Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet ekkora szakadék...

Hogy lehet ekkora szakadék egy generáción belül?

Figyelt kérdés

2004-ben születtem, legjobb tudomásom szerint 2010-ig ezt nevezik a Z generációnak, ezt követi az alfa generáció, de sokuknak már talán a CD is ősi találmány, mindegy nem is róluk van szó. De ennyi idősen fura, hogy vannak olyan dolgok az én gyerekkoromból is (VHS kazetta, MP3 lejátszó, TV aminek a tetejére még felfértek a lejátszók, könyvek, meg minden sz*rság, a szürkés/krémszínű számítógép hatalmas kockamonitorral és Windows XP-vel, korai konzolok mint az Xbox Classic és a PS2, nyomógombos telefonok, és sok más még a 90-es évekből sok családban megmaradt cuccok) amiket a pár évvel fiatalabb gyerekek már fel sem ismernek talán, és ettől 17 évesen sokszor öregnek érzem magam :D

Persze én sem használtam már floppy lemezt, meg Commodore 64-et. De ha egy 11-12 éves gyerek meghallaná azokat a zenéket a 2010-es évekből amikhez engem még komoly nosztalgia köt kiskoromból, lehet, hogy csak furán néznének. Mondjuk én pont az az ember vagyok, aki kicsit minden sorból kilóg, mert imádom a régi dolgokat és nem is követem a populáris média f*st, de időnként elgondolkozom ezen, meg örülök is, hogy nem egy Facebook/Instagram-ra kirakott, iPhone-nal a kézben felnövő, Fortnite-on nevelkedett gyerek vagyok.


Persze mindenhol vannak kivítelek, tisztelet nekik.



2021. dec. 26. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden generációnak a saját gyerekkora az etalon, még a háborút elszenvedőknél is van "nyomornosztalgia".

Ebből kifolyólag minden generációban van egy vastag réteg, aki a nála fiatalabbakat szidja. Semmi különbség aközött, hogy én a H2O-ért voltam oda és matricákat gyűjtöttem, a mostaniak szabadidejükben tiktok videókat csinálnak és lájkokat gyűjtenek.

Kamasz korban zajlik az identitáskeresés, a divatkövetés, a felnőtt szemmel "értelmetlen hülyeségekkel" való időtöltés. Hülyén néznek ki, hülyén viselkednek. De mindez annyira természetes életkori velejáró, minthogy egy gyerek játszik vagy egy felnőtt dolgozik. És persze ez nem örök. A legtöbb sikeres, boldog ember volt ilyen hülye fiatal. A páromat nem érdekelte a tanulás és nagyüzemben cigizett. Most mérnök lesz belőle, és edzéssel pótolta a cigit. Én is benne voltam minden idiótaságban (ask fm például), de komoly céljaim vannak, amikért aktívan teszek is.

Nem gondolnám, hogy ezek az általad leírt kamaszok értéktelenebbek lennének nálad csak azért, mert xbox classic helyett fortnitoznak, vagy nyomógombos teló helyett iphonuk van. Mindenki az adott kor lehetőségeihez mérten éli meg az identitáskeresést, felnövést, közösségi életet.

2021. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szó sincs arról, hogy értéktelenebbek, csak fura azzá válni, akit eddig csak hallgattam :D
2021. dec. 26. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2004-es vagyok, és teljesen átérzem, amit írtál..

Az első válaszoló pedig szerintem tökéletesen megválaszolta a kérdést:)

2021. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2003-as vagyok, annak is nagyon az elején születtem, de pont ezt érzem én is. Ma már gyorsabban változik a világ, ezért is nagyobb a különbség. Állítólag 1995-től vagy 97-től 2010-ig számítják a mi generációnkat, de nagyon nem mindegy, hogy valaki 98-ban született vagy 2009-ben, teljesen más…
2021. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert sokkal gyorsabb a technika fejlődése.


Ezáltal más infókat hallanak, másképp látnak dolgokat, mint az idősebbek.

2021. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a technika fejlődése dolgot az én korosztályom élte át először. Én 92-ben születtem. Floppytól indulva 18 éves korunkban már kezünkben volt az első okostelefon. Ezek a mostani 30 év körüli emberek.


Igazából én nagy különbséget nem látok. Csak mást neveztünk csúcstelefonnak amire vágytunk, más volt a divat amit mindenáron követtünk

2021. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon rohan az idő. Abba is durva belegondolni, hogy a 90-es évek gyerekei akikre mi még kicsiként úgy néztünk, hogy a nagy középiskolások, a fura stílusukkal, ma már felnőtt, önálló emberek, anyák/apák.
2021. dec. 27. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és a mi gyerekeink az alfa generáció. Aki 2 évesen profin pörgeti az okosórám kijelzőjét, és lelkesen szólongatja a google aszisztenst. Ebbe a világba ők már beleszülettek, ha jó, ha nem. Ez a jövő. Mindent neten intézünk már, mindenhez kell a technika. Nem értek egyet azzal, hogy hiba lenne ezeket egyből gyerekek kezébe adni, főleg ha önként érdeklődik iránta.
2021. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!