Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember újrakezdheti a...

Az ember újrakezdheti a pályaválasztását és a tanulmányait 30 évesen? Van valaki, akinek ez sikerült és megvalósította, amit akart?

Figyelt kérdés

Családi és lelki dolgok miatt elpazaroltam a 20-30 közötti éveimet. Gimiből kitűnő eredménnyel jöttem ki, az osztály legjobbja voltam, de már akkor depressziós. Hangsúlyozom, rengeteg tehetség és kreativitás van bennem, de ami nyomaszt, az azt okozta, hogy nem tudtam kibontakozni és most az, amit vártam magamtól - egyetem alatt kitűnés, szakkollégium, tudományos pálya, stb., amik megalapoztak volna egy karriert - mind nincs meg. Az életrajzom egy teljesen középszerű embert tükröz. Szinte nem merek a barátaim szemébe nézni, a családommal alig beszélek, utálom, ha szóba kerül, hogy kinek mi a munkája, ki hol tart és pont ezért a gimis érettségi találkozóra sem tervezek elmenni. Az időm nagy részét egyedül töltöttem és semmilyen téren nem bontakoztam ki.


Ez a 30-as szám úgy nyomaszt, mint egy halálos ítélet. Lélekben még mindig ott tartok, ahol 20 évesen. Csak az ad valamennyi életkedvet, ha arra gondolok, hogy meg tudom ezt még fordítani. De már nem ugyanolyan, mint 10 éve, más a társadalmi elvárás, más az élethelyzet. Az a 10 év kimaradt és úgy érzem, most csak egy árnyék vagyok és nem tudok így élni. Hogy pótolhatnám be a leggyorsabban? Mivel töltsem az időt, hogy ne érjen váratlanul, amikor majd a 35-öt meg a 40-et töltöm?


2022. febr. 3. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 felett váltottam szakmát.
2022. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én is lassan 30 vagyok, én elég jól haladtam az életben, de vannak "elmaradások"

viszont ez az ÉN életem, nekem így jó, 7 év depresszió középsuli elejétől nekem is megvolt mégis elég jól összehoztam a dolgokat (sem egyetem, sem extrák)


én amíg depressziós voltam nem tudtam értékelni a dolgokat, utána viszont igen


te vajon kint vagy a depresszióból? mert ha valamibe bele akarsz kezdeni, akkor érdemes már egészségesen, mert a depresszió visszaránthat nem kicsit!


30 évesen is felépítheted az életedet a romokból, rajtad áll, viszont nem ilyen önsajnáltató úgy sem fog összejönni hozzáállással! ha változtatni akarsz, akkor azért SOKAT kell tenned és nem szabad feladnod az első, második, sokadik akadálynál, hanem a megoldásokat kell keresned

2022. febr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Minden csak elhatározás kérdése.
2022. febr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, vagj bele
2022. febr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sose késő karriert vagy életstílust váltani. Vágj bele!
2022. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Hajrá!
2022. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lehetek így ugyanolyan szintű szakember, mint aki gyerekkorától kezdve érdeklődik valami iránt? Nekem is ez megvolt, de a húszas éveim felé közeledve elhagyott a lelkesedésem. Akkor érezném jól magam, ha kiváló lennék valamiben.
2022. febr. 5. 00:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod mit akarsz, akkor igen, lehet váltani. De ehhez tényleg magabiztosnak kell lenned.
2022. febr. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És hogy váljak magabiztossá, ha eddig nem ment?
2022. febr. 5. 15:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Most 30 vagy? Akkor lehet hogy még el tudnál menni külföldre önkéntesnek EVS-sel. Most én ezt fogom csinálni, mert én is elrontottam a pályaválasztást. Valamit muszáj csinálni, keresni kell a lehetőségeket a tapasztalatszerzésre, fejlődésre. Nehéz dolog, mert csak úgy nem jön meg az ihlet. Ülj be néhány egyetemi előadásra, hátha kedvet kapsz valamihez, próbálj meg minél több emberrel beszélni. Vagy menj el segédápolónak egy kórházba. Nem tudom, valahol el kell kezdeni.
2022. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!