Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudod, hogy nem vagy...

Honnan tudod, hogy nem vagy egy gonosz, egoista és képmutató személy?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon sok ilyen van, de a többségük saját magát nem tartja annak. Te mivel tudod meggyőzni magadat, hogy nem vagy ilyen?
2022. febr. 1. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meggyőzzem magam, van önismeretem.
2022. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Onnan tudom, hogy nem vagyok gonosz, mert sok visszajelzest kapok a kedvessegemrol, ismerosoktol es idegenektol is.

Meg eleg baratsagos, laza vagyok, erdemben ez a kedvesseg egyii formaja is.

Kepmutato nem vagyok, sosem hazudtolom meg onmagam, senkiert. Elveim vannak.


Egoista vagyok, de ezt szeretem magamban. 😀

2022. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gonosznak egy picit érzem magam, egoista sajnos nem vagyok (nekik áll a világ), képmutató sem....de ezeket érzi/látja magán szerintem az ember.
2022. febr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

És miért nincs a gonoszságod miatt lelkiismeretfurdalásod?

2022. febr. 1. 23:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Gonosz én csak avval vagyok, aki árt nekem, vagy másoknak a kifordult gondolkodásával.

Alapjában véve mindenki egoista, kérdés, milyen szinten? :)

Amikor már egy komplett nemet hibáztat valaki valamiért, ott már bajok vannak...

Képmutató az fix, hogy nem vagyok, ha valaki ismerne, ezen jót röhögne. :D

2022. febr. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogy abból, hogy ténylegesen emeled e az embereket a szűkebb, tágabb környezetedben vagy senyvedés keletkezik a tevékenységedből.
2022. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én egoista vagyok, de nem vagyok se gonosz, se képmutató. Van önismeretem, van egy támogató, szerető környezetem akiktől visszajelzéseket kapok.

Közvetlen, barátságos, laza, ezek rám is jellemzők, de nehezen alakítok ki bennsőséges kapcsolatokat és igazábók nincs is igényem új kapcsolatokra a meglévőkön felül. A szeretteimért nagyon sok mindent megteszek és nagyon türelmes vagyok velük, de ettől még én állok az első helyen az életemben és ha valamilyen helyzet vagy emberi kapcsolat tartósan leépítene vagy tönkretenne, akkor kilépek belőle és nem áldozom fel magam. Az idegen emberek viszont teljes mértékben hidegen hagynak, de ez nem jelenti azt, hogy ártanék nekik, mert nem nincs bennem gonoszság senki felé, maximum csak közöny.

2022. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 úgy is lehet ártani, ha nagyon hatékonyan von a saját birtokába, kontrolljába az ember dolgokat. Vagy úgy is lehet, hogy valaki valakivel köt egy nagyon előnytelen szerződést, amivel betartja a törvényt az eredménye mégis az, hogy a másik sérül. stb. szóval ha az ember magát teszi az első helyre és a többiekkel meg közönyös, abból jó eséllyel ténylegesen ártás lesz.
2022. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 Ezt abszolút értem, de én nem trükközök vagy verek át másokat semmilyen helyzetben, igyekszem korrekt lenni és úgy bánok másokkal ahogy szeretném, hogy velem is bánjanak. Nem akarok senkit sem kontrollálni, ahogy azt sem szeretném, hogy engem próbáljon bárki irányítani. Egyszerűen csak nem érdekel más emberek véleménye, úgy élem az életem, ahogy azt élni akarom, nem akarok megfelelni, nem akarok beilleszkedni. Szerintem ez már kimeríti az egoizmus fogalmát, de nem akarok rajta változtatni. 7-es
2022. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 szerintem ez azért nem a rossz fajta egoizmus így. szerintem a tipik egoizmus, amikor valaki mondjuk tudja növelni a saját adagját a tortából, úgy, hogy közben az össz torta csökken és ezt választja ami neki jó, akkor is ha külső következmények gázosak.


De én is értem amit mondasz, hogy bizonyos értelemben lehet az is egoizmusnak nevezhető, hogy az ember a saját belátásainak hisz és a szerint él.

2022. febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!