Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy valaki...

Miért van az hogy valaki tanul valamit és érti is, de nem tudja a gyakorlatban hasznosítani, vagy továbbgondolni a dolgot?

Figyelt kérdés

2022. jan. 13. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a gyakorlat tök más, összetettebb dolog. Vegyünk pl.: egy törvényt, ami leírja, hogy mit-hogyan lehet tenni mondjuk pl.: egy családsegítő szolgálatban az ügyfél segítsége érdekében. Le van írva az egyes tényezők, figyelembe veendő tételek, de e mellett pl.: a papírozás, stb. tuti bonyolullttá teszi az egészet.
2022. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Gyávaság miatt, vagy csak azért néz utána valaminek, hogy dicsekedjen!

Egyik ismerősöm, informatikus... Elkezdett kioktatni engem a szakmámból gépészetből, hogy egy alkatrész ami neki teszik termék annak az alkatrésze milyen hiper szuper precízen van gyártva, utalva a drágaságára, és megsértődött, mikor mondtam, h nem úgy van, nem precíz, és nem is attól drága, és egyébként bot egyszerű az egész :D

2022. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első ezzel mit lehet kezdeni?
2022. jan. 13. 19:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a téma, de tanulásnál a gyakorlat a fontos. Megtanulsz egy képletet, az oké, de a feladatok nagy része nem köti majd az orrodra, hogy hogyan alkalmazd azt. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, van amit nem lehet magolni.
2022. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most a konkrét dolog mindegy. Nem magolok hanem megértem amit tanulok de nemigazán tudom alkalmazni
2022. jan. 13. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindegy, hogy mi a konkrét dolog. Nagyon sok olyan eset van, amikor hiába tudja valaki elméletben, a gyakorlatban sokkal bonyolultabbnak tűnik (nyilván mivel nyomás alatt van az ember, hogy meg kell oldani a problémát) vagy egyszerűen nehezebb átlátni a helyzetet és felismerni a problémát. Emiatt nem kell szégyenkezni, ez nagyon gyakori, sőt a többség így kezdi el a szakmáját. Ha sokszor kerülsz ebbe a helyzetbe, előbb utóbb könnyebb lesz.
2022. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csinálom a dolgot egy ideje de nem nagyon megy viszont szeretem csak szarul esik hogy gúnyolnak miatta
2022. jan. 13. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, hát akkor egyértelmű. Ha gúnyolnak is, még nagyobb stressz alá kerülsz, így duplán nehéz. Olyan helyen kéne lenned, ahol hagynak fejlődni
2022. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!