Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert kell drogozni? mi a jo...

Miert kell drogozni? mi a jo benne? komoly kerdes, nem provokacio. nagyon nagyon erdekelne

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Menekülés, bulizás, pihenés. Szerintem ez a 3 legfőbb ok
2021. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

2 féle ember van. Aki nyitott erre és aki nem.

Valaki ebbe akar menekülni, érdekli hogy milyen, azt hiszi ezzel megold valamit. Ilyesmikre tudok gondolni. De mivel nem drogoztam, nem is tervezem ezért nem tudok többet mondani.:)

2021. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
én elítélem és nem tudom őket sajnálni, csak a családjukat
2021. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Munkatársam (a kisfőnök, gépbeállító, műszakvezető :D) szokott szívni Marihónalját főleg, néha mást is. Őt megnyugtatja és jól alszik tőle. Aszondja nélküle már embert ölt volna. A sok munkahelyi stressz meg ezek. Inkább szív egy fél cigit, aztán alszik egy jót. Nem árt vele senkinek.


Az is óriási tévhit, hogy ezek az emberek megölik magukat vele. Mértékkel szívva a drogok abszolút nem károsabbak, mint a sima cigi. Ráadásul amúgy évezredeken keresztül a társadalmunk része volt a drogozás. Ez ilyen "új" divat, hogy tiltott és köpködnek rá. Az alkohol ugyanolyan rossz, sőt, akár rosszabb is lehet. Az mégis legális.


Úgyhogy ennyi, engedjük már el, hogy aki néha pippant egy szálat az undorító börtönbe való csődtömeg gyászkeret. Nem. Ő dolguk és megértem munkatársam is. Én nem szívok semmit, egyszerűen tudom, hogy nem kell ekkora feneket keríteni ennek a témának. A delfinek is drogoznak, csak ők a gömbhal mérgét pippantják. Azért vigyorognak úgy, hehe. Mennyivel mókásabbak így, ugye? :D

2021. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Drog fogalomba sok minden beletartozik.


A pszichedelikus szerek pl egy új világra nyitnak kaput, jobban fogalmazva egy rejtett világra. És ez érthető a saját tudatunkra is, nem véletlenül használják terápiás célra, nyilván felügyelet mellett a legjobb ezekkel kísérletezni, de szerintem remek eszközök saját magunk gyógyítása céljából.


A parti drogokat a bulizáshoz használják általában. Jobban felveszed a zene ritmusát, jobban elengeded magad és több energiád is van, legalábbis nem érzed hogy fáradt vagy. Ezeket semmiképp nem javaslom, mert könnyen rákaphat az ember és nehéz leállni, annyi pluszt nem ad, ellenben roncsolja a szervezeted.


Az olyan könnyű drogok mint pl a marihuána szerintem ártalmatlanabb mint az alkohol és amíg nem függőségről van szó, addig szerintem szórakoztató tud lenni és én is szívesen élek vele. Ezért le leszek pontozva, de vállalom, nekem sokat segített mind testileg mind lelkileg.


Szóval több oka lehet. Bulizás, önismeret, kikapcsolódás, menekülés a valóságból, új dolgok tapasztalasa..

2021. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon banális válasz adható erre: azért mert a drog azonnali, előfeltétel nélküli örömöt okozhat, viszonylag kevés pénzért. Olyan örömöt, amire más nem igazán képes. Akármilyen rossz hangulatban vagy, akármennyire fáradt vagy, akármennyire akármi, ez olyan kémiai-biológiai folyamatokat fog elindítani, amitől jól érzed magadat. Ennyi a trükk. Aztán, hogy erre kinek miért van szüksége, az már más téma.


Ott van például a heroin: mindenki tudja, hogy ez az egyik legkeményebb drog, aki rááll, az gyakorlatilag a vélhetően korai haláláig a rabja lesz. Olyan eufóriát okoz, hogy 1-2 használat elég a függőséghez. Még a rendszeres szerfogyasztók is óvakodnak tőle.

2021. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Az a jó benne hogy a különféle szerektől a lecsúszott ember is x időre boldog lehet.

Ebben az életben (jó esetben) lehet célokat kitűzni, és felelősségtejesen haladni feléjük.

Viszont van aki ezt nem vállalja. Van aki nem ezt választja. Van akinek túl nehéz az élet. Van aki valamiért letért a kijelölt útról.

Aki pedig nem halad az úton, az csak sodródik az árral...

Aki csak sodródik - annak problémái lesznek az életében. Nem érzi azt hogy megtalálta volna a helyét a világban. Van aki nem hisz már abban hogy valaha is elérheti a céljait. Kilátástalannak látja az életét, és boldogtalan.

Ilyenkor van aki a szerhez nyúl. Benyomja a különböző színű porokat, és buuummmm óriási boldogságot él át. Rövid időre álomvilágba kerül, és megszűnnek számára a problémák. Felszabadul az élet nehéz terhe alól.

