Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bennem van a hiba vagy ez...

Bennem van a hiba vagy ez mást is zavar ha a saját szobádba bemegy xy és elkezd rendezkedni?

Figyelt kérdés

Mai nap hazajövök 3 órakor és látom hogy muter kitakarította az egész szobám, anélkül hogy szólt volna vagy bármi mert rendetlenség volt. És persze egyből ideges lettem mert ez már a 3. alkalom volt hogy ezt megcsinálja, és nem tudok semmit mi hol van a saját szobámba. Este 9 óra van még csak de azóta fél órát keresgéléssel töltöttem.


Tudom hogy kedves akar lenni és aranyos is tőle, de minden alkalommal el kell ez játszani, és csodálkozik hogy idegbeteg vagyok.


Természetesen miután már megnyugszok, lelkiismeret furdalásom lesz hogy így háláltam meg de nem tudok mit csinálni ha felidegesít a szitu.


Mit gondoltok velem van a baj?



2022. jan. 15. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem veled van a baj, érhető hogy ez felidegesít. A szülők egy része nehezen érti meg, hogy a gyerekének szüksége van privátszférára. Ha nem hagysz magad után rendetlenséget, akkor anyukádnak felesleges bemennie a szobádba. Kulturáltan beszéld meg vele, hogy ez a te saját tered, amit te szeretnél rendben tartani, ezért megkéred, hogy ne takarítson a szobádban.
2022. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Övé a lakás. Te csak ott lakol.
2022. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem teljesen jogos a felháborodásod, de megérthető. Nem tudom, hogy mekkora a kupi (kajamorzsák, széthagyott szennyes vagy csak könyvek, papírok ruhák vannak szanaszét) , de porszívózni, port törölni egyszerűbb, ha nincs minden útban)

Viszont változtathatsz a dolgon azzal, ha hétvégente te magad takarítasz össze a szobádban vagy megkéred anyukádat, hogy amikor úgy látja, hogy ráfér a szobádra egy alapos puceválás akkor te elraksz mindent a helyére, ő pedig kergetheti a porcicákat.

2022. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Tarts rendet,az lenne a normális, hogy Te takarítasz( nem csak a szobádban) és meg van oldva.Ne legyél ideges meg ki van nyalva a popód.
2022. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Készülj fel, mindjárt jönnek az "amíg az ő házában laksz, azt csinálod amit ő mond" típusú szülők. :D Akár tetszik akár nem, a gyerek egészséges fejlődéséhez hozzátartozik, hogy egyre nagyobb igénye lesz a magánéletre. Ezt minden normális szülő megérti és egy normális családban ezt kulturáltan meg is lehet beszélni. Nem jelenti azt, hogy a szülő elkényezteti a gyereket, csak teret enged neki... (1#)
2022. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Én is utálnám ha valaki rendezkedne a szobámban, de semmiképpen nem bunkóznék vele, azért abba meló van ha valaki rendet rak, kitakarít. Csak jót akart neked, sokkal jobb rendben és tisztaságban élni, az embernek teljesen más tőle a közérzete.

Úgy tudod az ilyesmit megakadályozni, ha te magad tartod rendben a szobád.

Beraksz valami jó zenét, és megcsinálod. Ha nem hagyod elharapózni a kupit, akkor nem is lesz vészes, mindig csak kicsi dolgod lesz vele. Ha sokáig hagyod gyűlni, akkor a végén hatalmas meló lesz rendbe tenni.

2022. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem ALAP, hogy átvizsgálja a szülő a gyerek életterét.

Drog, vagdosós készlet,...bármi is lehet.

2022. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Én csak akkor engedtem meg, amikor közösen takarítottunk anyuval. Gyerekként mindig besegítettem, a szobámat az ablakmosáson kívül mindig hagyta, hogy én takarítsam úgy, ahogy én akarom. Utána nem nagyon járt be takarítgatni, de általában nem is volt rá szükség, mert szerettem a tisztaságot. Ha valamit elvett a szobámból (pl. a nyomtató, filmek, cd-k az én szobámban voltak), akkor utólag lerendeztük annyival, hogy elvette és kész.

Azt kifejezettem hagytam, amikor a ruhaszekrényemben csinált rendet, mert az volt az egyetlen, amit utáltam szortírozni.

2022. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát ugye, a vezeték nélküli egeremhez ami az ágyban volt filmezéshez, és kivettem az elemet hogy ne merüljön mert nem lehet kikapcsolni, azt kidobta mert azt hitte már nem jó. És nincs itthon másik szóval holnap megyek és veszek, mert ebből a fajtából nincs itthon.


Azt mondtam neki hogy most nem kell csak kérdezem hova tűnt, de közben fekete idegrákot kapok.


Illetve havi 50e forintot fizetek hogy itt lakjak, szóval ukránoknak is kiadhatnám a szobám.


Lehet fel kéne szerelni egy elektromágneses, ujjlenyomattal működő zárat.

2022. jan. 15. 22:25
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Tarts rendet magad körül, hogy tudjon porszívózni, letörölgetni.

Ha már te nem vagy rá képes.

2022. jan. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!