Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyaroknak sosem volt mély...

A magyaroknak sosem volt mély kultúrája, szokásaik? Romáknál ugye családon belül, és rokonok is között 2-3 havonta bulik vannak, még a névnapot is tartják, ami nálunk kisebb esküvővel fel ér.

Figyelt kérdés

Szlovákiai videókat nézegettem, és ott látom hogy gyerek 1 éves korában már aranyat kap, de láttam olyan hogy 15 éves születésnapjára egy másik házat kapott.

Fél kis malacok az asztalon, drágább konyak, olyan a terítés mint egy boltban, piacon.


2022. jan. 17. 17:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha abban méred a kultúrát, hogy mikor mit kapsz...

RENGETEG magyar népszokás van!

2022. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön össze a kultúra és a népszokás azzal, hogy a romák milyen gyakran buliznak, meg hogy mit kap náluk az 1 éves gyerek? :D
2022. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#3

Nem ezekről írtam, hanem a tőlünk jobb módúakról. Én magyarok között nem tudok olyanról hogy ilyen korú gyerek, ennyire komoly dolgokat kap.

Olyanról tudok miszerint vállalkozó az apuka, annak jó autója van, de még jobb házuk, mégis a gyerek egy 2 milliót nem érő autóval járkál.

2022. jan. 17. 18:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kap.

Max cigifüstöt a pofájába.

Aki kap,az ritka.

Igen,cipője 50 ezer a kisgyereknek,stb.

Egy évben egyszer van gyereknap.

Ha ezt sokáig folytatja,nincs pénz BMW-re.

Se szervízre...

2022. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk a cigányokat meg a kultúrát egy mondatba összefűzni elég nagy bűn... :D
2022. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ajandek penz kerdese,nem kultura…


Ertelmes szulo horgaszni tanitja meg a gyereket,nem odaadja neki a halat neha. Azt szeretne,ha a gyerek a halakat sajat maga fogna.


Ertelmes szulo a penzkereses modjara tanitja a gyereket(egyetemre,tovabbkepzesekre,nyelvtanfolyamokra,tanfolyamokra ) kuldi. De ciganyoknal inkabb ajandekokra el…sszak a penzt,tanittatasra nem hagynak.


Ennyit a kulturarol.


Mashol is van szulinap,nevnap unneples,csak a dolgozo ember nem er ra yourube videokat gyartani meg vagni stb,mert dolgozik…

2022. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked ez kultúra, mást meg bosszant, hogy sose tudnak csendben lenni.
2022. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Mi is tartjuk a névnapokat, és szerintem a legtöbb magyar család is megünnepli. Szerinted csak az számít szokásnak, ami hangos és felér egy lagzival?

Amúgy mi jómódúak vagyunk, de direkt nem veszünk 15 éves korára lakást a gyereknek (vagyis, veszünk lakást, amit majd egyszer, amikor szüksége lesz rá a nevére íratunk, de addig kiadjuk albérletbe és a mi vagyonunkat képezi), mert azt szeretnénk, ha megtanulná értékelni az anyagi javakat és nem kezelné természetesnek, hogy "majd anyáék úgyis vesznek" ezt meg azt, hanem tudná, mennyi munka van egy-egy értékesebb dolog mögött. 1 évesnek meg mégis minek arany? Lenyeli, aztán mehetsz vele a sürgősségire. Felesleges.

2022. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
rajkodás nem kultúra
2022. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Volt valami, de eltévelyedtek nagyon a múlttól.
2022. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!