Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az amikor valaki jó...

Treafóház kérdése:

Milyen az amikor valaki jó értelemben opportunista? Konkrét példák is érdekelnének de kitalált elbeszélések kitalált példák, vélemények is.

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 03:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Opportunistának a megalkuvó, bármilyen helyzethez érdekeik alapján alkalmazkodó embereket nevezzük.

Az én megítélésem szerint nincs olyan, hogy valaki jó értelemben opportunista.

De hasonló típusnak - jó értelemben- azokat az embertípusokat tartom, akik igyekeznek objektívek, tárgyilagosak maradni és függetlenek, abból a szempontból, hogy nem állnak be semmilyen táborba, de látják és elismerik mindnek az előnyeit és hátrányait.

Egyikfajta magatartást sem lehet szerintem sokáig egyenes gerinccel csinálni.

2022. jan. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudnék mondani konkrét példát ami ugyan nem opportunizmus de talán hasonló. Az egyik a sztrájk törés, a másik pl. amikor valaki vállalati bulin nem vesz részt hanem helyette dolgozik. Egyes területeken pl. nagy előny ha csak ő dolgozik ezalatt viszont a közösségépítést áldozza fel e rövidtávú előny oltárán. Bár egy buli ahol lerészegednek, csak mérsékelten közösségépítés. Inkább egymás megismerése ami nem ugyanaz, s lazítás.
2022. jan. 14. 03:58
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja, én oppurtunistának azt nevezném aki pillanatnyi, rövidtávú előnyökért felad egy nagyobb célt.
2022. jan. 14. 03:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az opportunista nagyon mást jelent. Abszolút negatív kicsengésű szó, azt jelenti, hogy az ember mindig csak és kizárólag a saját érdekeit nézve hűséges valamihez (pl munkahely) vagy valakihez (pl egy barát), de amint felcsillan egy látszólag, felületesen jobb lehetőség, már megy is tovább, nem törődve másokkal és semmivel. Csak azt nézi, hogy ő mennyit nyerhet a dologból, valamint szerintem benne van az is, hogy nem mérlegel túl sokat, nem vizsgálódik, nem járja körbe, jobbnak tűnik a lehetőség? Akkor megyünk.
2022. jan. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na jó de engem a hivatalos meghatarozas szerint erdekel, nem pedig egy szubjektív vélemény szerint
2022. jan. 14. 11:08
 6/14 A kérdező kommentje:
Amit te írsz az sztereotípia, de ennek a fogalomnak is van valódi jelentése
2022. jan. 14. 11:12
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem sztereotípia, ez a szó ezt jelenti.

"opportunista jelentése

Megalkuvó: elvtelen, a pillanatnyi előnyökért a fontosabb célokat eláruló, a mindenkori helyzethez alkalmazkodó, kiegyezésre hajló személy." Ez a hivatalos jelentése.

2022. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Saját érdekeket nem látok
2022. jan. 14. 13:50
 9/14 anonim ***** válasza:

A pillanatnyi előnyök, saját előnyöket jelentenek:D

De ha nagyon szeretnéd, akkor jelentse ez a szót azt, amit Te gondolsz. Csak akkor minek tetted fel ezt a kérdést?:D

2022. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A pillanat csak idomeghatarozo, nem birtokos. Számtalan más is lehet mint saját. Pl. egy cégnek is lehet az a politikája hogy nem tervez hosszútávra így a hosszútávú előnyöket nem veszi figyelembe. Csak a pillanatnyilag.
2022. jan. 14. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!