Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Saját magunkat rondábbnak...

Saját magunkat rondábbnak látjuk, mint az ismerőseinket? Vagy most mi van? Önbizalom hiányom van?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, 168 cm 51 kg. Mélybarna szemeim vannak, gesztenyebarna a hajam színe. Az osztálytársaimat mindig szebbnek látom, és magamat olyan rondának és kövérnek... Pedig van nálam kövérebb lány is az osztályban, de valahogy az ő testét mégis arányosabbnak látom, vékonyabbnak. Amikor készítek magamról egy videót amiben beszélek, akkor miért látom magam furcsának? Vagy ez normális? Hogy beszéd közben furcsábbnak látjuk magunkat? És, hogy az ismerőseinket szebbnek látjuk, mert velük mindennap találkozunk, és megszoktuk már a látványukat? Kérlek, ha csak ez a baj, segítsetek elfogadni magam, és segítsetek önbizalmat szerezni!


Azt tudom, hogy a kisugárzás, a jókedv mennyit számít, de meglátom a barátnőimet és egyből elszomorodok! Erre kénének a tippek! Köszönöm ha írtok :)


13/l



2015. máj. 19. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, egyrészt önbizalomhiányod van, de szerintem nincs okod aggodalomra, mivel a kamaszkor kellős közepén vagy. Sokkal jobb ezen túlesni most, mint pl 20 évesen rájönni, hogy vannak szebbek nálad.

Rengeteget fog formálódni a tested, figyelj oda mit eszel, mozogj, és mosolyogj.

Nem hiszem hogy törvényszerű lenne, hogy az ismerőseinket szebbnek látjuk, de az tény hogy magunkat nem látjuk kívülről az utcán, tehát akár hamis kép is lehet magunkról a fejünkben ( gondolok pl a mozgásra).

Amikor én voltam hasonló helyzetben (bár én akkor 5 évvel idősebb voltam) szintén videóztam, naplót írtam, és mivel nekem testképzavarom volt folyton összehasonlítgattam magam mindenkivel. Az utolsó kivételével hasonlóakat csinálhatsz, fogadd el önmagad már most, és később nem lesz problémád vele. Tapasztalat. Sok sikert. :)

2015. máj. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!