Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik azt mondják, hogy a...

Akik azt mondják, hogy a bölcsészek nem fognak úgyse megélni, vagy nem termelnek semmi hasznosat a társadalomnak, miért nem mondják el ugyanezt a művészeti sulisoknak, színésztanoncoknak vagy operaénekes-jelölteknek?

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 21:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Fontos hangsúlyozni: én nem nézem le a felsoroltak egyikét se. De azok alapján amiket egyesek itt írnak a bölcsészekről (semmi haszna, nehezen fognak munkát kapni, megélni) akár őket is szidhatnák, hiszen nem igazán élnek meg a kezdő rajzművészek, és a "csak az a fontos, amiből lehet asztalt barkácsolni" hozzáállású embereknek szerintem nem is érték. A kérdésemmel nem leszólni akarom ezeket az embereke,t hanem rávilágítani arra, hogy akik itt szidják a bölcsészeket, bele se gondolnak abba, mit mondanak.
2018. nov. 22. 21:59
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
A különbség talán onnan eredhet, hogy a színészet, a zene, a művészetek az emberek nagy részét szórakoztatják, míg a bölcsészet nem annyira. Amitől jól érzik magukat, annak "látják az értelmét". A jelenségre ezzel csak egy lehetséges magyarázatot próbáltam adni, és nem "felmentést".
2018. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez mondjuk lehetséges.
2018. nov. 22. 22:14
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondja, hogy a bölcsészek nem fognak megélni, azoknak fogalmuk sincs mennyi minden tartozik a "bölcsész szak" alá. Komolyan nem tudna megélni egy tolmács, műfordító, nemzetközi diplomáciában dolgozó történész vagy egy kommunikáció szakon végzett szóvivő? De egy bölcsész ugyanúgy elhelyezkedhet multinál robotolni mint egy közgazdász.

Divat lett a bölcsészeket lenézni (én nem vagyok bölcsész még mielőtt azzal jönne valaki, hogy biztos azért "védem" őket).

2018. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak lenézve, mert kevesebbet kell tanulniuk, mint pl egy informatikus vagy valamelyik műszaki szakon tanulóknak. És emellett könnyebb is elvégezni a BTK - s szakokat is. Ez tény.


De ezt félretéve egyetértek az előttem szólóval. Nekem sincs semmi gondom a bölcsészekkel. Egy dolog számít: mi a célja az embernek? Ha valaki határozott céllal jár egy adott szakra, hogy ő igen is történész, tolmács, tanár , kutató akar lenni, az nagyon nem érdemel lenézést, épp ellenkezőleg. Ami miatt rossz a megítélése a btk-nak hogy sok lumpen van, aki napot lopni jár be, nincs terve csak eljött bulizni 3-5 évet. Na azokat lenézem én is. De ilyen emberek megvannak más szakokon is, csak nálunk pl infón max 1 évig húzzák szerimtem, míg a bölcsész szakokon azért nem nehéz még így sem bentmaradni. Ezért ők sajnos rossz fényt vetnek a többi rendes bölcsészre.


Én egyébként fontosnak tartom hogy legyenek értelmes, világra nyitott bölcsészek, művészek, irodalmárok, stb.. hiszen végső soron ők lesznek azok, akiknek a kulturát művelniük, örökíteniük kell majd a következő generációnak.Ez így volt mindig is.

2018. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem lehet, hogy azért, mert mi többen vagyunk? Jobban feltűnünk. :D
2018. nov. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

A "nehezen fognak munkát kapni" részhez: végig kell böngészni az álláskereső portálokat és a kozigallas.hu-t, és azokból már le lehet vonni a következtetést, hogy mennyire van szükség a bölcsészekre.


Az viszont igaz, amit írtatok, hogy sokan nem tudják, mely állások tartoznak a bölcsészethez.

2018. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

nem véletlen mondják sokszor, hogy "büfé szak"

mert igenis sokan kb ennyire fogják vinni!

kevés az aki tényleg tervekkel, célokkal indul neki, a többség úgy áll hozzá, hogy "majd lesz valahogy"


informatikusokból azért szipkáz fel ennyire a munkaerőpiac, mert abból óriási hiány van, de ott is rengetegen kihullanak, vagy épp célok nélkül indulnak neki


bárki aki el akar érni valamit legyen az bármilyen szak, vagy irány eltudja érni, ha dolgozik, tanul érte! szakemberből hiány van és az tud jól elhelyezkedni aki tényleg érdekelt az adott területen és nem csak van egy papírja, de 0 érdeklődése a dolog iránt


ha összekötjük a mostani informatikus irányt a művészekkel, pl én dolgozom együtt olyan grafikussal aki művész irányból lett grafikus és jobb szakember, mint sok informatikus pályáról indult szakmabeli

a kézzel rajzolás is fontos része a grafikus szakmáknak és nem csak informatikán belül van rájuk szükség, még a jó marketing része is a megfelelő dallam, hangzás, szóval az énekesen, zeneszerzők is megtudnak élni, ha tényleg csinálják és érdekli őket


szintén az infós pályánál maradva a fordítások, megfogalmazások, történetek, vagy csak egy adott kultúra szerint felépített projekthez szükségesek a bölcsészek, vagy annak egy része ugye (amit utána olvasással lehet pótolni, ha nincs rá ember)


a pedagógusok szintén nem hanyagolhatóak el


viszont bármilyen szakon találunk olyat aki lusta, nem törődöm, talán még tehetséges is, de ha nem érdekli, nem foglalkozik vele, akkor nem is fogja jól csinálni

2018. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is mondtam. Haverok utáltak is érte.

Középsuliban mi is nagyban zenekaroztunk. Én voltam a basszusgitáros. Természetesen mint minden tini, mi is nagy sztárok akartunk lenni. De mentalitás beli különbség annyi volt, hogy a srácok mindent erre akartak feltenni. Míg én tanulás és munka közé tuszkoltam be a próbákat, ők bukdácsoltak. Végül közös megegyezés alapján szétváltak az útjaink. Kerítettek egy másik (nálam tapasztaltabb) tagot a helyemre. Nem volt para, nekem is jobb volt így és attól még barátok maradtunk. Majdnem napi szinten dumálunk azóta is.


Viszont a csapat abbahagyta a sulit azért mert egyszer behülyítették őket hogy sztárt csinálnak belőlük. Felléptek pár kis kocsmában egy ideig, kaptak érte fejenként havi 60 ezer forintot és idővel vége lett. Azóta érettségi nélkül egyikük árufeltöltő, másik parki munkás, harmadik pedig alkalmikból él. Én se lettem nagy sikersztori. Most egyetemre járok, mellette dolgozok, én is alig vagyok el, alig élek meg. De minimálisan jobbak a kilátásaim hogy nem erre tettem fel mindent. Főleg mert akkora tehetség nem is voltam mint ők. Tényleg nagyon jól nyomták. De ez lett a vége.

2018. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazából alig volt, aki a kérdésre válaszolt.
2018. nov. 24. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!