Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebbek miért nyafognak...

Az idősebbek miért nyafognak mindig arról, hogy az aktuális, fiatal generáció alkalmatlan lesz mindenre?

Figyelt kérdés

Az én generációmat ( y) is szidták, amikor tinédzser voltam, hogy nem lesz munkánk, mert mindenre alkalmatlanok vagyunk és amúgy is, viasza kell vezetni a sorkatonaságot, mert csak ott lehet belőlünk embert faragni.


Ehhez képest, most 10-ből 9 korombeli saját lábára állt, van lakása, háza, autója, gyereke, fix munkahelye.. Szóval ez a jóslat alaposan félrement, erre beleálltak a mostani fiatalokba.


Náluk ez valami generációs tévhit, hogy ők a legjobbak? Ők építették, teremtették meg a mostani életet, tőlük csak rosszabb lehet mindenki.


Ja, és állíccsák vissza a sorkatonaságot!!!44 Bezzeg mi a bányába tuttuk, hogy mi aza munka!!



2022. jan. 11. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Mert kevés a nyugdíj, meg amúgy is szar az életük.
2022. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert ahelyett, hogy örülnének, mennyire sokat fejlődött a világ azóta (orvostudomány, technológia, stb.), hogy fiatalok voltak, megragadtak abban a korban és minden változás rossz nekik. Ahelyett, hogy lépést tartanának vele, egyből elutasítják. Pl. hogy "az irodai munka nem munka", "a mai fiatalok csak a mobilt nyomkodják", pedig már számlát is be lehet fizetni telefonról, és még sorolhatnám.

Valamint, az idő megszépíti az emlékeket, hiába voltak az akkori körülmények rosszak, már másképp látják.

2022. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem az idősek nyafognak, csak az elb..szott élettelenek kortól függetlenül.
2022. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez azért annak is köszönhető, hogy az elmúlt 40-50 évben annyira sokat változott a világ, hogy ennyire gyors és látványos változás nem lesz a következő 50 évben mondjuk.


Gondolj csak bele, még azért szép számmal vannak olyan emberek (tehát még élnek) akik átélték a 2. világháborút! Azért az picit durva dolog volt ám. Most dolgoztunk egy helyen, a néni 90+ volt, de mesélte (már amikor volt tiszta pillanata) hogy hogyan menekültek az erdőbe a szovjetek elől, meg bújkáltak, meg hogy lovaskocsival jártak mindenhova és kb mindenhol földút volt. Na mondjuk most egy ilyen öreg mondja azt hogy ez a generáció egy semmirekellő, azért az lehet valid, mert neked a legnagyobb problémád ha este elfelejted feltenni a telefonod a töltőre és reggel 10%-on van, nem pedig az hogy rádrúgják-e a pajta ajtaját a szovjetek vagy sem.


Én annyiban azért igazat adok 1-2 idősebbnek, hogy azért nagyon elment már a túloldalra ez a dolog, nagyon píszí lett minden... Lásd csak az oktatást, ahol 0 tisztelet van, és konkrétan az lesz lassan a nem normális, ha egy diák vagy egy szülő nem veri el jól a tanárt.


Most minden magától értetődő és sokkal egyszerűbb lett az élet mint 50 évvel ezelőtt, mégis mindenki csak panaszkodik, pedig nem kell a patak parton mosni a ruhát, mert kimossa a mosógép, meg beülünk a klímás autóba, nem kell a lovaskocsin zörögni 10-zel és megrohadni a napon, este meg lapátolni a lósz.rt.


Szerintem pedig idős és idős között is van különbség, nem minden idős ennyire szűklátókörű, ahogy nem minden fiatal állt a saját lábára és becsüli mindazt (leginkább kényelmet) amiben élhet.


Egy példát még azért írok: 30 éves fűtésszerelő vagyok és jaj nekem ha kimerem esetleg ejteni a számon egy 60 éves kolléga előtt a nap végén hogy fáradt vagyok. Azért, mert 30 évvel ezelőtt egy radiátor bekötése volt 2-3 óra, hegesztés, hajlítgatás, menetvágás, kalapálás, most meg így fogod a műanyag csövet és 10 másodperc alatt hajtasz rá egy ívet, kb 0 erőbefektetéssel :D Nem érti, hogy ebben hogyan lehet elfáradni, amikor ez egy nagy 0 ahhoz képest ami 30 éve volt, mi lett volna velem akkor? :D Ami nyilván persze igaz is, de az öregek egy része ilyen (nem mindegyik!) Ha engem kérdezel, 30-40 év múlva mi is ilyenek leszünk, de mint írtam az elején, ekkora változás ami volt az elmúlt 40-50 évben, nem hiszem hogy lesz.

2022. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert ők büszkék magukra, hogy "Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem az egész országot". Még akkor is ezt szokták dumálni, ha egy full sittes valaki is az illető.
2022. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Majd térjünk erre vissza 40-50 év múlva. Kíváncsi leszek, te milyen öreg leszel majd.
2022. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden generációnál így van, már a rómaiaknál is így volt.

Még Shakespeare is megírta.

Viszont azt nem hiszem, hogy a változás lassulni fog.

Éppen ellenkezőleg: gyorsulni fog.

Már nem csak a nagyszülők, hanem a szülők is ezt fogják mondani.

2022. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azt hinni, hogy nagyon túl van fújva ez az állandó idősek panaszkodnak dolog.

Én akár merre járok pl. azt hallom, hogy az idősek azt mondják, nem lennének most fiatalok... Olyan gyors a világ, olyan drága és szinte lehetetlen a lakhatás, hogy borzalmas.

Legtöbbjük dolgozott, volt saját lakhatása, időben el tudott menni nyugdíjba aztán ennyi.

Persze a vége felé ez is nehezedett.

De most meg? Nyugdíj? Saját ház? Hát sokkal kevesebbnek adatik meg. Pláne, ha olyan helyen él, ahol az árak a holdon vannak, a fizetés meg sehol. És túl sokan vannak ilyen helyen.


Persze nyilván ott vannak és voltak mindig is akik a következő generációt nézik le. De főleg itt a gyakorin mindig úgy van beállítva, hogy az összes idősen lenézi ezt a generációt, pedig nagyon nem így van.

2022. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést, ami a saját tapasztalataim, megfigyeléseim okán vetődött fel bennem. Nem volt muszáj erre válaszolnod, 9-es.


A többieknek köszönöm.

2022. jan. 13. 08:52
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

a mai idősek már igazán tudnak lépést tartani a világ gyorsan változásával, és ez frusztrálhatja őket. meg hát ahogy látom, nagy részük burokban él, emiatt elég tájékozatlanok.


ezért jönnek ilyen szánalmas önigazolásokkal, hogy „mi még bírtuk a sorkatonaságot, nekünk nem volt büdös a munka” blablabla.

őszintén szólva nem látom, hogy pofázáson kívül bármiben is jobbak lennék az 50 felettiek.

2022. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!