Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy magyarként...

Hogy lehet, hogy magyarként részben ázsiainak nézek ki?

Figyelt kérdés
Még mielőtt elkezdenétek, hogy biztos agyamra ment a sok kdrama, nem így van, mert nem szoktam nézni őket. Nagypapám néz ki nagyon ázsiainak, a gyerekei pedig, kb félig ázsiainak. Rajtam is, meg pár unokatesómon is meglátszik, nekem főleg az arcberendezésemen és a szememen. Lehetséges, hogy vannak ázsiai felmenőim?

2020. szept. 29. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is volt egy kolléganőm így, ő nagy nehezen rájött melyik felmenői közt lehet keresni. De a magyarok annyira keveredtek, gyakorlatilag mindenki keverék, simán visszaüthet valakire az ember.
2020. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én még két ilyen sulistársammal vagyok így, hogy simán félig-ázsiainak nézném őket. De amúgy ez nem lehet véletlen, mert a magyarok legnagyobb része európainak néz ki, viszont a nagypapámnak, meg a szüleinek is magyar nevük van.
2020. szept. 29. 22:48
 3/10 vantel ***** válasza:
52%

Postás hogy néz ki?

Viccet félre téve, nem lehet inkább mongól vonások?

2020. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De! Tipikus mongolnak néz ki.
2020. szept. 29. 23:47
 5/10 anonim ***** válasza:
nyisd ki a törikönyved, asszem valahol szent lászló idején, tele volt az ország kunokkal... (már nem nagyon emlékszem a királyokra, bocs, régen volt az érettségi) ők ázsiaiak pl. mi meg a leszármazottaik.
2020. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Mert a magyarok mongoloid kinézetűek voltak. De ők már a honfoglalás idején is csak kb. 15-20%át tették ki Magyarország népességének. Az arányuk pedig tovább csökkent a tatárjárás és a török háborúk hatására. Mivel a legjobban az alföldi síkvidéki területek (ahol a nomád magyarok letelepedtek) sínylették meg ezeket a hadjáratokat. Valamint a katonák többsége is magyar származású volt az első pár évszázad során. A mai magyarság kb 95-98%-a semmilyen genetikai kapcsolatban nem áll a honfoglaló ázsiai magyarokkal, ez tudományosan (genetikai vizsgálatokkal) bizonyított tény (vagy elég csak a vezetéknevekre gondolni). A legtöbb mai magyarok azoknak a török háborúk után beköltözött szlovákoknak, szerbeknek, románoknak, horvátoknak, ukránoknak, németeknek, stb. a leszármazottja akik a 18-20. század során politikai-gazdasági érdekből a magyar nyelv használatára tértek át és magyar nemzeti identitást vettek fel. Gondolj csak mondjuk Petői eredetileg Petrovics Sándorra aki szlovák parasztfiúból lett magyar nemzeti költő. Vagy lehetne említeni a szintén szlovák származású Kossuthot aki felnőttként tanult meg magyarul, testvére amúgy a szlovák nemzeti mozgalam alapítója lett. Puskás is német származásu volt csak társadalmi nyomásra szülei magyarosították családnevüket (Purczeldről) és a gyerekeket nem is tanították meg németül.

Aztán ott vannak a zsidó politikusok és olimpikonok mint Rákosi Rosenfeld Mátyás, Kun Kohn Béla, Hajós Guttmann Alfréd, Keleti Klein Ágnes, stb stb. Szerinted a Gyurcsány név milyen eredetű? Naná, hogy szlovák. Aztán Orbán szerinted magyar? Inkább román. Akinek magyar eredetű vezetékneve van annak is valamelyik felmenője magyarosította. Ezt kellene megérteni, a magyar csak egy mesterséges nemzeti identitás, amit politikai okokból hoztak létre. El lehet menni Szibériába az ugor népek közé, nem sok hasonló vonást fogsz látni a mai magyarokhoz viszonyítva. Tehát itt végülis az európai (kaukázusi) vonásokkal rendelkezők a bevándorlók (ha már egyszer Magyarország az ország neve) míg a mongoloid kinézetűek állnak közelebb az ősmagyarokhoz.

2020. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De akkor ha ennyire keveredtünk, akkor honnan jöhet a mongolos kinézete a nagypapámnak?
2020. szept. 30. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

mert nálatok pont úgy jött ki a lépés, hogy viszonylag egyenes ágon leöröklődött. meg mert a sötét szem, a sötét haj, mind domináns gének, tehát jobban fennmarad mint mondjuk egy szőke kék szemű ősöd génjei.

amúgy ha olyan területről származik nagyapád, simán lehet úgy cirka "teljesen kun" is, a kunság (ezért is hívják így) egyes részein egészen a 19 századig voltak kun többségű falvak, városok (tudom mert papám is onnan származik, szóval öcsém egy gyönyörű, sötét hajú, mandulaszemű, kreol, izmos, magas srác, én meg egy satnya kis szláv gyerek seszínű szemekkel és fura hajjal a másik ág örökségeként-gyerekkorom nagy igazságtalansága volt, úgyhogy rendesen beleásódtam a témába)

2020. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ő szerintem nem Kunságról származik, mert Sopron környékén élnek, ott is született. És amúgy durva, hogy ránézel, és egy teljesen Ázsiai ember jut róla eszedbe, alacsony, barnásabb bőr, mongolos szemek és sötét haj. Én csak a szemet, az arcformát és a testalkatot “örököltem”.
2020. okt. 10. 16:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Bár én europidnak nézek ki a szőke hajam és a kék szemem miatt,az arcberendezésem nekem is mongolos az arccsontjaim, a kicsi orrom és a mandulavágású szemeim miatt, ezek a jegyek apámon és a nagyanyámon is fellelhetőek.A családom azzal magyarázza,hogy biztos az ősmagyarokra hajazunk egy kicsit.
2020. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!