Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki sorkatonai szolgálatot...

Aki sorkatonai szolgálatot teljesített, az miért van meggyőződve arról, hogy ő különb meg keményebb, mint aki nem volt katona?

Figyelt kérdés
Szerencsére kevesen vannak ilyenek, de az 50-es generációban és attól idősebbek körében még ma is divatos felfogás. Nekik nem vette el a kedvüket a katonaság, tényleg annyira élvezték? Vagy csak jólesik a kocsmapult mögött merengeni régi "élményekről"?
2021. dec. 22. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kötött rendszer volt. Parancsok folyamatosan, amiket szó nélkül végre kellett hajtani, illetve a bezártság. Na meg a régiek szivatták az újakat. A mai világban már kevés ember tolerálja ezeket a dolgokat. Nem kell messzire menni, a suliban nem tisztelik a tanárokat. Ha most megy valaki katonának, sokkal emberközpontúbb a kiképzés, sokkal “lazább”, mint 20-30 éve. De így is rengetegen besokallnak. Nem viselik el a szabályokat. Én azt mondom, hogy, aki 30 éve volt katona, az keményebb dolgokon ment át, mint a mostaniak. Ráadásul össze kellett tartaniuk, ezért összekovácsolódtak. Akik ezeken átmenetek, jó élménynek élték meg, meg azért az idő is megszépíti a dolgokat. És mondhatják azt, hogy “igen, én ezt megcsináltam” , mert valóban nem bírná azt a világot sok mai fiatal (tisztelet a kivételnek).

Ezt “külső” szemlélőként mondom, úgy hogy én ugyan sorkatona nem voltam, de dolgoztam velük, és azóta is benne vagyok, látom az emberek hozzáállását, és a kiképzési rendszer változását.

2021. dec. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Tipikus öreg szindróma: elmesélik, hogy abban az elavult, primitív rendszerben mennyit szívtak és próbálják megmagyarázni, hogy ez az egyébként teljesen fölösleges szenvedés többé tette őket, mint akiket ettől megkíméltek.


Fiatalok körében ugyanezt játsszák azok, akik egy szar, de szigorú intézményben tanultak. A tudásuk nem lett több, mint annak, akit ettől megkíméltek, dehát valahogy igazolni kell, hogy az ócska oktatás és az inkompetens tanerő okozta elvesztegetett idő és energia jelent valami érdemi többletet.


Ugyanezt csinálja a gyerekgyárosok egy része, a fizikai munkások egy része és így tovább.


Önigazolás.

2021. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

30+ évvel a katonaság után már senki nem keményebb, ha meg az, akkor már rég nem a katonaságtól. Amúgy eszembe se jut évekig a katonaság, csak ha eszembe juttatják, ahogy most Te, tehát nem is szoktam beszélni róla, kocsmába pedig egyáltalán nem járok.

Nem vette el a kedvemet, nagyon jó volt minden szempontból. 52 évesen is úgy gondolom, hogy kár lett volna kihagyni, és ma is szívesen bevonulnék akár egy évre. Persze voltak olyanok is, akik nehezen viselték, de az elenyésző kisebbség volt.

2021. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez típus kérdése is.Valamiféle komplexus lehet.Aki ilyennel érvel,az általában más területeken is "kiemelkedőbb" volt,mint a mai fiatalság.Ő tudta mi a munka,a nélkülözés,a tisztelet stb.aztán persze jó,ha ennek a fele igaz.Nekik is ugyanúgy megvoltak a maguk csibészkedéseik.
2021. dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
79%
Vannak emberek, akiket egyszerűen zavar, ha valaki már nem szív azzal, amivel ők szívtak. A sorkatonaság az egyik jellegzetes példa. De a legtöbb bezzeg régen nem volt ez meg az, bezzeg régen nehezebb volt ez meg az típusú ember ilyen...és? Most meg nem úgy van. Szar élete lehet annak, aki csak ezzel tud példálózni.
2021. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki összesen csak ennyire lehet büszke. Az égvilágon semmit sem ért el, de ő "vót katona".
2021. dec. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor még ez volt az általános nézet. Kb. kellett is sulykolni, hogy az emberek lássanak valami minimális értelmet az egészben
2021. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!