Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a nagy pedagógus tüntetés?

Mi ez a nagy pedagógus tüntetés?

Figyelt kérdés

Mármint tényleg nem értem...tényleg annyira szarul kapnak fizetést? Azért nem kell megszakadniuk szerintem, azért nem értem miért van ez, persze fogalmam sincs mennyit keres mondjuk egy gimnáziumi tanár, de nálunk ebben a városban egy gimi van (amiben én is jártam) és ott 43 tanárból 30 sztrájkol a többi meg valami mit tudom én milyen papírt írt alá.Ű


És az egészségügyben dolgozó emberek miért nem csinálják ugyan ezt? Mert szerintem például az ő állás pontjuk még érthetőbb lenne mint a tanároké.

De mint írtam is nem értem miért sztrájkolnak a tanárok, szóval ez a fő kérdés...valaki eltudja magyarázni? És azt is hogy kb mennyit keresnek? (gimnazista tanárok fizetése érdekelne) nem egyetemi.


Köszi 29f


2022. febr. 1. 13:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a fejükhöz lehet vágni a tanároknak, hogy tudták ezt előre, minek mentek tanárnak... És igen, a mai fiatal generáció már tudja, és pont így vannak vele, nem mennek tanárnak. Még az se, aki a tanár szakot elvégezte. Csak akkor ugye ki fog tanítani? Ha a mostani tanárok nyugdíjba mennek, vagy megelégelik a helyzetüket és elmennek inkább kasszázni az Aldiba?
2022. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

Én azt nem értem, hogy van még tanár aki tüntetni is tud. Mindenki láthatja, hallhatja, hogy még a teljesen alja helyeken is megkeresik azt a bért amit ők, és még mindig csinálják, még mindig kitart ez a dolog. Nagyon durva.

Bár nem csak ez, az egyenruhás szakok is ilyenek. Legtöbb régi öreg, akik össze vissza túlóráznak és miattuk tud még működni. Ilyen 2-3 akár 4 munkáját 1 ember végzi szitu, minimum pénzért.


Szerintem itt már csak egy bedőlés segítene, amikor leáll és megreccsen a rendszer az egész országban, akkor már csak 1 út lenne. De így míg egy maréknyi ember megroppanva fent tartja, hát sajnos ez van.


Több börtön is totálisan minimális biztonságos létszámmal működik minden nap, amibe beleszámítanak az irodások is, ahol fullos a létszám természetesen... Félelmetes ez az ország.


Egyszerre lenyűgöző és ostoba is, hogy maréknyi ember a szinte semmiért szenved szó szerint.

2022. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
25%
Hat de tudtak gondolom h ennyi a fizu. Nekem eszembe se jutott olyat tanulni ami rosszul fizet
2022. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!