Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nézhetek ki ázsiainak?

Nézhetek ki ázsiainak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Voltam még pár évvel ezelőtt Koreában és majdnem mindenki koreaiul szólított meg. Volt egy férfi volt aki megkérdezte, hogy beteg vagyok - e mert a koreai embereknek barna szeme van. Kék szemem van és barna hajam.

2021. dec. 26. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Van barátod?
2021. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Törökorságban jártam hasonlóan. A turistákat megrohamozták az árusok, én ha bementem valahová, törökül kérdezték, hogy mit akarok, stb.

Egy ismerősömet meg távol-keleten kritizálták amiért angolul beszélt, nem a helyi nyelven.

2021. dec. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Legalább küldenél magadról képet, aztán akkor még lehetne válaszolni is.
2021. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Koreában is ismerik a kék szemet, szóval kétlem, hogy bárki is azt hitte volna, beteg vagy a kék szemed miatt, de azért szép mese volt...Ja, nem💀
2021. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne életem, kell hozzá két nyenyec nagymama, két orosz katona, és 25% esély, hogy a recesszív gének az unokában összetalálkozzanak... Urál-vidék tele van ilyen arcokkal.
2021. dec. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Nem az volt a kérdés, hogy állapítsd meg rólam, hogy vannak - e koreai vonásaim, hanem, hogy egy európai embernek lehetnek - e ázsiai vonásai. Nem szó szerint írtam így ki, de szerintem nem nehéz megérteni.


#4

Ismerik ugyan, de ha egy koreai embernek kék lenne a szeme, az egyértelműen vagy azért lenne mert félvér vagy mert beteg. Ezért kérdezték gondolom meg, de látom a gondolkodás nem az erősséged.

2021. dec. 27. 10:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem... Betegség miatt lenne valakinek kék a szeme? Ez milyen hülyeség már. 😄

Sok ázsiai fiatal használ kék kontaktlencsét, menő dolog náluk.

2021. dec. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En itt elek koreaban, es hozzam is koreaiul beszelnek pedig rohadtul nem nezek ki azsiainak. Azert beszeltek hozzad koreaiul mert koreaban voltal. Nem azert mert ugy nezel ki.
2021. dec. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsit régi a kérdés, de muszáj erre válaszolnom. A Liu fivérek (az olimpiai aranyérmes jégkorcsolyázók, akik félig kínaiak, félig magyarok) mondták egy interjúban, hogy őket Kínában európai külsejű embereknek tekintik. Az életrajzi könyvükben is leírták ezt, hogy Kínában nem mindig esik le az ottani embereknek, hogy bennük van kínai vér is, meg gyakran meglepődnek ott, hogy ők beszélnek kínaiul. Ez amiatt van mert az ottaniak az ázsiai vonásokhoz vannak szokva és egy félvér ázsiai-európai emberen ők az európai szülőtől vonásokat veszik észre előbb, az ő szemük arra érzékeny. Pont fordítva mint mi ugyebár.

Vagy a vietnami háború idején néhány amerikai katona folytatott viszonyt helyi vietnami nőkkel, akiknek így született gyerekük. Az így született gyerekeket pár évvel később az iskolatársaik kiközösítették, mert látták rajtuk az idegen vonásokat.

Vagy mondhatnám még példának egy magyar youtubert akinek japán felesége van és kint élnek Japánban, van is egy lányuk. A lányukat általában külföldinek nézik ott is.


Tehát arra akarok kilyukadni, hogy ők még egy félvér európai-ázsiai embert sem látnak ázsiainak. Akkor téged, full európai származásúként szerinted mennyire tekintenének ázsiai külsejűnek? Megsúgom, semennyire.

2022. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!