Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfinek az hogy "NEM AKAR...

Férfinek az hogy "NEM AKAR SIKERES LENNI" miért nem lehet döntése?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen érdekes alapértelmezett elgondolás a társadalomban, hogy egy férfi aki nem sikeres a társadalom aktuális elvárásai szempontjából akkor az azért van mert az a férfi erre NEM VOLT KÉPES.


Pl. nem tudott sikeres ügyvéd, mérnök, IT szakember, felsővezető, manager stb. lenni.


Az alapértelmezett következtetés mindig az hogy ő nem volt alkalmas, képes erre, nem volt hozzá elég esze, kitartása, akaratereje és így tovább.


A társadalmi megegyezés azt az opciót egyszerűen nem fogadja el hogy egy férfi úgy dönt hogy ő ezen sikerszakmák egyikében sem kíván részt venni, ő nem akar sikeres lenni, mert pl. nem érdeklik ezek a dolgok és valami egészen mással, más módon képzeli el az életét.



2022. jan. 23. 20:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes, mégis van párja, családja és boldog élete a legtöbb olyan férfinek, aki nem ügyvéd, mérnök, felsővezeto, stb. Akkor meg kit érdekel, mit gondol a társadalom?
2022. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy más hogy gondolkodik, nekem minden ember sikeres, aki a választott szakmájában a becsülettel végzett, minőségi munkájával, szaktudásával nevet, tekintélyt szerez. Rendszerint aztán az ilyenek még jól meg is élnek, mert kapkodnak utánuk.

Nekem egy szuper kőműves, vagy autószerelő sikeresebb, mint egy "manager"

Félreértések elkerülése végett pénzügyi diplomám és saját cégem van, tehát nem "hazabeszélek"!

2022. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Le szarom a társadalmi elvárásokat, ha valakinek nem tetszik valami az békén hagy, ha meg nem él küldöm a p..ba.


Ne idegeskedj ezen a nőknek alapból is a csillagos egekben vannak az elvárásai...

2022. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A fodrászom napi 100-150ezret keres leadózva, tisztán és még szereti is amit csinál. Kifejezetten sikeres fodrász. Nem tudom milyen lenne ügyvédnek, vagy menedzsernek.
2022. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy karosszérialakatos is lehet sikeres a szakmájában, és még jól is keres. Sőt, családja is lehet, még boldog is meg minden. Meg a festőnek, a hegesztőnek, a fűtésszerelőnek is. Döbbenet, mi?
2022. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

4-es!


Azért ne essünk túlzásokba!

2022. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
nincs ezzel semmi baj, ha közben megelégszik a minimál élettel, nem akar gyereket, családot, jó autót, saját házat, nyaralni évente heteket külföldön.
2022. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

#6

Mikor voltál te utoljára fodrásznál?

Onnan 15 ezer alatt ember nem jön ki és akkor az extrább dolgokat (pl. hosszabbítás) nem is mondtam. Reggel 7-től pörög este 6-ig, sorban várakoznak rá, pedig villámgyors. Számolj már!

De tovább ezen nem akarok vitatkozni, gondolj amit akarsz!

2022. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Itt a sikeresség definíciójával van a baj, mert valamilyen versenyként fogod fel az életet. De ez tévedés, az élet nem verseny, hanem sokkal inkább egy tanulási, kiteljesedési és tapasztalási út, amiben teljesen mások a sikeresség kritériumai.


A "társadalmi elvárás" ma már másodszor jön fel a gyakorin, talán ugyanaz a kedves Kérdező. Mindenesetre manapság nincsenek társadalmi elvárások (ami egyébként szerintem baj), már olyannyira széthullott és széttartó minden, hogy nem érdemes a társ.elvárásokkal sem harcolni, sem mögéjük bújni, sem érvelni velük. Csak tévútra vezet ezen pörögni.


Az emberi létezés értékességének még van egy halovány mércéje, azaz hogy valaki önsajnálatba borult lúzer-e, vagy tud valamit kezdeni magával, de ma már a nyafogás is lehet egy életcél, és biztos találni olyan csoportokat, ahol a lúzerség a menő.


Amúgy tényleg, hányan ápolunk és vigasztalgatunk itt három-négy anyámasszony katonáját, akik telesírják ezt az oldalt? Kéne valami Tüskevár-tábor az ilyen öregedő kisfiúknak, ahol végre kinő a tökük.

2022. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Az a legrosszabb ha az ember mesebutikot nyit az életből, valójában a nők könnyen felrakhatják a polcra bámulnak. De szerintem a nő esetében is így van. De ha egy polcon vannak, akkor már semmi gond nem lehet. Ahhw tök mindegy, mert én magas beosztású ként vagy kisebb beosztású ként sem tekintenék másokra úgy mint egy darab semmire. Sok emberben viszont másképp helyezkedik el ez az egész addig ameddig meg nem tanulja elhelyezni magában az ész önértékét. Ha minél többet akar az ember a telhetetlenségből lesz egyfajta érzelmi kavar, amit nehéz helyettesíteni. Egyébként bevallom engem is érdekelt a művészet mint addig sok kérdés fogalmazódott meg bennem. Miért lennék jobb ha irányíthatóvá válik valami? Hidd el én úgy vagyok vele, hogy sosem akartam rosszat másoknak. Az emberek mindig maguk döntik el mit akarnak mit sem. Ha eszesebbnek érezném magam sem vállalnék szerepet a kockázatos munkákban. Nem tudnék mások bőrébe bújni, mert tudnám én nem az lennék. Mindenki máshogy másképp és a maga módján dönt. Én engem manapság nem befolyásol ha az emberek nagynak éreztétik magukat az érzelmi elnyomásaikkal.Olyan dolog még nincs aminek ne legyen hátul ütője. Hidd el vannak olyan dolgok amik elmagyarazhatlanok de pont az benne a legjobb. Egyébként az ellentétek mindig vonzák egymást. De hiába akarunk kísérni.Néha lehet úgy jó minden ahogy van. De ez alatt még hiába bővíthetné a legjobb dolgokkal. Manapság az ember elnézőbb. Van aki nem akar tenni érte, de van amit befolyásolni kell ahhoz hogy bármi is változzon. Elfogadás stb. Egyébként én elfogadott ha röhögnek rajtam mert csak egy hétköznapi felni vagyok. Igen az ember nem érhető az élettől a sorsot ezzel teljesen egyetértek. De ha elengedhetetlenül bízzik abban amit el akar érni, akár a befolyást is elengedheti mind annak ellenére amit végrehajt vagy tesz.Senki sem úgy kezdi mint vele született zseni. A zseniket is maga az élet tapasztalatai határozzák meg.Ha minden oldalról jót tesz hozzá az ember, akkor sok baj nem lehet. Az emberi elmét mindig vágyak által vezényelt határozó szó. Szembesülni meg csak az érzelmekkel lehet. Lehetnék én is valutaértekesitő meg sima jegyszedő. Az embereket, amúgy a belső értékei határozzák meg.
2022. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!