Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ez a lelet eredmény?...

Milyen ez a lelet eredmény? Mit takar?

Figyelt kérdés

Voltam tavaly mawi IQ teszten ennek az eredményét szeretném még osztani veletek. Aki tud ért hozzá segítsen.először is elmondom hogy vannak betegségeim, írtam már erre az oldalra, leszázalékolási témával kapcsolatban azonban most más miatt írok az IQ teszt eredmény miatt. 22 éves vagyok férfi. Alapbetegségeim kiskorom óta nagyfokú rövidlátó vagyok mindkét lencsém-19es, volt már retina műtétem is. Emelett kétoldali hallokeszulekem van mivel hallas sérült is vagyok. Van magasvérnyomásom. Veralvadasom. 2019-ben fejeztem be a közép iskolai tanulmanyaim. És akkor lettem le szazalekolva. D csoportos rokkant vagyok 87%os végelegesitett. Dolgozok 4 orasaba mióta le szazalekoltak 2 eve Emellett kapom a szememre a fogytakos támogatást véglegesített az is . 11 osztályom van. 8 általános 3 szakmai. Kosarfono vagyok.. .Eredmény: Fiatal férfi, Stickler szindróma miatt többszörös érzékszervi fogyatékossága van . Erősen nagyfokú rövidlátó, és erősen nagyothalló, speciális látássérültek, hallássérültek iskolajaba végzett 11 osztályt, kosarfono szakmát szerzett, tanulási nehézségei Nem voltak sosem, pszichomotorosan kissé meglassult, figyelmi funkciok alacsonyabb szintűek.

IQ=68, VQ=80 P=58 . Ez az eredmény összességében performacios reszprobak tekintetében enyhe mentális retardáció szintjének felel meg. A performacios részben nyújtott telsejesitmenye egy övezettel jobb , az igen alacsony intelligencia övezetbe esik. Intellegenstruktura, rendkívül kiegyenlitlen, erősen verbális tulsulyu, az egyes reszprobakon mutatott iskolai végzettsége alapján elmarad kissé az objektív profil ,

Teszt eredménye összességében enyhe mentális retardációnak felel meg, megfelelő intelligencia szint írható le, figyelembe véve az érzékszervi fogyatekossagait amely nagyfokú rövidlátás és középsúlyos hallásérules mellett értelmi fogyatekossag Nem valószínű.Egyébként nekem nincsenek utazási problémáim sem, iskolába se volt , rezsi befizetést , házi munkát, akármit rám tud anyum bízni és az élet dolgairol is bármit meg értek. Akkor miez a lelet kicsit furcsa nekem


2022. jan. 1. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Az IQ értékei 51 és 70 között


Az egyének 51 és 70 IQ értékekkel megbírkóznak a kisegítő iskolával, ha valaki időt és erőt szán rájuk. Képesek saját magukkal törődni, megbírkóznak a mindennapi teendővel. Könnyű mentális retardációról(debilitás)van szó. A népességben 7% találhatjuk.

2022. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1# köszi. Tehát akkor.fogyatekos vagyok értelmileg vagy nem?
2022. jan. 1. 20:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Ott írják:

értelmi fogyatekossag Nem valószínű

2022. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Értelmi fogyatékos?

Ha ezt a fenti szöveget te írtad, akkor kizárt dolog.

Leszögezném,nem vagyok hozzáértő,sem semmiféle szakember a témában,de ha te foglaltad össze a fentieket,akkor tuti nem vagy az. Helyesírási hibát se nagyon találtam benne,csak apróságokat,ami inkább figyelmetlenség.

Teljesen normális emberek közül sokan nem tudnak fele ilyen szinten fogalmazni vagy helyesen írni.

2022. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sem értek hozzá, de abból, amit leírtál, nem vagy értelmi fogyatékos. Éld az életed, legyél boldog és a lehető legkevesebbet gondolkozz ezen. Hajrá, vigyázz magadra.
2022. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy aki így tud írni, fogalmazni az értelmi fogyatékos. :D És nem is vagy az, sőt, ez le is van írva, hogy a teszteredmények leginkább a szem és hallás sérülésednek köszönhetőek.

Eleve az IQ tesztek relatívak. Ne vedd készpénznek ezeket a számokat, amiket kaptál.

Szerintem annak örülj, hogy kapod a támogatást, de azzal ne foglalkozz, mi van a papírodra írva. Az életben úgysem kérik soha ezt a papírodat, csupán azt nézik, mit tudsz nyújtani a való életben.

2022. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedvesek vagytok nektek is minden jót. De ez a 68 IQ elég alacsony... 80 felett lenne normális
2022. jan. 1. 20:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Az orvosi társadalom jelentős hányada küzd azzal a problémával, hogy tanultak x évet, megfeleltek n vizsga követelményszintjének, megtanultak ezalatt számos ilyen-olyan "táblázatot", amelyet bevéstek az agyukba és az istennek sem hajlandóak elfogadni, hogy lehetnek emberek, akik úgy képesek jó minőségű egészséget megélni, hogy kilógnak az ő kicsi táblázatukból. Én is ennek vagyok az áldozata, - vizsgálatról vizsgálatra zavar az elmebeteg orvosom, mert képtelen elfogadni, hogy én a kicsi táblázatából kilógva is jól érzem magam. Ne ess abba a csapdába, hogy te is ilyen táblázatocskáknak akarj megfelelni, mert egyáltalán nincs - az írásod alapján - semmi olyan jellegű problémád, amely alapján feszengened kellene! Éld az életedet, töltsd meg értelmes tartalommal és következetesen tojd le azokat, akik annak ellenére be akarnak skatulyázni valami "rendszerbe", hogy tökéletesen érzed magad!
2022. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, az érzékszervi fogyatékosságaidat nehezítő körülménynek minősítették, és ezzel együtt sikerült olyan eredményt produkálnod, ami 2 pont híján eléri a mentális retardáció felső határát. Ebből aztán arra lehet következtetni, hogy ha minden érzékszerved megfelelően működne, 70 pont feletti IQ-t mértek volna neked, tehát nem csúsztál volna bele az enyhén szellemi fogyatékos kategóriába papíron. Ergo nem valószínű, hogy értelmi fogyatékos lennél, de azért gyanítani lehet azt is, hogy megfelelően működő érzékszervekkel sem lett volna túl magas az IQ-d a teszt szerint.
2022. jan. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!