Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen magasak lesznek az...

Milyen magasak lesznek az emberek a jövőben?

Figyelt kérdés
Az emberek átlagmagassága folyamatosan növekszik, pl 100 éve a nő kb 140-150cm volt átlagosan, a férfi pedig 170 alatt, még Hollandiában is. Viszont manapság ott már a 200cm körüli magasság is átlagnak számít lassan, világszinten az emberek egyre magasabbra nőnek. Engem nem zavar amúgy, csak kíváncsiságból teszem fel a kérdést, hogy ez vajon meg fog-e állni valamikor, vagy a távoli jövőben akár 2,5-3 méteres emberek is átlagnak fognak számítani? Már ha ki nem halunk, úgy értem.

2021. dec. 21. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlzol, de valóban nő az átlagmagasság, életvitelnek köszönhetően. Nem hiszem hogy lesznek 3 méteres emberek, lassan genetikai maxot elérjük.
2021. dec. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én azt olvastam egy Tudom Ányos nevű ember magazinjában, hogy két fajra fog szakadni az emberiség: törpék és óriások. De komolyan.
2021. dec. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Akkor én a magasságomhoz képest 100 évvel ezelőtt kellene,hogy éljek ?!??!

26 vagyok 152 cm, korosztály az iskolában mind 150-160 között voltak

2021. dec. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

Nem kell megint feltenni kissé lecsípve belőle a rinyálós részt.

Ja meg kamu dolgokat se állítani, dédim 1895-ben született, 145 cm volt és már akkor is alacsonynak számított felnőttkorában, mindenki magasabb volt. Azt aláírom, hogy 158-160 cm volt kb az átlag, de nem 140 meg 150, ma meg 164, ami azért nem drámai növekedés.

2m mint átlag? 😂😂 A magyar férfiak átlaga 176 cm. 2 m mindenhol feltűnő, észreveszik az emberek.

2021. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy még jó, hogy nem én tettem fel azt a kérdést. Képernyőképet küldjek? Én 22 éves nő vagy és 162 cm. Szimpla érdeklődés volt a kérdésem, láttam egy statisztikát az interneten, ezért tettem fel egy ilyen kérdést.
2021. dec. 23. 21:58
 6/6 A kérdező kommentje:

Tessék, nem én tettem fel azt a kérdést

[link]

2021. dec. 23. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!