Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális az, ha valakit...

Normális az, ha valakit huzamosabb betegsége miatt elhagyja a párja?

Figyelt kérdés
Természetesen nem arra az esetre gondolok, amikor a beteg fél semmit nem akar tenni a gyógyulásért, mert egyszerűbb vége látatlanul panaszkodni, ezzel meg felőrölni a párját (az olyan távozás még akár érthető is lenne) hanem alapesetben?
2022. jan. 20. 14:07
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
83%
Milyen betegseg? Lebeul vagy megfazik?
2022. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Mi az a lebeulás? Hát olyanra gondolok, amivel azért még fent tudja tartani magát. Tehát nem kell mondjuk pelenkázni vagy nem ment át agresszív terroristába.
2022. jan. 20. 14:14
 3/58 anonim ***** válasza:
93%

Ha szerencsétlen küzd a gyógyulásért, akkor szemétsêgnek érezném elhagyni. Támogatnám amíg csak lehet.


Én csak olyan esetben tudnám elképzelni hogy elhagyjam ,ha mondjuk kap egy olyan durva agyvérzést hogy meg sem ismer többé. Akkor már tulajdonképpen nem is őt hagynám el.

2022. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Vagy nem függőség.
2022. jan. 20. 14:14
 5/58 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez szerintem függ attól, hogy milyen jellegű betegség. Esetleg pszichés probléma, egy depresszió vagy más betegség nagyon megterhelő lehet a másik félnek. Vagy olyan betegség, ami miatt mondjuk nem lehet szexelni, akkor a kapcsolat egy nagyon fontos pillére lesz oda. Vagy olyan, ami miatt lehetetlenné válik minden program és közös élmény, mert ágyhozkötött a beteg fél?

Vagy valami szenvedélybetegség, aminek a következményei családokat ronbolnak szét?


A másik befolyásoló tényező, hogy az embernek milyen életszakaszában jön ez a kihívás? Illetve a kapcsolat milyen komolyságú? A házastársadat, vagy évtizedes élettársadat nem hagyod el ilyenkor. Egy alakulóban lévő kapcsolat viszont rámehet.


Szóval így általánosságban nem lehet megmondani, hogy normális e.

2022. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
73%

esetleg valami közelebbi konkrétum?

élethosszig tartó tartós betegség?

2022. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
Velem pont egy ilyen történt. Volt egy több éves betegségem de tudtam dolgozni. Kerestem a gyógymódot de lassú folyamat volt és kétesélyes. És hát az exem generált mondvacsinált konfliktusokat hogy aztán elmondhassa hogy elege lett a sok veszekedésből és lelépett.
2022. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
41%
Nem, nem az. Nem ápolónőnek/ápolónak választják egymást és nem csak a betegség határozza meg az embert.
2022. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
25%

Mármint normális, mielőtt valaki félreérti


#8

2022. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem meg önzés és cserbenhagyás ez.

Akik ilyet tesznek azok általában fordított esetben fel vannak háborodva hogy de szenny a párja hogy elhagyta.

2022. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!