Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy csak akkor...

Miért van az, hogy csak akkor vagyok tériszonyos ha közel vagyok a plafonhoz? pl.: amikor emeletes ágyon vagyok vagy ha villanykörtét cserélek.

Figyelt kérdés
Alapból nem vagyok tériszonyos.

2021. dec. 29. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Akkor te nem tériszonyos vagy, hanem klausztrofóbiás.
2021. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Klausztrofóbiás vagy.
2022. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat igy. Ahogy irtak. Amugy en nem vagyok klausztrofobias, de mikor padlasterben ferde teto alatt aludtam, ugy ereztem, nincs levego, pedig sose zavart a szuk ter rovidebb ideig.
2022. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem kötekedésből írom, de ha a földön/padlón vagy, miért lenne tériszonyod?
2022. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem kisebb koromban volt ez. Amikor a házban felmásztam egy létrára, és megláttam a plafont, elkezdtem parázni, de ha lefelé néztem, semmi bajom nem volt. Nem tudom a pontos okát, de valószínűleg az is közrejátszhat, hogy amikor lentről nézel fel a plafonra, akkor magasnak látod azt, és amikor közel vagy hozzá, akkor tudatosul benned igazán, hogy milyen magasan vagy.

Persze számít, hogy mekkora a belmagasság. A mi házunkban 3 méteres a belmagasság, én pedig akkoriban voltam vagy 140 cm.

2022. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ez érdekes, mert a tériszonyosoknak pont azt szokták javasolni, hogy felfelé nézzenek.
2022. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne klausztrofóbiás, ha például villanykörte cseréléskor van rosszul? Ne csak az emeletes ágyas esetet vegyétek figyelembe, mert a másik nem utal ilyesmire.
2022. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 azért, mert a plafon közelsége zavarja, nem pedig a padlótól való távolság.
2022. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8: Azt írja, "tériszonyos"-nak érzi magát = zavarja a padlótól való távolsága. Ezt csak abban az esetben érzi, mikor közel van a plafonhoz, de attól még a padlótól való távolsága zavarja olyankor is!
2022. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amikor közel vagyok a plafonhoz és a plafont nézem akkor érzem azt de amikor meg a padlót nézem akkor meg elmúlik.
2022. jan. 11. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!