Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miután rosszat tettem valakive...

Miután rosszat tettem valakivel, hogyan engedhetném el a lelkiismeret-furdalást?

Figyelt kérdés

Már kértem bocsánatot, de ez nem olyan dolog, amiért a bocsánatkérés segíthet és az idő sem gyógyíthatja be a sebet, amit okoztam.


Letörölt Facebookról, Instagramról, a közös ismerőseinket is letörölte és 1,5 hónap elteltével letiltotta Instagramról az egyik fiókomat.


Tiszteletben tartva a kérését nem keresem őt már egy jó ideje (azóta, hogy történt a dolog), nem írok neki, nem hívom őt.


Miután letiltotta az egyik Instagram fiókomat, Facebookon letiltottam, a másik Instagram fiókomból is, hogy véletlenül se kerüljön elé tartalom tőlem, mert tudom, az felbosszantaná. Lényegében így minden szál el van vágva, de mégis minden nap érzem a lelkiismeret-furdalást. Nagyon fojtogat engem az érzés.


Azt javasolták, hogy kössem le magam, menjek ide-oda és el szoktam menni, de a programok alatt mindig eszembe jut amit műveltem és nehezen vonom el a figyelmemet.


Út előtt meg mindig félve indulok el, ugyanis egyik nap mentem valahova és ott voltak a munkatársai, akikkel ismertük egymást és akik szintén tudják mi történt. Nem tudom, ő ott volt-e vagy, hogy valamelyikük meglátott-e engem, mert amint megláttam pár munkatársát, elfordultam és gyorsan elmentem a másik irányba, tudom, nagyon zavarná, ha meglátna, hiszen ezért tiltott le engem Instagramról 1,5 hónap után.


Tudom, hogy még egy bocsánatkéréssel nem sokra megyek, hanem az ellenkezőjét érném el, tudom, hogy nem lehet helyrehozni, amit tettem, de rossz, hogy rosszat tettem neki. Pont neki. És sajnálom és gyötör a lelkiismeret-furdalás.


Van valaki akivel történt hasonló vagy valaki tudna javasolni módszert, amivel elérhetem, hogy el akarjam engedni a lelkiismeret-furdalást? Megérdemlem a lelkiismeret-furdalást, de szeretnék odafigyelni a családomra meg a barátaimra, mert elkezdtem kizárni őket szellemileg és egyszerre csak azt láttam, hogy a barátnőm kisbabája már áll és én ebből kimaradtam és biztos jó lett volna a barátnőmnek is, ha ott vagyok aktívabban.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2021. dec. 27. 12:43
 1/2 Senior Séf ***** válasza:
100%
A lelkiismeret-furdalást nem elengedni, hanem megélni kell. Csakis úgy tudunk tanulni a hibáinkból.
2021. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna elmenekülnöd, amikor megláttad a kollégáit. Nem tudom, miről van szó, miért haragudott meg, de ha nem arról van szó hogy távol tartási végzés van ellened, nem kell elmenekülni senki elöl.

Mi lesz ha boltba mész és meglátod őt? Hazaszaladsz és éhen halsz?


Ne félj attól hogy mi lesz ha elmész valahova és ő is ott lesz. Kismilliószor fordult velem elő hogy az utcán, a metrón, a buszon, a plázában, egy rendezvényen, etc megláttam egy ismerősömet. Köszöntünk, oszt mentünk a dolgunkra, ha kedves ismerős volt akkor kicsit megálltunk, beszélgettünk. Sosem merengtem azon hogy mit kereshet ő ott. Kit érdekel? Vszeg ő is leszarná azt hogy miért vagy ott ha meglátna téged.


Szóval ha vele így futsz össze is hasonló szitu. Köszönsz és mész tovább. Nem kell azért rosszul lenned mert elmész valahova ahol ő is ott lehet. Ha mindenki így gondolkodna, mindenki otthon lenne a 4 fal között, hiszen nincs ember aki meg ne sértett volna valakit. Senki sem szent.


(Amúgy megesett már hogy olyan emberekkel futottam össze egyszer a villamoson egyszer meg a metrón akiket igyekeztem elkerülni mert nyomulósok voltak. Nem zavart hogy ugyanazon a járművön utazunk, köszöntem, ők is, az inkább zavart amikor odajöttek csacsogni.)


A lelkiismeretfurdalás azt jelenti hogy tanultál a hibádból. Az 1. jól írja. A lelkiismeretfurdalás arra való hogy tanuljunk belőle. Olyan ember leszel aki a többé nem követi el ugyanazt a hibát. Nekem sok baklövés segített olyan emberré lennem aki most vagyok és minden hiba után így álltam hozzá hogy ebből is tanultam valamit. És nem vagyok szent! Fogok még hibázni sokat és ez így van rendjén.


Hogy ennyit foglalkozol az illetővel azt bizonyítja, olyan valakiről beszélünk, aki fontos neked. Itt 1 a fontos: őt engedd el. Hiszen ha elengeded, megnyugszol, tanulsz a hibádból, tovább lépsz. Nem tudom miket csinálsz most de olyat kéne ahol ismerkedhetsz emberekkel. Én múltkor mentem kutyás kirándulásokra. Senkit sem ismertem de nagyon jókat beszélgettem. Nem lettek utána barátaim (kvázi az arcukra se emlékszem azoknak akikkel voltam) de élményekkel gazdagodtam.


Fent vagy fbn? Ott a keresőbe beírod hogy Budapest programok és kiad egy rahedli csoportot. Ott orrba-szájba posztolgatják az eseményeket, kedvedre csemegézhetsz.


Próbáld ki mert tényleg el tudja vonni a figyelmedet.


Van valami amit kipróbálnál? Én jártam rajzszakkörre. Béna voltam benne ott is hagytam mert nem fejlődtem de így is sokat tanultam a rajzról és ismerkedtem emberekkel. De járhatsz énekelni, a templomokban vannak énekkarok. A gimis éveimben voltam énekkaros a suliban és vettek be olyan gyerekeket is akiknek repedt fazék hangjuk volt. De mehetsz táncolni is. Vannak teljesen kezdő kurzusok. Rengeteg szakkör, program van és az nem elég ha csak elsétálgatsz ide-oda egyedül hiszen nincs semmi inger ami kirántana a gondolataid börtönéből.

2021. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!