Csakhogy ettől valójában nem oldódott meg semmi. Sőt ahogy megy ki a cucc.., úgy jön a zuhanás is.., és nem a kiinduló pontra érkezik a használó - hanem sokkal lejjebb.

De már tudja hogy lehet boldog újra. Csak venni kell még egy gramm cuccot. Így újra használ. Közben fogy a pénze. A háttérben az anyagozás véget újabb, és újabb problémák is jönnek. A feltódult probléma halmazokat így már nem tudja megoldani (hiszen a kiinduló problémákkal sem bírt el) és marad újra a por. A problémák végül végleg betakarják, és idővel erősebbre, és még erősebb szerre vált, mert még boldogabb akar lenni. Nem akar szembenézni az elcseszett életével, és inkább újra-újra-újra elszáll. Kb ez a függőség útja.

Viszont nem mindenki lesz függő, és nem mindenki lépi át a tűréshatárt.

Nincs rossz szer - csak rossz szerhasználó. Azonban befelé az úton nem látszik az hogy ez az egész hová vezet...

2021. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Én életem legjobb döntésének tartom, hogy kipróbáltam a varázsgombát nyáron és hogy párszor megismételtem azóta. Szinte minden alkalom egy borzalmadan bensőséges, spirituális élmény volt, amiket életem legjelentősebb alkalmai közé tudok csak sorolni. Nem változtatott meg gyökeresen, mert eddig is ilyen alkat voltam, de kicsit azért mégis más szemszögből nézek a világra. Sokkal többet szoktam nyugodtan szemlélődni, gyönyörködni a dolgokban, kevésbé szorongok, általánosságban jó kedvem szokott lenni, jobban odafigyelek az emberekre és produktivabb vagyok. Úgy érzem, hogy nyitottabb és empatikusabb is vagyok ezektől az alkalmaktól, mert olyan dolgokat tapasztaltam meg, amiket nehéz szavakba foglalni. Talán ahhoz az érzésnek hasonlítanám, amiről az űrhajósok beszélnek, amikor lenéznek fentről a bolygóra.



Na és akkor itt a figyelmeztető üzenet. Nem szabad komolytalanul hozzáállni a gombához, sokak számára veszélyes tud lenni. Ez NEM egy partydrog. Az én személyes tapasztalatom nem egyedi, több világhírű egyetemen végeznek most is kísérleteket, ahol mind hasonló, pozitív eredményekre jutnak depressziós és haldokló emberek kezelésénél (a halálfélelem kezelésében). Azonban ezeknél a kísérleteknél is szűrik az alanyokat, a bipoláris depresszió és a skizofrénia kizáró ok, mert az ő állapotuk rosszabodhat tőle. Elméletileg elő is hozhatja az emberekből ezeket, ha lappanganak bennük. Akkor is negatív élményben lehet valakinek része, ha rossz a közérzete vagy nem biztonságos helyen van a trip során. Viszont az is fontos, hogy attól, hogy egy trip nehéz, még nem rossz. Utólag viszont jó alaposan átgondolni és átbeszélni az élményeket valakivel.


10-20 év múlva szerintem már hivatalosan is pszichológusok által felügyelt varázsgomba tripekkel fognak bizonyos mentális problémákat kezeleni a nyugati országokban. Márha tudományos alapokon születnek meg ezek a döntések.

2021. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó vagyok:


Azt elfelejtettem, hogy a varázsgomba nem tud kémiai/biológiai függőséget okozni bennünk. Használat után 1 hétig ismételni se lehet, mert természetes ellenállás alakul ki a szervezetben. De tapasztalataim szerint nem is vágynak az emberek a gyakori ismétlésre, mert mentálisan megterhelő és fárasztó.

Hatékonyan használják más szerekről való lejövetelre is közben. Sokan lerakják a cigit egy alkalom után.


Mindezek ellenére pszichológiai függőség valószínűleg a gombával is előfordulhat. És nincsenek arról még kutatások, hogy túl lehet-e tolni. A tudósok inkább csak 1 vagy maximum néhány alkalom hatását vizsgálják és azok után követik az embereket évekig.

2021. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy írják is a drogok nagyon sokfélék lehetnek.


A gyenébb pl fűtől csak megnyugszik, ellazul az ember. Közben jól lehet gondolkodni, és minden viccesebb lesz. A füvet lehet napi szinten is használni, és fizikailag kevésbé káros. Persze függőséget okoz, de ez elmarad az erősebb szerekhez képest.


Vannak party drogok amik instant boldogságot adnak. Ezek okozzák az erősebb függőséget, és nagyon hamar leépítik az embert. Viszont olyan örömérzést adhatnak, mint semmi más ezen a bolygón.


Vagy vannak a hallucinogének, pszichedelikumok. Ezek mentális, és spirituális betekintéseket adhatnak. Egy megfelelő utazás sokat segíthet, és tartós eredményeket is hozhat. Ezek nem okoznak függőséget, de aki nincs rá megfelelően felkészülve, vagy túladagolja, annál mentális problémákhoz vezethet.

2021. dec. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!