Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettetek olyat, hogy...

Észrevettetek olyat, hogy testvérek esetén az elsőszülött inkább az apjára, a második pedig az anyjára hasonlít jobban?

Figyelt kérdés
Bármilyen testvérpárt és szüleit nézek a környezetemben, mindig meg tudom ezt állapítani. Akár fiúról, akár lányról legyen szó, az idősebb inkább apja, a kisebb pedig anyja.
2022. jan. 11. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Igen, én is ezt tapasztaltam nagy általánosságban.
2022. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Laylah ***** válasza:
73%
Nálunk is így van. :D
2022. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A genetika nem szazas szog, raadasul nemcsak abortusz, olyan veteles is letezik, ami erosebb menstruacionak tunik. Maris valtozik a gyerekek sorszama.
2022. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van, sőt. Legidősebb bátyám anyura hasonlít (haja, szeme színe, testalkata, magassága is (szóval vöröses/szőkés világos haj, világos barnás szem, molett alkat,de a bőrük is világos, szeplős, hamar leégnek.)

Másik bátyám inkább apu alkata (vékony, alacsony), hajuk sötétbarna, de bátyám szeme zöldes barna és arca inkább nagyszülők keveréke.

Végül nekem lett olyan hajszínem és szemszínem mint apunak (sötétbarna haj, fekete szemek). Alkatra pedig nagyon alacsony vagyok és vékony, bőröm világos, de szépen barnulok(lány vagyok). Mindig meglepődnek, mikor anyu a lányaként mutat be, és jót röhögünk a reakciókon.

Közös képeken tesóimmal talán egyedül az orrunk és a mosolyvonalunk hasonlít, de semmi más (viselkedésben vannak hasonlóságok inkább).

Párom is inkább nagyszüleire hasonlít, egyedül a szeme színe az apjáé (kék), de bátyja szeme meg pont az anyjuké (barna)...

2022. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mendel brünni barát azt vette észre a 19. század közepén, hogy a nagyszülők valamelyikére hasonlít az új nemzedék.
2022. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva van.

Ismerek ilyen családot is, meg olyat is. Emellett olyat is, ahol az összes gyerek csak az egyik szülőre hasonlít, mert neki erősebb a genetikája.

És olyat is ismerek aki egyik szülőjére sem hasonlít.

Ez az általánosítás nekem nagyon ezo-szagú, a genetika nem így működik.

2022. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Külsőre én az apai nagymamámra hasonlítok, de a személyiségem inkább apai vonalat képvisel, anyám nem győzte mindig hangsúlyozni, hogy pont olyan vagyok, mint apám :D A bátyám, aki viszont "első a sorban", ő kb senkire se hasonlít. Nagyon talán az anyai nagyapámra, de az is csak ha nagyon bele akarod látni. Lehet, őt a postás hozta, ki tudja, de szerintem csak ő egy ilyen egyedi mix.

Az én lányom viszont, bár első (és még egyetlen) gyerek, gyakorlatilag az én klónom. De tényleg. Egymás mellé rakjuk az én ugyanilyen kori képeimet az övével, és csak a minőségből mondod meg, hogy a 25 évvel ezelőtti kép az nem róla készült. Szóval... Szerintem nem lehet ilyen egyértelműen általánosítani.

2022. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk pont fordítva van és nem csak szerintem, másoktól is hallottam már vissza sokszor, hogy én mennyire hasonlítok anyukámra vagy a testvérem tiszta apja. Nem összehasonlításként, csak külön-külön.
2022. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk fordítva van
2022. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem vettem ezt észre.Ha jobban belegondolok, az összes testvérpárnál fordítva van, akik most eszembe jutottak.

Olyan is van, ahol a nagyszülőre hasonlít az egyik, vagy mindkettő az anyára, vagy mindkettő az apára.

2022. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!