Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a bajom?19l

Mi lehet a bajom?19l

Figyelt kérdés

Egész életemben nem bírtam elviselni, ha valaki megérint, pláne ha szó nélkül teszi. Holott nem voltam soha szexuális zaklatás áldozata.

Konkrétan elkap a hányinger a legtöbb esetben, ha valakivel fizikai kontaktust létesítek. És tök mindegy, hogy a családtagjaim puszilnak meg, vagy ovis koromban igazgatja rajtam valaki a ruhát, vagy csak oda kell adnom valamit valaki kezébe, és véletlenül megérintem. Amit különösen utálok az az, amikor anyu(akivel egyébként is rossz a kapcsolatom) elkezdi igazgatni rajtam a ruhát, holott pont a tükör előtt állok és igazítanám meg, vagy csak bármi szituáció van, hogy lehet pont nem vettem észre, de magamnak is meg tudnám igazítani, de ahelyett, hogy szólna inkább random minden előrejelzés nélkül elkezdi igazgatni rajtam. Holott százszor elmondam, hogy ne csinálja ezt, de csak megsértődik, amúgy meg mintha a falnak beszélnék... Attól meg külön futkos a hátamon a hideg gyerekkorom óta, hogy ha ki van a derekam, akár véletlen, akár készakarva, ha valaki (régebben óvónő, vagy csak családtagok) random megsimítja minden szó nélkül. És mostanában ez a felhúznak az érintések szituáció egyre rosszabb. Suliba órán, ha ki vagyok hívva a táblához, egy nyamvadt krétát nem tudok anélkül átvenni a tanár kezéből, hogy ne érezném magam stresszesen. Konkrétan fentebb megy a pulzusom, pedig még az sincs, hogy lámpalázam lenne, és igazából a tömeg előtti beszéddel lenne bajom.

Érintések téren az öleléssel nincs bajom, de csak ha nem váratlan, és szemből, illetve ha számítok arra, hogy fizikai kontaktus lesz, mert mondjuk tömeg van a buszon, vagy pl a krétás eset, akkor kicsit kevésbé készít ki. De amikor valami váratlan, vagy hátulról jön, akkor az borzasztó. A családi puszilkodás meg nincs olyan, hogy ne viselne rosszul, de eltűröm mert sértődés lenne belőle.... De anyu ruhaigazgatásos mániája.... Na az is olyan, hogy minden körülmények közt idegesít. Mondjuk, ha más csinálná, is ugyanúgy bosszantana, anno akkor is idegesített, ha az óvónő csinálta pl, de kisiskolás korom óta hál istennek senkinek nem jut eszébe anyun kívül az ilyesmi.


És amúgy fura, mert nem vagyok finnyás, tehát nem a baktériumok miatt nem szeretem az embereket megérinteni. Ilyen tisztaságmánia nincs jelen nálam.


Illetve ami még mások szerint fura lehet nálam, az az, hogy sosem tartom normálisan a szemkontaktust, olyan, mintha nem a másik szemébe, hanem a szemére néznék, hamar elkapom a tekintetem, stb. Meg szeretem sorba rendezni a cuccaimat, és felbosszant, ha valamiért nem úgy vannak, ahogy én szeretem.


2022. jan. 30. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Húgom ugyan ilyen volt sokáig mint te...ezek mellett kényszer betegségei voltak. Olyan hülyeségek hogy ugyan azon az utcán nem tudott menni ahol mondjuk a szüleim, testvérem ment, antiszoc volt (most is az eléggé)....de amióta lett egy normális kapcsolata azóta jobban van. Szóval ez ilyen kényszer betegség féle. De egyébként van erre normális magyarázat is, de nem jut eszembe a neve.
2022. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az érintéstől való félelem/iszony neve Haptefóbia.

Keress fel egy jó pszichológust (esetleg pszichiátert) mert van nálad egyéb gond is!

2022. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bajod van az intimitással.

Altalában olyan gyerekeknél alakul ki, akik nem kaptak kellő szeretetet, vagy az ölelés után jött a pofon és ez a hektikusság összezavarta.

2022. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%

Kutyaharapást szörivel. Jol meg kéne fogdosni, és lehet hogy elmúlna ez a fobiád.


Ovatosan finoman talán tényleg hozzálehetne szoktatni. Valaki egy ujjal hozzád érne 1 másodpercre. És napról napra lassan fokozni az érintést. 2 másodperc 2 ujj, naponta többször, és így lassan több honap alatt eljutatni egy kézfogásig.

2022. febr. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!