Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan ismerősöd, aki...

Van olyan ismerősöd, aki ígértes ember lett volna, de egy rossz pályaválasztás miatt teljesen elkallódott?

Figyelt kérdés

#szomorú #depresszió #ember #karrier #elkallódás #ígéretes
2021. szept. 23. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Van.
2021. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Leírnátok a sztorikat is? Köszi :)
2021. szept. 23. 11:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan van aki a pályáján jó lett volna de más ok miatt nem lett belőle végül senki. Több ilyet is ismerek m
2021. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Azt még esetleg lehet mondani, hogy az aktuális pályaválasztása nem volt szerencsés, esetleg elkallódott, de azt senki nem állíthatja, hogy máshogy, más pályán jobb lett volna az élete.

Ugyanis aki hajlamos elkallódni, annak nem az a poroblémája, hogy rossz munkát választott, hanem egyébként sincs igénye elöbbre jutni.

Egy rossz pályaválasztást ugyanis lehet módosítani, csak akarni kell, meg természetesen sok eröfeszítést kell belefektetni.

2021. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én magam.
2021. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt az is kérdés hogy ha most valaki el van kallódva, azt honnan lehet tudni hogy más pályán sikeres lett-e volna?

Nekem pl szenvedés volt a tanulás, mert itthon állandóan cseszegettek miatta, megverek stb. Így utálat alakult ki bennem a tanulással kapcsolatban. Általánosban még azt sem fogtam fel hogy ez az egész hová vezet.. Aztán így nem lettem jó tanuló. Felsőbb iskolákba végül egy szakmunkást is alig tudtam elvégezni. Aztán így nem találtam jó munkahelyeket. Később gyárakba mentem, amit szintén utáltam. Nem jött össze az életem, és szenvedélybetegségekbe menekültem. Most azt a helyzet hogy volt pár kiinduló probléma, és erre rárakódott aztán egyre több-több és több. Mára egy nagy 💩 kupac lett az életem, ami elől különböző szerekbe menekülök. Közben meg várom lényegében a halált.

Szóval így van ez. Az embernek vannak problémái, amit alapból nem tudott megoldani. Most meg már van egy rakás. Persze, igen, lehetne próbálkozni, erőlködni - kemény szenvedések árán - de aki örökké menekült a problémák elől az nem fog csak úgy 180-an fokos fordulatot venni - és sorra megoldani azt ami sohasem tudott. Nekünk ez jutott. A zsákutcába sétáltunk, ahonnan nem igen van vissza-út. Vagyunk ezzel így páran.

2021. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Mit értesz az alatt, hogy "elkallódott"?
2021. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogy annyira rányomta ez a döntés az életére a bélyegét, hogy sose tudott emiatt például párkapcsolatot se kialakítani, vagy úgy általában irányban tartani az életét.
2021. szept. 23. 11:59
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
#8: Sajnos jó pár elkallódott embert ismerek, de a pályaválasztáshoz ennek semmi köze.
2021. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én. Nem mondom, hogy a pályaválasztás volt az oka, de nagyban befolyásolta.
2021. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!