Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet feldolgozni, hogy...

Hogy lehet feldolgozni, hogy valamikor el fogom veszíteni a szüleimet, hogyan nőjjek fel, hogyan készüljek erre fel lelkileg, hol lehet találni olyan közösséget ahol ezt meg lehet beszélni ha nincs egyetlen normális barátom sem?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 04:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kérem csa kezirányú válaszokat írjatok, köszönöm előre is.
2022. jan. 28. 04:23
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre teljesen nem lehet felkészülni. Esetleg azzal tudsz, hogy igyekszel önálló lenni és leválni teljesen az ő segítségükről még életükben, de érzelmileg akkor is oda fog vágni.
2022. jan. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs az érzelmi kötődéssel ameddig nem leszel tőle paranoiás. Pl. Ha iszik és elkezd köhögni már mentőt hívsz.

Van egy olyan érzésem, hogy olyan még (szerencsére) nem halt meg, aki hozzád közel állna. Legyen akár csak egy macska. Ha nem kaptál már fiatalon ebből az érzésből elhiszem, hogy rémisztő lehet.

Szerintem beszélj erről a szüleiddel. Milyen temetést szeretnének, kiket akarnak mindenképp ott látni stb. Nálunk az erről való beszélgetés mindig természetes volt és a szüleim hozták fel.

2022. jan. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi megbeszéltük hogy mi legyen miután meghalt, én is elmondtam anyámnak hogy én mit szeretnék, nekem ez segített. Egyébként nem gondolok rá, úgyis ez az élet rendje.
2022. jan. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Isti22 ***** válasza:
57%

1) Nem készülsz fel, mert csak ráparázol feleslegesen. Majd megtörténik, fájni fog és elviseled.

2) Tudatosítod magadban hogyan működik a világ, az érzelmek, a kapcsolatok, és képes leszel tárgyilagosan tudomásul venni. Akkor se lesz jó, de nem reagálod túl.

3) Ha vallásos vagy, akkor meg tudod, hogy a halál semmiség.

2022. jan. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha idősek, akkor már lehet rá készülni valahogy lelkileg. Hozzám az egyik nagyim nagyon közel állt, öregségére szegényem daganatos lett. Láttam leépülni és rossz leírni, de volt egy pont ami után már azt vártuk mikor váltja meg a halál. Nehéz volt feldolgozni, de mégis jobban sikerült elfogadni, mert láttuk szenvedni.

Amit szerintem sose lehet feldolgozni a hirtelen halál. Akár baleset vagy strók vagy embólia.... Az egyik pillanatban még együtt kirándultok, a másikban összeesik és nem tudsz rajta segíteni. Ez a legrosszabb érzés. Apukámak tüdőembóliája volt, még az elején elkaptuk, szakszerű segítséget kapott és túlélte, pedig ebbe a nagytöbbség belehal.

2022. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a nagyszülőt vesztettem el, aki felnevelt. Hirtelen történt, nem készültünk rá, borzalmas volt, nekem az állatterápia segített, sajnos nekem nem lehet állatom. Én azt javasolnám, amennyiben van lehetőséged, és megengedheted magadnak, vegyél egy kisállatot. Rengeteget segít, és sok szeretetet adnak. Vannak lelkisegély hivók, de pszichológushoz is fordulhatsz, akik előre is megpróbálnának felkészíteni. Hirtelen ennyi jutott most eszembe. Nagyon sajnálom kedves kérdező, előre is rengeteg erőt kívánok neked.
2022. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A szüleidnek sokkalta szarabb lesz, ha pl. ők veszítenek el tégedet, mivel ez is megtörténhet. Hiszen a fiatalok sincsenek garantálva arról, hogy öregek is lesznek valaha.
2022. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú vagy lány?
2022. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy lehet feldolgozni, hogy bármelyik pillanatban te is meghalhatsz??

Ez még nem jutott az eszedbe??

2022. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!