megannyi más szempontból. Általában nem is annyira képzettek, tapasztaltak, ami szintén megnehezíti, hogy stabil minőséget, színvonalat tudjanak hozni. Egyedül még könnyebben kifárad, kifogy a témákból, ingadozhat a színvonal. Egy nagyobb, profibb stáb általában könnyebben korrigálja egy-egy ember napi hangulat, motiváció és egyéb ingadozásait. Ha egyedül vagy, akkor mindenben magadra vagy utalva, de egy 2-3 fős stábnál is csak 2-3 ember van, hogy ellensúlyozza, te épp merre húzod el a dolgokat, míg egy 10-20 fős szerkesztőgárdánál jóval több ember tudja ellensúlyozni a dolgokat. Meg eleve sokkal kevesebb múlik az egyéni hullámzásokon egy olyan munkarendben, ahol előre gondosan kidolgozott szabványok, forgatókönyvek alapján dolgozik mindenki. Az amatőr YouTuberek kevésbé előre eltervezetten, kevésbé módszeresen kialakított rendszereket használva dolgoznak. Részben azért, mert nem értenek annyira hozzá, fokozatosan építik fel a saját produkcióikat. Másrészt meg kevesebb ember munkáját kevésbé kell bürokratikusan működtetni. Viszont ugyanezért az állandóság is jobban múlik azon az 1-2 emberen, akik csinálják, mert kevésbé szabályozott, miken is múlik a minőség.


Illetve maguk az alkotók is változnak (jobb esetben fejlődnek), változik az ízlésük, céljaik, motivációik, érdeklődésük is. Ami egykor érdekelte őket, az később már nem biztos, hogy ugyanúgy érdekli őket, ezért is előfordulhat, hogy másról, máshogyan készítenek videókat. Még csak az sem biztos, hogy ez feltétlenül tudatosul bennük, egyszerűen csak erre sodródik, amit csinálnak. Menet közben nagyon sok féle hatás éri őket. Sikerek és kudarcok egyaránt. Amik jó részéről neked nézőként lehet, hogy fogalmad sincs - de még az is lehet, hogy bennük sem tudatosul. Egy csomó féle komment, kritika, trollok, nyilvános és színfalak mögötti viták, küzdelmek szponzorokkal, mind befolyásolhatják az embert abban amit és ahogyan csinál, mi mennyire és hogyan érdekli.

A statisztikák önmagukban is képesek lehetnek sok embert eléggé megborítani. Egyrészt, mert hiába akarsz te egyfajta tartalmat csinálni, mert azt élvezed, vagy azt tartod jónak, ha közben egy teljesen másmilyen tartalmad az, amit mindenki néz ezerrel. Aztán ott van még az is, hogy a nézők tettei nem mindig (sőt kimondottan ritkán) egyeznek a szavaikkal. Attól, hogy kommentekben agyon dicsérnek egyik fajta tartalom készítéséért, a statisztikák még lehet, hogy azt mutatják, hogy valami totál mást érdemesebb csinálnod, mert azt tényleg nézik is, nem csak dicsérik. Ahogy az is képes komoly alkotói válságokat okozni embereknek, ha a számukra legfontosabb, általuk legértékesebbnek tartott tartalmaik messze nem kapnak akkora érdeklődést, mint amit inkább csak úgy mellékesen kitesznek, ha már van egy csatornájuk.

Ezek a dolgok akár már rövid távon is képesek nagyban befolyásolni tartalomgyártókat (pl. mivel eleinte kevesen néznek minden csatornát, sokan már eleve nem is csinálják addig, hogy később befussanak vele). Hosszabb távon pedig képesek lehetnek elterelni, megváltoztatni a csatornát és a tematikát is, meg akár magát az embert is, hiszen ezekkel a kérdésekkel folyamatosan, hosszú távon kénytelenek szembesülni, reagálni rá, kezelni valahogyan.

2021. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztaltam Heyjulie esetében. Nagyon laposak a videók. Pont ma néztem meg egyet, ebédhez, mert volt kaja a borítóképen.

Minden videója ugyanarról szól. Nem csinál semmit, csak otthon ül és öngondoskodást folytat. Nem csoda, ha neked sem tetszik már egy idő után sok lesz a nagy semmi.

2022. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Egy iskolába jártam vele. Nem szeretnék konkrétumokat írni, csak röviden: amit láttok a videóiban, köszönőviszonyban sincs azzal, ami a valóság. Nem az a kis szelíd, kedves, segítőkész, ártatlan jótét lélek, aminek előadja magát.
2022. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A redditen is írta valaki, hogy egy suliba járt vele. Az te vagy?
2022. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Az, hogy valaki általános iskolában, gyerekként milyen volt, nem határozza meg, hogy milyen felnőtt ember lett. Nem függ össze, te nekem viszont megszállottnak tűnsz. Még kéne bocsájtanod a gyerekkori sérelmeidet, és továbblépni. Saját érdekedben, még az internet érdekében, amit telepiszkítasz velük. Nem volt még gyerekkoromban kiforrott személyiségem, 83as vagyok, akkor hírből sem ismertük a bullying fogalmát. Rendszeresen zrikálták egy krónikus beteg osztálytársamat, én nem bántottam, de nem védtem még. Most, 30 évvel később munkahelyen összeakadtunk, rokkant nyugdíjasként dolgozott ott, megint bántották, kérdés nem fért hozzá, hogy azonnal intézkedtem a HR en, és találtunk neki jó helyet cégen belül, ahol szerették, sőt, a bántalmazóval is elbeszélgetett a HR, hogy merre van az előre. Még ha igaz is, hogy bántott volna 10 évesen, nem kell telehányni a netet, mert tudod ő már egy felnőtt ember, másmilyen.
nov. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!