Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a nagy pedagógus tüntetés?

Mi ez a nagy pedagógus tüntetés?

Figyelt kérdés

Mármint tényleg nem értem...tényleg annyira szarul kapnak fizetést? Azért nem kell megszakadniuk szerintem, azért nem értem miért van ez, persze fogalmam sincs mennyit keres mondjuk egy gimnáziumi tanár, de nálunk ebben a városban egy gimi van (amiben én is jártam) és ott 43 tanárból 30 sztrájkol a többi meg valami mit tudom én milyen papírt írt alá.Ű


És az egészségügyben dolgozó emberek miért nem csinálják ugyan ezt? Mert szerintem például az ő állás pontjuk még érthetőbb lenne mint a tanároké.

De mint írtam is nem értem miért sztrájkolnak a tanárok, szóval ez a fő kérdés...valaki eltudja magyarázni? És azt is hogy kb mennyit keresnek? (gimnazista tanárok fizetése érdekelne) nem egyetemi.


Köszi 29f


2022. febr. 1. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Hát a barátnőm egy alap és mesterdiplomával keresett nettó 180-at... Imádja a kölyköket, azok is őt, de rengetegszer estig a gép előtt ül, mert érdekes tananyagot akar összeállítani nekik. Persze, nem mindenki vergődik ennyit a munka után, de neki fontos.

Ugyanannyit keres mindenhol a tanár, bértáblában vannak.

2022. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
2022. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nagy? A negyede se ment el...
2022. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

"Tényleg annyira szarul kapnak fizetést?"


Tényleg.


"Azért nem kell megszakadniuk szerintem"


A normális fizetés csak annak jár aki megszakad?


"És az egészségügyben dolgozó emberek miért nem csinálják ugyan ezt?"


Ők is szoktak sztrájkolni.

Covid elején rögtön azzal indítottak, aki tehette le is lépett onnan.

2022. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem keresnek jól, ezért sztrájkolnak. Nem kell megszakadniuk. Persze. Viszont nekik kell beleverni a sok sok fejecskébe a tudást amivel jobb esetben tudnak is élni a tanulók. Ehez képest mit kapnak? Megveri őket a diák, a szülő, baszogatják mindenféle továbbképzéssel, túlórákkal amit persze nem biztos, hogy ki is fizetnek. Nyáron de jó, szabin lehetnek, jaaa nem. Mennek táboroztatni, adminisztrálni, megcsinálják a következő évi tantervet, anyagokat keres, hogy esetleg érdekesebbé tegye a száraz tényeket. Év közben is lehúzza a suliban azt a 7-8 órát, hazamegy felkészül a következő napra, kijavítja a dolgozatokat. Igaz tényleg nincs annyi dolga mint egy nővérnek vagy orvosnak, de lehet épp az az alulfizetett tanárnő indította útnak az őt operáló alulfizetett orvost a pályája felé.
2022. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre én megértem hogy kevés nekik is a pénz, csak nem tudtam mennyit keresnek:D
2022. febr. 1. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg amit még nem tudsz, hogy egy pedagógus nem csak az iskolában dolgozik napi X órában, hanem otthon legalább még egyszer annyit. A füzeteket, dolgozatokat otthon javítja, a tananyagot az órákra otthon szedi össze, a feladatlapokat otthon tervezi meg állítja össze, csak ezt senki nem látja.

A lányom tizenéve tanítónő - óvodás kora óta ez volt az álma, rettentően szereti csinálni, mégha megeröltető is -, de a fizetéséből még a kajája sem jönne kis. Szerencsére a férje IT szakember, és ezért megengedheti magának, hogy tanítson, nem kell félnie az anyagiak miatt.

2022. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
90%

Nem csak magukért tüntetnek, hanem minden szakmáért, ami nincsen megfizetve, pl eü.


Akár hiszed, akár nem, a tanár munkaköre nem merül ki a tananyag leadásában. Dolgozatokat állítanak össze/javítanak ki, továbbképzésre járnak, korrepetálást tartanak, próbálják helyrehozni az esetleges és gyakori károkat, amiket a szülők okoztak gyerek lelkében/nevelésében és még rengeteg egyéb dolog.

Év elejétől nem taníthatnak az oltatlan tanárok, őket INGYEN helyettesítik. Az én suliban 2 hét online oktatás volt, mert annyira kevés a tanár, hogy megbetegedett még 3 és nem tudták megoldani a helyettesítést.


A tanárok bérét 2014-ben a minimálbérhez kötötték, tehát megszabták, hogy egy tanár mindig a minimálbér x-szereset kell, hogy kapja.(ez ugye függ attól, hogy mióta tanít, mennyi órát ad le stb..) VISZONT 2015-ben befagyasztották a bérüket. Kb. 100.000 forinttal többet kéne keresnie minden tanárnak, ha a 2014-es rendelkezést/ígéretet be is tartja a kormány.

Ami az utolsó csepp volt a pohárban, az az, hogy a legfőbb bíróság jogosnak ítélte meg a sztrájkot, az országvezetés meg vergődik, hogy jogtalan, meg ilyen kijelentéseket tesznek, hogy "a pedagógusok béremelése szükséges, de nem időszerű".


A kérdésedre válaszolva 160.000 forintot keres egy tanár. Te ennyiért foglalkoznál napi szinten kb. 80 darab gyerek tanításával és problémájával, helyettesítenél ingyen a kirúgott kollégák helyett, javítanál éjszaka dolgozatot, úgy, hogy tisztában vagy vele, hogy egy árufeltöltő 300.000-et keres?


És pontosan ezért, mert az egész szociális szférát szétszœpatják a hülyeségeikkel gyakorlatilag ingyen, számíthatunk is még egy jópár tüntetésre, nem csak a pedagógusok részéről.


Én diakként jogosnak érzem a tüntetést és egyáltalán nem sajnálnám a tanároktól azt a plusz 100-150 ezret, mert ha normálisan meg lennének fizetve és érdemes lenne tanárnak menni, akkor okos, értelmes, embercentrikus fiatalok kerülnének a szakmába és sokkal többet ki tudnánk/tudnának hozni ebből a szær oktatási rendszerből.

2022. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg nem valami sok...így már értem.
2022. febr. 1. 14:16
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

160-200 ezret keresnek.

Aztán akik valami pénzügyi, egyéb végzettséggel rendelkeznek és otthon, home office-ban kattintgatnak a számítógépen, azok talán megszakadnak a 4-500 ezres nettókért?

2022. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!