Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogyha egy...

Miért van az, hogyha egy fotót tükrözök, rondábbnak látom magam?

Figyelt kérdés
Gondolom nem egyedi eset. Egy szelfit, ha függőlegesen tükrözünk vagy a telefon/app magától tükrözi kb egy más arcot látni, legalábbis rondábbat. Miért? Mert már tükörben megszoktuk, hogy X módon látjuk magunkat és az agyunk kijavítja a képet, vagy mert adott oldallal adott oldalt "látjuk" jobban? Vagy miért? :D nagyon beteg. Full jó kép, megforditom és mintha szélütött lennék.

2022. jan. 29. 10:54
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és a mégfontosabb kérdés a leírásbol kimaradt:

Mások akkor olyan rondának látnak? Vagy a jó módban? 😂

2022. jan. 29. 10:57
 2/9 anonim válasza:
16%

Igen ronda vagy.


A tükör megfordítja igen.

2022. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Tehát alapból sem vagy szép?
2022. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg aszimmetrikus az arcod és/vagy a frizurád. Az arcbéli aszimmetria eleve esztétikai hibának (vagy "karakteres" deformitásnak) számít általános megítélés szerint.


A tükörképedet már gyermekkortól megszoktad, annak tükrözött verziója pedig tudat alatt fenyegetően idegen benyomást kelt.


Ez a pszichológiai jelenség általánosan megfigyelhető, pl. a balos csavar látványa furcsa érzületet kelt egy jobbos csavarokhoz szokott embernél. Egy műszaki ember két csavart egymás mellé téve gondolkodás nélkül rá tudja vágni, hogy melyik a balos, mert annak a menetemelkedése (vagy inkább dőlésszöge) kissé nagyobbnak látszik sűrű, széles fémmenet esetén is (pl. M20/1,5).

2022. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Van a közismert kifejezés, hogy "rossz a fényképarca".

Ez kizárólag a beállított képekre igaz, a spontán képek zömében a valóságot tükrözik.

Én is ilyen vagyok, pedig nem vagyok magammal elfogult. Nem szoktam szelfizni, de mások által készített képeken mindig meg kell mutassam melyik vagyok én, mert még az ismerőseim sem ismernek rám.

Aztán lehet olyan is, hogy nincs reális képed önmagadról.

Ez olyan dolog mint a hangfelvétel. Van egy hang, amit magadénak gondolsz, de visszahallgatva totál idegen.

2022. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es jól írja. Aszimmetrikus az arcunk, de egy bizonyos módon megszokjuk, ahhoz képest tükrözve viszont furcsa.

Én pl a hátizsákomon lévő plüss macit is tök rondának, torznak látom tükrözve, pedig alapból meg nagyon aranyosnak. (😃)

2022. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyedi eset. Nekem alapból nincs fotogén fejem, de ha egy kép mégis normálisnak mondható, tükrözve eredetiben már olyan, mint aki most szabadult a zártosztályról. Tükörben teljesen más arcot látok, mint a fényképen. és nem tudom, melyik a valós.
2022. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

xD Na ugye utsó kettő :D erről beszélek. 2-3as grat :D Nem, nem vagyok ronda, sőt, kifejezetten jóképű vagyok, csajok is bírnak, meg általában az idősebb nők is. Csak ezt figyeltem meg és ha valamit nem tudunk, akkor kérdezünk. Először azt hittem, hogy 4es sem validot ír, mert nyilván mindenki asszimetrikus, ez köztudott, műtét kell, hoyg ne legyen vki az, biztos vagyok benne, hogy nincs olyan, aki szimetrikus arccal születik, általában az furán is néz ki, aki teljesen azzá műtteti magát. Nagyjából annyira vagyok asszimetrikus, mint Ryan Gosling. Azért annyira nem vagyok jóképű, mielőtt jönnének a károgók, hogy denagyra vagyok, de azért az átlagnál jobb. Viszont ez volt a megfigyelésem, nem tudtam az okát, de biztos voltam benne, hogy egy fotográfus vagy orvos/elmekutató, pszichológus vagy aki ezekkel beszélt már erről vagy olvasott tőlük erről, az tud majd egy egzakt választ adni. Például 4es nagyon jót írt. A fénykép arcom sem rossz szerencsére, az egy másik jelenség, ezért lepontoztam, habár önmagában az is jó komment, de sajnos a kérdés szempontjából nem volt hasznos, de azért tudd, hogy értékelem 5ös, meg a normális választ is.

Általánosságban ilyen nincs, hogy mások által készített, v bármilyen képen ne ismerném fel magam, vagy mások vagy rosszul néznék ki, sőt. Viszont csak ennyi, hogy ezt figyeltem meg, hogy múltkor valami app kért rólam egy hitelesítési fotót, de abban benne volt, hogy megfordítja a képet, és azt hittem strokeot kaptam xd Aztán lőttem pár szelfit, tükröztem őket és reccs. De máskor sosem láttam még ilyet, illetve akkor ha akár tükörben lévő képet tükröztem, de azon kevésbé látszik, mert az jobban beállított és távoli, általában "fél arcos" kép, így nem feltűnő. De én is az asszimetriára tippeltem, hogy ehhez van köze, hogy megszoktuk már magunkat egyféle képpen. De nagyon jó tudni, hogy pl csavaroknál meg egyéb dolgoknál is fura érzést kelt az emberekben, és hogy ez egy kiterjedten létező jelenség, nem "szelfispecifikus". Köszönöm az értékes válaszokat :)

2022. jan. 30. 08:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk én nem értem, hogy miért látjuk kimondottan rondának. Persze, szokatlan, de azért akkor is. Azért látom szépnek magam, mert már hozzászoktam a kinézetemhez?

De ugyanez akkor is, mikor visszahallgatjuk a hangunkat felvételen.

2022. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!