Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz, hogy az ember inkább az...

Igaz, hogy az ember inkább az általa vélt igazságot próbálja bizonyítani, nem pedig levezetni a tárgyilagos igazságot?

Figyelt kérdés

Példa erre, hogy SZERINTEM, akik mostanában:


akik a COVID-19 elleni oltások mellett vannak, azok ELEVE ellenezték és most MINDEN az oltások ellen szóló anyagot hiteles információnak, ténynek fogadnak el, és MINDEN az oltások mellett szóló érvet csak probaganda számba vesznek;


akik pedig az oltások mellett vannak, ők pont fordítva. Ők minden az oltás mellett szóló érvelést fogadnak el hiteles információnak és minden mást alapból félrebeszélésnek, konteónak fogadnak el.


Nem kellene tárgyilagosnak lenni és egyik oldalra sem állni egyből az elején?


2022. jan. 8. 08:32
 1/4 A kérdező kommentje:

Látom elírtam...


Tehát:

"akik a COVID-19 elleni oltások ellen vannak, azok ELEVE ellenezték ..."


így kellett volna írni.

2022. jan. 8. 08:33
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Igen, akinek nincs meg az alap tárgyi tudása,az így tesz. Ezért nem kellett volna a biológiát kiiktatni az oktatásból, sok lett a tudatlan ember. Akinek meg van az alap tudása, az nem így működik.
2022. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem "AZ ember" - hanem tudatlan, buta, és ugyanakkor erőszakos emberek ilyenek.

A normális emberek utánanéznek a dolgoknak, és eleve nem lébecolják el a sulit.

2022. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az emberek többségére jobban hatnak az érzelmek, az érzelmei jobban befolyásolják, mint a tények a racionális gondolkodás. Ezért aztán az embereknek gyakran, fontosabb, hogy akár hazugsággal győzzenek egy vitában, mint hogy tényszerűen igazuk legyen.

A valóságnál az igazságnál fontosabb, hogy nekem lett "igazam".

2022. jan. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!