Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek (ti) megmutatjátok...

Az emberek (ti) megmutatjátok a sebezhetőségeteket? Írnátok példákat, mikor, hogyan? Mikor, hogyan nem? Mit is jelent kimutatni, merni kimutatni, hogy sebezhetőek vagyunk?

Figyelt kérdés

Ilyen cikkeket olvasok pl a témában:

[link]



2022. jan. 21. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen és nem. Nincs tudomásom olyan dologról, amivel sebezhető lennék, ezért nem is tartok vissza tudatosan infókat annak érdekében, hogy védjem magam. Szívesen beszélek, ha kérdeznek, az egyetlen, ami gátat szab a magamról megosztott dolgoknak, az illem és a jó ízlés. Nem féltem magam, nem vagyok zsarolható, felvállalom magam maximálisan és ismerem magam pozitív és negatív oldalról is, így nem sok dologgal tudnak mások meglepni. Eddig még nem tudtak semmivel.
2022. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem többször az tűnt fel, hogy azt emelik ki (cikkek, illetve személyes beszélgetésekben ismerőseim), hogy "nem mutatom, hogy fáj", "nem adom meg neki azt az örömöt, hogy lássa rajtam", "csak akkor sírtam, amikor már egyedül voltam" stb. Ez miért van, ez összeköthető a sebezhetőség, megsebzettség elrejtésével? Ha így csináljátok ti is, miért?
2022. jan. 21. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Inkább hiúság, mint sebezhetőség. Akinek az imázs és a magáról festett dicső kép fontosabb, az csinálja ezt.
2022. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hű, ezt az utolsó választ nem értem teljesen, elmagyarázod?
2022. jan. 21. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki érdemli meg, hogy sebezhető legyek előtte. De azért egészen sokan igen. Az az alapértelmezett, hogy sebezhetőnek mutatja magam, aztán szükség esetén zárkózom be. Ez pl azt jelenti, hogy vállalom a gyengeségeimet. Pl "sosem voltam jó ebben", "ez megijeszt/ettől félek" "még sosem csináltam ilyet, el vagyok veszve" "nem értem". Ettől emberibbnek tűnök. Ami pedig a lelki részt illeti, nem szégyellem a sírást. "Most nincs jó kedvem, egyedül szeretnék lenni" "most hagyj sírni egy kicsit" stb.


Szerencsére amúgy ez ritkán fordul elő, alapvetően egy boldog és általában vidám ember vagyok.

2022. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátaimmal elég őszinte szoktam lenni kvázi minden témában. Elmondom, hogy éppen mit érzek, mi bánt, minek örülök, magamra és a családomra nézve kompromitáló dolgokról is beszélek (transzgenerációs traumák), ha úgy érzem jelentőssége lehet egy őszinte, mély beszélgetésben. Elég sebezhető pillanat volt az is, amikor szerelmet vallottam egy barátomnak és az elutasított. Ott se próbáltam eljátszani, hogy nem fáj a dolog.


Nem igazán tudok egy alkalmat se felidézni, amikor rosszul jöttem volna ki az őszinteségből és nyíltságból. Eddig vagy szerencsém volt, vagy jól válogatom meg a barátaimat. Alapvetően mindenki ugyanúgy őszinteséggel reagál ezekre a szituációkra, szóval csak kölcsönösen elmélyül a kapcsolatunk.

2022. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Pl.: engedi magát kihasználni, nem mer szólni, ha gond van.
2022. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert akárhányszor így tettem, mindig visszaéltek vele olyanok is, akikben azt hittem, bízhatok.


Na, hosszú-hosszú évek óta nem mutatom ki. Ha valami szr, fáj, bánt, azt magamban lerendezem, és ez nem hiúság, hanem önvédelem.

2022. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!