Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy egy énekes...

Miért van az hogy egy énekes hangja tönkremegy idős korára, de egy operaénekes 60 fölött is operaénekes marad és ugyanolyan jó a hangja?

Figyelt kérdés
2022. jan. 3. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlenül az énekelt stílustól függ, hanem inkább attól, hogy:

- mennyire énekeltették a saját lágéjában az illetőt (ismerek olyat, aki egy projekt miatt egy csomót énekelt úgy, hogy meg kellett erőltetnie a hangszálait, és amiatt nemhogy idős korában romlott a hangja, de 30as éveiben) / mennyire kímélte a hangját, amikor nem énekelt vagy próbált

- mennyire figyelt oda az egészségére

- genetika

2022. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az operaéneke hangja is megkopik idővel, legfeljebb utána más szerepkört kap, és ez csak az operában jártasoknak tűnik fel.
2022. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok .. operaénekes .. bocs.
2022. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Akkor szerinted az operaénekes az nem is énekes? Furcsa!!! (Egyébként honnan vetted ezt az állitásodat a 60 éven feletti énekesek hangjárol?)
2022. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A képzett operaénekes részben hangtechnikailag is képzett, másrészt aktív működése során is rendszeresen jár énekórára és gyakorol. A könnyűzenei énekesek ritkábban tanulnak komolyabb énektechnikát és rendszerint hangi adottságaik is mérsékeltebbek. Kivételek persze vannak. A nők a menopauza idején hangjuk tekintetében is megérzik többnyire a hormonális változásokat, férfiaknál ez lassabban, későbbi életkorban következik be. Azért most a már 81 éves Placido Domingonál is érezni, hogy kisebb a tüdőkapacitása, gyengébb a rekeszizom és már inkább bariton szerepet énekel.
2022. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gimiben volt egy tanárnőm. Egy iskolai darabban ő is szerepelt, szólózott és csodálatos hangja volt. Utána járt énektanárhoz, folyamatosan képezte magát, ráadásul éneket is tanított (ezeket már csak hallásból tudtam, miután elballagtam).


Úgy 15 év elteltével megint rendeztek egy színdarabot, ahol ő megint szólózott. Meghallgattam én is. Teljesen megváltozott a hangja, nekem kb olyan volt mintha vinnyogna.


Vszeg vagy a genetika az oka vagy túlerőltette a hangját. Mondjuk az volt a mázlija, hogy rengeteg botfülű szereplőt sikerült beszervezni a darabba, hozzájuk képest a hangja nem is volt vészes.

2022. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 Ehhez hozzájön még, hogy egy operaénekesnek eleve jobb hangja van, mint egy könnyűzenei énekesnek. legalább is túlnyomó többségük esetében.
2022. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, 7, nézd meg kiket engednek tovább az x faktorban vagy milyen a hangja azoknak akik a mai sztárok.
2022. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A popzene nagyobb réteget fed le, és meg kell felelni az igényeknek, amibe bele tartozik az is, hogy nem a saját hangjának megfelelően kell énekelnie, és az tönkreteszi a hangszálakat. Pl Britney Spears is így járt a baby voice miatt
2022. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!