Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell bizonygatni másokna...

Miért kell bizonygatni másoknak,hogy milyen gazdagok vagyunk(mikor valójába nem is vagyunk)?

Figyelt kérdés
Egy 3000 fős kisvárosban élek és az utcában mindenki próbál gazdagabbnak mutatkozni a másiknál:mindig valamit költenek a házra,új autót vesznek sűrűbben,drága ruhákat hordanak stb és aki nem áll be a sorba az kigúnyolják,lenézik,aki beáll azt is megszólják valamiért irigykedésből.Ezért képesek 2-3 másodállást vállalni,kimenni külföldre dolgozni,bonyolult hitelekbe belemenni...Ha egy egyszerű állásuk lenne akkor is megélnének,csak nem lenne térköves udvar,meg medence benne,hanem sima füves,nem lenne 5-6 milliós autó,hanem 1 milliós,amivel ugyanoda eljutnak,nem vennének sznob márkás ruhákat retro,tommy hilfiger stb,hanem mondjuk Takkós,vagy dechatlonost. Viszont lenne több szabadidejük amit a családdal,vagy a hobbyjukkal,pihenéssel tölthetnek stb. Én az utóbbi szemléletet vallom és viszahallottam,hogy kibeszélnek,kinevetnek a hátam mögött(lusta,magának való,nem ért el semmit,igénytelen...)A szüleim is a felvágós kategóriába tartoznak,viszont én ezt a stílust az egyik nagyapámtól örököltem.És ez zavar,hogy kibeszélnek.Azon gondolkozom,hogy egy nagyobb városba kellene költözni,ahol nem ismer senki,elvegyülnék a tömegbe,nem beszélne ki a sok "ismerős."
2021. dec. 30. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem általában a nagyvárosokban is megy a felvágás, ott is ugyanúgy "divat" tízmillás autóval parkolni a ház előtt, meg márkás ruhákban járni, és ott is vannak, akik megnézik azt, akinek nem telik ilyesmikre. Legfeljebb Te nem tudsz róla.


Valahol egyszer olvastam valami olyasmit, hogy az igazi felnőttet pont nem érdekli, hogy ki mit szól rá a háta mögött, mert csak önmagának akar megfelelni. Persze jó nagy közhely ez is, sokféle élethelyzetre ráhúzható akár helytelenül is, de ez most szerintem pont nem az.

2021. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ilyen a néplélek.


Persze mindig benne volt az emberekbe ez a magamutogatás, de most a közösségi médiák térnyerésével, ahol mindenki a tökéletes életével kérkedik, ez sokkal jobban felerősödött.

2021. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a nyugati határszélen élünk, itt is megvan ez a réteg. A gyárakban is folyton ejszakaznak hogy meglegyen az új ajfon és azon lajkolgassa a celebek oldalait.

Az a baj hogy néha nehéz kívül maradni ezen. Ha nem szallsz be a versenybe elszigetelődsz, mert kényelmetlen érzést keltesz. Mert akkor azt érzik hogy hiába dolgoznak 2 állásban te mégse vetted észre hogy hugobossz ingje van.

Engem mondjuk már nem zavar mert nekem többet ér a nyugalom meg hogy minél kevesebbet koltsek feleslegesen, mert annál kevesebbet kell galyaznom a részvényeseknek ;)

2021. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Abban mi a felvágás, ha a házát szebbé teszi???

Szerintem tényleg igénytelen vagy, ha neked ez felvágás.

Neked az a szupererőd, hogy nem zavar szar életmód?

2021. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

@14:11


Lehet hogy te nem hiszed el, vagy nincsenek a környezetedben ilyen emberek, de tényleg vannak akik így élik az életüket akár hiszed akár nem. Sütögető kiülő helyet építenek az udvarra, de nem azért hogy nekik az milyen jó, hanem hogy a kollégákat, barátokat áthívhassák kertipartira, és frenkizhessenek vele hogy nekik ilyen is van.

2021. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
A céltalan dolgokat hívják giccsnek, ha nem használnák akkor építenék csak dicsekvésnek.
2021. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolják sokan, hogy ez full menő.
2021. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nekem egy randin próbált felvágni egy srác, hogy ő 25 éves korára elérte, hogy 7 számjegyű a bevétele. Még a találkozó előtt linkelt egy lakást, hogy azt fogja megvenni. A randin mondta, hogy venni fog két csúcskategóriás mobilt. Volt nála kp, azzal fizetett (de nem ám valami drága dolgot, forró csokit), de ennek ellenére be kellett mennie egy bankba, kőkemény 1000 ft-ot levett a számlájáról, csak azért, hogy elsüthesse azt, hogy "általában betenni szoktam pénzt, nem kivenni". Megjegyzem, semmi nem utalt arra, hogy ő olyan gazdag lenne, valószínűleg csak kitalálta.


Elég sok szempontból volt problémás a gyerek és nekem ez a kamu pénzes felvágás is taszító volt. Megírtam neki otthon, hogy miért nem szeretnék tovább ismerkedni, ő meg csak azt hallotta meg, hogy nekem ő túl gazdag és annyit válaszolt, hogy majd talál olyan lányt, akit nem zavar a pénze :D

2021. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
De megengeditek, hogy mindenki arra költse a pénzét ami szerinte menő, és ne arra ami szerinted menő??????????????????
2021. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

komplexusos betegek, akik ettől érzik többnek magukat. nem kell velük törődni, sötétek az ilyenek, mint az éjszaka.

Nekem is volt ilyen debil szomszédom, folyton rivalizált egy másik debillel a faluban, építettek már minden vackot a kertjükben, de használni sosem használták.

És boooooorzalmasan próbáltak lenézni, és megvetni mindenkit, aki nem ilyen.

Ekkor megjelent bátyám, amikor velük beszéltem, és nekiállt valami Márai-idézetet mondott, amiben kb az volt, mekkora kretének az ilyenek. Csak néztek bután, mert nagyon nem értették. Én meg halálra röhögtem magam.

2021. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!